خروج احتمالی آمریکا از برجام هزینه زیادی برای آنها دارد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:33 - دوشنبه 23 فروردين 1400
کد خبر : ۵۲۴۲۸۴
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۶ - ۲۱:۵۷
روحانی در گفتگو با سی ان ان:
رئیس جمهور کشورمان در گفتگو با شبکه تلویزیونی سی ان ان درباره خروج احتمالی آمریکا از برجام گفت: خروج از چنین توافقی هزینه زیادی برای آمریکا دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان در مصاحبه با شبکه سی ان ان در ارتباط با واکنش ایران در زمان برون رفت احتمالی آمریکا از توافق هسته ای گفت: خروج از چنین توافقی هزینه زیادی را برای آمریکا در بر خواهد داشت و من معتقد نیستم که آمریکایی ها خواستار پرداخت چنین هزینه ای باشند، آنهم برای چیزی که انجام آن برای آنها بیهوده خواهد بود. این امر نه تنها سودی برای آمریکا ندارد بلکه در آن واحد باعث خواهد شد تا بی اعتمادی در ارتباط با آمریکا در جهان شکل بگیرد و تقویت شود.
کریستین امان پور، با انتشار بخش هایی از مصاحبه روحانی با سی ان ان، گفت روحانی به وی اعلام کرده است که در حال حاضر واشنگتن درگیر مساله کره شمالی است و در صورتی که آمریکا از توافق با ایران خارج شود چه تضمینی می تواند به کره شمالی بدهد که بتواند به امید رسیدن به توافقی با آمریکا باقی بماند. 

رئیس جمهور ایران در ادامه مصاحبه با شبکه خبری سی ان ان در نیویورک گفت: «آن چیزی که از تجربه توافق با ایران بدست آمده است،تجربه خوبی است که می توان از آن در جاهای دیگر هم بهره برد. اما لطفا این مساله را هم در نظر داشته باشید که اگر آمریکا بخواهد از توافق هسته ای بیرون بیاید، چرا کره شمالی باید وقت خود را تلف کند و پشت میز مذاکره با آمریکا بنشیند؟ زیرا آنها نیز ممکن است این فکر را بکنند که پس از سال ها مذاکره و رسیدن به توافقی بالقوه در این زمینه، امکان دارد که رئیس جمهور بعدی بخواهد از تمامی دستاوردهای سیاسی بدست آمده خارج شود.
برچسب ها: سی ان ان ، روحانی
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳°    ۲۶°