مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه ها با حضور رئیس جمهور پس از عاشورا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
12:07 - پنجشنبه 26 فروردين 1400
کد خبر : ۵۲۴۳۱۴
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۲
سرپرست وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری گفت: مراسم رسمی آغاز سال تحصیلی جدید پس از ایام تاسوعا و عاشورا با دعوت از رئیس جمهور در دانشگاه تهران برگزار می شود. ­
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، سیدضیاء هاشمی در ارتباط تصویری با بخش خبری 20 شبکه چهار سیما با اشاره به برگزاری اجلاس رؤسای دانشگاه ها،​ پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری افزود: بیش از 4 میلیون دانشجو و بیش از 100 هزار استاد ، عضو هیئت علمی و مدرس در دانشگاه ها و بیش از 600 هزار دانشجوی تحصیلات تکمیلی،​ ده ها پارک علم و فناوری و هزاران شرکت دانش بنیان داریم که ظرفیت های ارزشمندی هستند.
وی ادامه داد: فعال شدن این مجموعه ها در راستای رفع نیازهای جامعه می تواند نقش مهمی در پیشرفت و رفع مشکلات کشور در سال های آینده داشته باشد.
هاشمی با اشاره به اینکه دانشگاه های ما در یک نقطه عطف تاریخی قرار دارند، افزود: اگر این ظرفیت ها با نیازهای جامعه پیوند بخورد تحولی مهم در اقتصاد ، فرهنگ و صنعت رُخ خواهد داد و عزم همه دانشگاهیان جزم است تا در این مسیر حرکت کنند.
وی درباره طرح دانشگاه بدون دخانیات با بیان اینکه برای بخش اجتماعی دانشگاه برنامه هایی داریم افزود: باید به سمتی حرکت کنیم تا اساساً دخانیات در دانشگاه جایگاهی نداشته باشد.
هاشمی با اشاره به فرآیند پیچیده برگزاری کنکور سراسری گفت: سنجش و ارزیابی با دقت انجام می شود و اشکالات فنی به ندرت رُخ می دهد.
وی تاکید کرد: هیچ گونه اشکال و حق کشی در فرآیند سنجش و گزینش اتفاق نخواهد افتاد اما اگر اعتراضی باشد بررسی می شود.
سرپرست وزارت علوم ،​تحقیقات و فناوری در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه پیوند دانشگاه و صنعت با میانجیگری مدیران دانشگاه ها و صنعت ایجاد می شود، گفت: با این کار ظرفیت های جدیدی ایجاد می شود که می توان از آن استفاده کرد.
هاشمی افزود: امنیت و آرامش دانشگاه ها برای ما مهم است و مبنای ما قانونمندی و قانونمداری است و تعهد به قانون هم از سوی دانشگاهیان و هم دانشجویان آرامش و امنیت را فراهم می کند.
وی درباره کرسی های آزاد اندیشی با بیان اینکه نسبت به توسعه این کرسی ها و تقویت جریان آزاداندیشی تعهد داریم، گفت: در سال های گذشته توفیقات خوبی داشتیم اما تا رسیدن به نقطه مطلوب راه زیادی داریم.
هاشمی با اشاره به اینکه کارنامه دولت یازدهم در این زمینه خوب و قابل قبول است، ادامه داد: در این مسیر موانع و مشکلاتی وجود دارد که با تلاش و همدلی، این مسیر هموارتر خواهد شد.
سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: در ماه های گذشته با بهره گیری از فرصت تعطیلات، بسیاری از خوابگاه ها تعمیر شدند و در چند سال گذشته با کمک خیرین و حمایت دولت، خوابگاه های فراوانی ساخته شد.
هاشمی با بیان اینکه بیش از 100 مرکز مشاوره در دانشگاه ها وجود دارد که خدمات خوبی را ارائه می کنند، افزود: همکاری، همدلی و تعامل با دانشجویان رمز موفقیت مدیریت خواهد بود و این مسیر را ادامه خواهیم داد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳°    ۲۶°