آیت الله جنتی: در پس لبخند های دشمن تیرزهرآگین است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
13:09 - پنجشنبه 23 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۵۲۴۳۲۷
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۸
رئیس مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: مسئولان باید بدانند که در پس لبخندهای دشمن تیر زهرآگین وجود دارد که دشمن در موقع اهمال و اعتماد نابجا و سستی ها از آن استفاده می کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، آیت الله جنتی در آغاز جلسه امروز خبرگان ­پس از تلاوت آیاتی از کلام الله مجید آیت الله جنتی رئیس مجلس خبرگان در سخنانی با گرامیداشت دهه امر به معروف و نهی از منکر این فریضه را وظیفه همگان دانست و گفت: ترک این فریضه الهی چه مصیبتهایی از ابتدای اسلام تاکنون بر سر جامعه اسلامی آورده است.
وی افزود: همه ما و مخصوصاً مجلس خبرگان وظیفه داریم که در این زمینه کوشا باشیم و از اول اسلام اگر امر به معروف و نهی از منکر انجام می‌شد، مصیبت ها و مشکلات فراوان در طول تاریخ برای مسلمانان به وجود نمی آمد و این فرضیه امر به معروف و نهی از منکر متروک شده که نباید چنین باشد.
رئیس مجلس خبرگان سپس با اشاره به هفته دفاع مقدس تأکید کرد: دفاع مقدس یک نعمت بود که برکات زیادی برای اسلام و انقلاب اسلامی داشته و همچنان دارد و بقای انقلاب از برکات دفاع مقدس است و شهید حججی ها امروز ثمره دفاع مقدس و جنگ تحمیلی هستند.
وی در ادامه به فاجعه میانمار پرداخت و افزود: این جنایات و سکوت مسلمانان و برخی دولت های اسلامی دامن خودشان را خواهد گرفت. جمهوری اسلامی با همه توان تلاش می کند از مسلمانان مظلوم در همه نقاط جهان حمایت کند و خواهد کرد.
آیت‌الله جنتی با اشاره جایگاه مجلس خبرگان رهبری به نقش اساسی این مجلس در مشروعیت بخشی به نظام و حفظ استمرار رهبری نظام و آرامش جامعه اشاره و تاکید کرد: این مجلس مظهر تام سکینه الهی است.
رئیس مجلس خبرگان رهبری گفت: آمریکا می خواهد کردستان را تجزیه کند و از دل آن یک اسراییل دیگر به وجود آورد و ما باید مواظب باشیم که خواست آمریکا در این زمینه به جایی نرسد که البته به جایی نمی رسد و ما نیز باید از مردم آن منطقه حمایت کنیم.
وی در ادامه تصریح کرد : مسئولان باید بدانند که در پس لبخند های دشمن تیر زهرآگین وجود دارد که دشمن در موقع اهمال و اعتماد نابجا و سستی ها از آن استفاده می کند و برای نابودی مردم و جامعه ما اقدام خواهد کرد .
آیت الله جنتی با بیان اینکه مومن و مسلمان نباید به راحتی فریب بخورد گفت: آیا موافقت نامه الجزایر و بدعهدی آمریکایی ها کافی نبود ؟ آیا نقض های متعدد دیگر آمریکا حتی در اجرای تعهدات خود با دیگرکشور کافی نیست برای شناخت این سرطان جهانی؟
وی اضافه کرد : امروز ایران اسلامی خوشبختانه در حوزه بین الملل و منطقه ای در جایگاه رفیعی قرار گرفته که این مهم ممکن نبود الا به تدبیر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و جان فشانی و ایثار شهدای گرانقدری چون حججی ها ، همدانی ها و...
رئیس مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه راه شهید حججی نشان از آن دارد که اعتماد به غرب و آمریکا نه تنها راهگشا نیست، بلکه افتادن در دام آنان است، اظهارداشت: نباید هیچ وقت به گفته های آنان اعتماد کنیم بلکه باید چشم به جوانان خود داشته باشیم و روی پای خود بایستیم و با تقویت اقتصاد مقاومتی راه پیشرفت کشور را فراهم کنیم.
