گفتگوی 18:30/ استعلام از اصالت بیمه نامه با سامانه یکتا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
06:45 - سه‌شنبه 24 فروردين 1400
کد خبر : ۵۲۴۲۷۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۶
معاون طرح و توسعه بیمه مرکزی با تاکید بر اهمیت صحت بیمه نامه صادر شده توسط شرکتهای بیمه ای از اجرای طرح یکتا از اول مهر خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

مصدق معاون طرح و توسعه بیمه مرکزی با اشاره به چرایی طراحی کد یکتا گفت: سامانه یکتا با هدف ثبت صحیح سوابق بیمه ای رانندگان طراحی شده است تا بیمه گذار بتواند از خدمات شرکتهای بیمه ای دسترسی داشته باشد.

گفتگوی 18:30/ استعلام از اصالت بیمه نامه با سامانه یکتا 

او افزود: بیمه نامه براساس خودرو صادر می شود لذا هر شرکتی علاوه بر کد بیمه ای خود موظف است کد یکتا را هم روی بیمه نامه ها درج کند.

او در ادامه گفت: در این رویکرد جدید همه بیمه نامه ها صاحب کد واحدی می شوند اگرچه ما طرح های تخفیفی هم در ذهن داریم، مثل انتقال تخفیف بیمه در بین خانواده ها اما این موضوع هنوز عملیاتی نشده است.

او افزود: کد یکتا هیچ مشکلی برای بیمه شوندگان ایجاد نکرده بلکه تنها رابطه ای بین بیمه مرکزی با شرکتهای بیمه گذار است.

او گفت: ما در حال حاضر با شبکه گسترده ای از کارگزاران بیمه روبرو هستیم لذا بیمه شوندگان می تواند برای مشخص شدن اصالت بیمه خود با استعلام در سامانه یکتا از صحت بیمه نامه خود مطمئن شوند.

گفتگوی 18:30/ استعلام از اصالت بیمه نامه با سامانه یکتا

عباسیان فر مدیرکل برنامه ریزی و توسعه بیمه مرکزی با بیان اینکه سیستم یکتا تائید کنده صحت بیمه نامه است گفت: این موضوع به آن علت حائز اهمیت است که تا پیش از این شاهد فعالیت بیمه نامه های جعلی در کشور بوده ایم.

او ادامه داد: ما قصد داریم کل رشته های بیمه ای را زیر پوشش سامانه یکیتا درآوریم ولی در حال حاضر بیمه شخص ثالث در اولویت قرار دارد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۵°    ۲۶°