علت 74 درصد مرگ و میر در کشور بیماری های غیر واگیردار
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
09:07 - دوشنبه 23 فروردين 1400
کد خبر : ۵۲۴۳۸۴
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۵
معاون فنی مدیریت بیماری های غیر واگیردار وزارت بهداشت اعلام کرد: 76 درصد از مرگ های کشور منتسب به 4 بیماری غیر واگیر است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، دکتر علیرضا مقیسی معاون فنی مدیریت بیماری های غیر واگیردار وزارت بهداشت در برنامه روی خط خبر در خصوص طرح پیشگیری از بیماری های قلبی و عروقی در کشور گفت: بیماری های غیر واگیر که در راس آن بیماری قلبی و عروقی است یکی از مهمترین مشکل دنیای مدرن است، 80 درصد مرگ به دلیل بیماری های قلبی عروقی در کشورهای در حال توسعه اتفاق می افتد و در ایران 76 درصد از مرگ ها  منتسب به 4 بیماری غیر واگیر است.
وی افزود: از تعداد مرگ و میر بیماران غیر واگیر،  46 درصد بیماری قلبی و عروقی، 13 درصد سرطان ، 4 درصد بیماری های مزمن تنفسی و آسم و 2 درصد دیابت علت مرگ در کشور است.
مقیسی گفت: بیشترین علت مرگ در بیماران قلبی و عروقی فشار خون است که 27 درصد از جمعیت بزرگسال کشور فشار خون دارند. چاقی 23 درصد عامل بیماری است، 10 درصد افراد به دلیل بیماری دیابت، 27 درصد افراد بالای 25 سال نیز دارای کلسترول هستند و مصرف سیگار روزانه در افراد بالای 18 سال به بالا حدود 14 درصد است که این عوامل از شیوع بیماری های قلبی و عروقی در کشور است.
وی در خصوص طرح پیشگیری از بیماری های قلبی و عروقی در کشور هم گفت: این طرح از سال 93 در وزارت بهداشت آغاز و مهر سال گذشته در کل کشور اجرا شد و در صدد گسترش کامل طرح در سراسر کشور تا پایان برنامه پنج ساله ششم هستیم.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳°    ۲۶°