وی با اشاره به اینکه مجلس خبرگان نهادی برآمده از آرمان های انقلاب است که در قانون اساسی برای تحقق اهداف عالیه نظام تشکیل شده است ، گفت: فقدان این نهاد می توانست نقیصه بزرگی برای جمهوری اسلامی باشد که با تدبیر امام راحل به بهترین وجه برطرف شد.
آیت الله جنتی تاکید کرد: وجود مجلس خبرگان برای ادامه حیات جمهوری اسلامی و مشروعیت بخشیدن به آن نقش اساسی دارد و وظیفه بزرگی بر دوش اعضای آن قرار دارد که اصل آن حفظ و استمرار رهبری دینی و انقلابی است. 
 
 ­رئیس مجلس خبرگان رهبری در ادامه درباره دفع نیروهای انقلابی و جذب نیروهای ضد انقلاب در نهادهای مختلف ابراز نگرانی کرد .
آیت الله احمد جنتی در ادامه سخنانش در  مراسم افتتاحیه سومین اجلاس از دوره پنجم خبرگان رهبری با تاکید بر حساسیت در خصوص مقابله با فتنه گران افزود: فتنه گران هنوز در برخی مراکز وجود دارند و به رئیس جمهور باید در این زمینه تذکر دهیم اگر چه وی در اجلاس حضور ندارد که در این باره صحبت کند .
وی تصریح کرد: افراد نالایق و کسانی که با ولایت فقیه، انقلاب و نظام مشکل دارند رشد می کنند که باید مراقب آنان باشیم و در این خصوص مکاتبه کنیم و تذکر دهیم و این موضوع باید جزو مطالباتمان باشد همچنان که رهبر معظم انقلاب فرمودند مجلس خبرگان باید مطالبه گر باشد.
آیت الله جنتی همچنین از کمیسیون سیاسی مجلس خبرگان رهبری بابت پیگیری این مطالبات و گفتگو با برخی مقامات در این باره قدردانی کرد.
رئیس مجلس خبرگان رهبری بار دیگر تاکید کرد: این مسائل باید پیگیری شود، خبرگان باید در  همه صحنه ها اعم از صحنه های سیاسی و فرهنگی فعال و زنده باشند، نقشه ها و توطئه های دشمنان را بشناسند و برای خنثی کردن آن اقدام کنند.
وی در بخش دیگری از سخنانش با ابراز گلایه جدی از تخلفات رسمی برخی فرماندران و استانداران در انتخابات گذشته افزود: به هر حال نتیجه انتخابات حاصل شد ولی باید بدانیم از این پس چه می کنند زیرا مانند گذشته نگران دفع نیروهای انقلابی و جذب نیروهای ضد انقلاب هستیم.
 رئیس مجلس خبرگان رهبری در سخنانش با انتقاد از برخی تلاش ها برای جدایی کردستان عراق گفت: آمریکا می خواهد کردستان را تجزیه کند و از دل آن رژیم صهیونیستی دیگری ایجاد کند. آیت الله جنتی افزود: باید با حمایت از مردم کردستان عراق از ایجاد اسراییلی دیگر در منطقه جلوگیری شود.
رئیس مجلس خبرگان همچنین از سکوت جامعه مسلمانان در برابر نسل کشی ها در میانمار انتقاد کرد و افزود: اعلام همدردی جمهوری اسلامی در این زمینه اهمیت زیادی دارد و سایر کشورها نیز باید در آن، با ما همراه شوند. 
میهمان ویژه این دوره از اجلاس خبرگان، نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است که پیش از ظهر امروز موضوع نفوذ را تبیین خواهد کرد.
 در ادامه، شماری از نمایندگان مجلس خبرگان دیدگاه هایشان را درباره اظهارات حجت الاسلام والمسلمین سعیدی بیان می کنند.
 همچنین پیشنهادهایی از کمیسیون ایین نامه مجلس خبرگان درباره افزایش اعضای دو کمیسیون سیاسی و پاسداری از ولایت فقیه ارائه شده است که در این اجلاس بررسی می شود.
سومین اجلاس خبرگان عصر فردا با صدور بیانیه به اتمام می رسد.
 
 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸°    ۲۸°