تشکیل جلسه هیئت نظارت بر برجام پس از بازگشت روحانی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
13:33 - چهارشنبه 01 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۵۲۴۲۱۹
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۷
عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام گفت: پس از بازگشت رئيس جمهوري از نيويورک جلسه شوراي نظارت بر برجام تشکيل خواهد شد و پاسخ مناسب در برابر خلف وعده هاي آمريکا اتخاذ مي شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
علي اکبر ولايتي پس از ديدار با نيوژين چون رئيس مرکز مطالعات خاورميانه چين در جمع خبرنگاران، در پاسخ به سوالي در خصوص احتمال ديدار دوجانبه وزراي خارجه ايران و آمريکا در حاشيه سفر رئيس جمهوري به نيويورک، گفت: احتمال چنين موضوعي وجود ندارد و تا آنجايي که ما اطلاع داريم وزارت خارجه چنين موضوعي را منعکس نکرده است.
 
او افزود: آنچه مسلم است اگر گفت وگويي هم صورت بگيرد بين نمايندگان کشورهاي 1+5 در خصوص مسائل هسته اي است ولي به هيچ وجه روابط دو جانبه مورد گفت وگو قرار نخواهد گرفت و ديداري در اين خصوص انجام نمي شود.
 
عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام افزود: اگر آمريکا بخواهد خلف وعده کند، ايران هم اقدامات لازم را انجام خواهد داد.
 
ولايتي در پاسخ به سوالي درباره برنامه هيئت نظارت بر برجام در خصوص بدعهدي هاي آمريکا، گفت: پس از بازگشت رئيس جمهوري از نيويورک جلسه شوراي نظارت بر برجام تشکيل خواهد شد و پاسخ مناسب اتخاذ خواهد شد.
 
او گفت: هيچ اقدام حاکي از بد عهدي آمريکا نخواهد بود مگر آنکه با پاسخ مناسب جمهوري اسلامي ايران مواجه شده باشد.
 
عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام در پاسخ به سوالي در خصوص سياست ايران در قبال همه پرسي در اقليم کردستان عراق، گفت: سياست ايران در مود تماميت ارضي کشورهاي منطقه سياست روشن و ثابتي است و ما از تماميت ارضي همه کشورهاي منطقه حمايت مي کنيم.
 
ولايتي افزود: دولت عراق با همه پرسي در اقليم کردستان مخالف است و جمهوري اسلامي بر اساس روابط راهبردي خود با دولت عراق و سياست هاي منطقه اي خود با اين همه پرسي مخالف است.
 
او گفت: اين همه پرسي مقدمه اي براي تجزيه عراق خواهد بود که اين امر حتي به نفع کردها نيز نيست و اين تصميمي است که به طور يکجانبه از سوي يکي از مسئولين کردستان عراق اتخاذ شده است و بسياري از مسئولين ديگر با آن مخالف اند.
 
ولايتي با بيان اينکه جمهوري اسلامي ايران با صراحت مخالفت خود را با همه پرسي در کردستان عراق اعلام کرده است، گفت: اين حرکت در جهت تضعيف کشورهاي منطقه و زمينه اي براي نفوذ بيگانگان بخصوص رژيم صهيونيستي خواهد بود.
 
عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام تاکيد کرد: ما اطمينان داريم که پشت اين امر رژيم صهيونيستي قرار دارد.
 
ولايتي درباره محورهاي مذاکرات با طرف چيني نيز گفت: در مورد توسعه روابط ايران و چين تبادل نظر شد و مسئله جاده ابريشم و اقدامات اخير طرفين بررسي شد که مبلغي حدود ١٠ ميليارد دلار اعتبار در اختيار ايران قرار گرفته که در آينده ١٥ ميليارد دلار به آن افزوده خواهد شد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷°    ۳۲°