آمانو: ایران به توافق هسته ای پایبند است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
22:25 - سه‌شنبه 28 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۵۲۴۱۲۱
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۳
مدیرکل آژانس بین المللی انرژی هسته ای در مجمع عمومی سالانه آژانس در وین گفت: ایران به توافق هسته ای پایبند است و تحت شدیدترین برنامه بازرسی قرار دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی تاکید کرد جمهوری اسلامی ایران به برجام پایبند بوده است.
یوکیا آمانو، در نشست سالانه این آژانس در وین ، ضمن تایید پایبندی ایران به تعهدات در چارچوب برجام ، گفت : ما به فعالیت های خود نیز براساس برجام در ایران ادامه می دهیم .
رئیس سازمان انرژی اتمی هم در این نشست،  با انتقاد از سیاست‌های خصمانه دولت آمریکا در قبال ایران ، به خواسته های فراتر از برجام « نیکی هیلی » ، نماینده آمریکا در سازمان ملل برای بازدید از اماکن نظامی در ایران اشاره کرد و گفت: این خواسته ، « غیرقابل توجیه و عجیب» است . صالحی تاکید کرد : هدف آمریکا از سیاست‌های خصمانه ، تضعیف برجام است .
صالحی همچنین با تاکید بر اینکه ، باید همه ی اعضای آژانس ، به دنبال تحقق منطقه عاری از سلاح هسته‌ای باشند گفت : اعضا ، باید در همین چارچوب رژیم صهیونیستی را مجاب به پیوستن و عضویت در آژانس کنند.ی دیدار کند.
 
آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ادعای رژیم صهیونیستی درباره ایران را رد کرد
در این حال، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ادعای رژیم صهیونیستی به نقل از مقامات این رژیم را درباره« سایت‌ های مشکوک ایران» رد کرد. 
«اسرائیل نشنال نیوز» چاپ فلسطین اشغالی نوشت: آژانس بین المللی انرژی هسته ای روز یکشنبه این ادعای اسرائیل را که آژانس در نظارت بر توافق هسته ای 2015 ضعف نشان داده است، رد کرد. این موضع گیری آژانس وقتی صورت گرفت که روزنامه اسرائیلی هاآرتص به نقل از چند منبع ناشناس رژیم صهیونیستی  گزارش داد،آژانس دربازرسی سایت های مشکوک ایران حتی بعد از دریافت اطلاعات از منبع ناشناس غربی، شکست خورده است.
سخنگوی آژانس در بیانیه ای که برای« آی 24 نیوز» ایمیل شده است، گفت: «این مقاله کار پادمانی و نظارتی آژانس را به درستی بازتاب نداده است. همانطور که یوکیا آمانو مدیر کل گفته است، آژانس از روز اجرای برجام، دسترسی های تکمیلی بسیاری داشته است و به درخواست های خود برای دسترسی به سایت ها و اماکن، پیش از نتیجه گیری کلی تر ادامه می دهد.»
این سخنگو به آی 24 نیوز گفت: که طبق توافق با ایران، آژانس دسترسی بیشتر به اطلاعات و محل ها را دارد و این به طور قابل ملاحظه توانایی آژانس را برای تایید و راستی آزمایی درباره استفاده صلح آمیز مواد هسته ای در یک کشور افزایش می دهد.
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۰°    ۳۴°