فروش مواد غذایی در دکه های روزنامه فروشی ممنوع!
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
11:23 - دوشنبه 23 فروردين 1400
کد خبر : ۵۲۴۱۱۷
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۰
رئیس اداره بهداشت محیط وکار وزارت بهداشت از ممنوع بودن فروش هر گونه مواد غذایی در دکه‌های روزنامه فروشی خبر ‏داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
محسن فرهادی - ‏معاون فنی بهداشت محیط مرکز سلامت، در بر نامه روی خط خبر، با بیان اینکه روزنامه فروشی های فعال در سطح شهر تنها موظف به فروش روزنامه و مجله  و محصولات فرهنگی هستند گفت:این کیوسک ها فقط باید محصولات فرهنگی به مشتریان عرضه کنند و فروش محصولات دیگرتخلف محسوب می شود.
فرهادی با بیان اینکه این موضوع در جواز فروش دکه داران روز نامه فروشی ها قید شده است افزود: کیوسک های روزنامه فروشی حق فروش هیچ نوع از محصولات غذایی اعم از بسته یندی شده یا غیر بسته بندی را ندارند.
معاون فنی بهداشت محیط مرکز سلامت، گفت: علاوه بر فروش مواد غذایی روزنامه فروشان نباید هیچ کدام از اقلام مواد دخانی یا ابزار آنها را هم در کیوسک های خود به فروش سانده یا در مورد آنها تبلیغی انجام دهند.
 فرهادی افزود: با توجه به اینکه اکثر این روزنامه فروشی ها در نزدیکی مدارس  و بیمارستان ها قرار دارند لذا اقدام به فروش برخی اقلام ممنوعه می کنند که این وزارت خانه به عنوان ناظر اعلام آمادگی می کند تا با اینگونه تخلفات برخورد شود.
رئیس اداره بهداشت محیط وکار وزارت بهداشت گفت: با توجه به اینکه بیشتر کیوسک داران روزنامه ای از این راه امرار معاش می کنند این وزارت خانه آماده همکاری  با شهرداری و دیگر ارگان های مسئول برای آموزش جهت عرضه بهداشتی مواد غذایی  در روزنامه فروشی ها است.
 
 

 
 
 
 
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳°    ۲۶°