وزیر کشور: از بالاترین ضریب امنیت در منطقه برخورداریم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
00:07 - چهارشنبه 29 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۵۲۴۴۸۵
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۳
وزیر کشور گفت: به همت نیروهای مسلح و انتظامی و همراهی مردم از بالاترین ضریب امنیت در منطقه برخورداریم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، رحمانی فضلی با بیان اینکه سومین اولویت کشور موضوع امنیت است گفت: امنیت کشور از اهمیت بالایی برخوردار است و اکنون با همت نیروهای مسلح و انتظامی و همراهی مردم از بالاترین ضریب امنیت در منطقه برخورداریم.
 
وی افزود: هر چند باید بدانیم که بالاترین تهدیدات هم در منطقه علیه ما است بنابراین باید مراقب امنیت مان باشیم که پایه آن مردم است که رضایتمندی مردم زمینه و پایه برای برقرار امنیت کشور است.
 
دکتر عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه استاندار البرز طی سخنانی اظهار داشت: استان البرز نیز از نظر مسائل مربوط به حوزه های سیاسی، اجتماعی، امنیتی و فرهنگی و ... دارای مسائل متنوعی و ما نیز کرج و تهران را به صورت یکپارچه می بینیم و مسائل مربوط به استان البرز جدای از مسائل تهران نیست.
 
وی در ادامه افزود: با توجه به شرایط ویژه ای که استان البرز دارد نیازمند مدیری هستیم که در مواجهه با این پیچیدگی ها و تنوع و حساسیت موضوعات به ویژه در مسائل اقتصادی که اولویت اول کشور و دولت است بتواند اقدامات مثمر ثمری انجام دهد.
 
وزیر کشور با اشاره به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: مردم با عنایت خداوند انتخاباتی باشکوه و عظیمی را به صورت قانونی و کاملا سالم و در فضایی امن و مطمئن و با مشارکت بالا برگزار کردند که در این انتخابات از همه تفکرات سیاسی حاضر در جامعه نامزدها و برنامه های خود را به مردم معرفی کردند و با تبلیغات و تشریع برنامه های خود نیز در نهایت مردم به آقای روحانی رأی دادند که رأی بسیار بالا و خوبی هم بود؛ لذا دولت خودش را موظف می داند همه برنامه هایی که به مردم ارائه کرده و مردم هم به آن رأی دادند حتما اجرایی و عملیاتی کند.
 
دکتر رحمانی فضلی گفت: همه دولت ها در انتخاب مدیرشان کسانی را برمی گزینند که به برنامه های دولت اعتقاد داشته باشد و ما در انتخاب استانداران حتما این شاخص را مورد توجه قرار می دهیم و انتظار داریم استانداران، فرمانداران و بخشداران در کنار بقیه مدیران برنامه های دولت را اجرایی کنند.
 
وی ادامه داد: برنامه های ارائه شده از سوی دولت فقط مختص به 24 میلیونی که به آقای روحانی رأی دادند نیست بلکه این برنامه ها پس از تنفیذ حکم رهبری و رأی اعتماد مجلس به وزرا و انتخاب استانداران برنامه ای متعلق به همه 80 میلیون ایرانی است.
 
وزیر کشور تأکید کرد: مدیران دولت از طیف افراد نزدیک به دولت که برنامه های آن را قبول داشته باشند انتخاب می شود و این حق دولت است اما همه مدیران باید بدانند که حوزه خدمت آنها همه مردم هستند.
 
وی با بیان اینکه یکی دیگر از شاخص های مهم انتخاب استانداران داشتن قدرت تعامل است، گفت: در حوزه تعامل به سطح عموم مردم رسیده و بدون کمک مردم نمی توانیم در کارها موفق شویم.
 
وزیر کشور با بیان اینکه انجام فعالیت های سیاسی در حوزه سیاست داخلی مدنظر همه مسئولان کشور است، اظهار داشت: ما کشوری با انگیزه، پویا، بالنده و مشارکت جو هستیم پس در عرصه سیاست داخلی احزاب، گروه ها و جریان های سیاسی با سلایق مختلف باید بر تعمیق بینش سیاسی و نقش آفرینی و افزایش مشارکت بیفزایند.
 
وی تأکید کرد: محدوده کار همه ما توسط قانون تعیین می شود و محور اصلی همه فعالیت ها در کشور قانون است لذا چیزی که در یک جامعه ثبات و پایداری ایجاد می کند اجرای قانون است.
 
وزیر کشور تاکید کرد: همه گروه ها، احزاب، جریان ها و افراد با هر نگرشی که در چارچوب قانون مجوز فعالیت دارند باید مورد حمایت و صیانت استاندار باشند و استاندار نیز باید با همه گروه های مردمی و سیاسی ارتباط داشته باشد.
 
وی با بیان اینکه اولویت اول کشور اقتصاد و اجرای کامل سیاست های اقتصاد مقاومتی است، گفت: استاندار نیز در حوزه اقتصادی باید قدرت جذب سرمایه و تعامل با بخش خصوصی را داشته باشد و همچنین موظف است بسترهای لازم برای رونق فعالیت های اقتصادی را فراهم کند.
 
وزیر کشور با بیان اینکه اولویت اول دولت تحقق سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی است، افزود: همه دستگاه ها، قوا و مسئولان باید اولویت اول کاریشان تحقق برنامه های اقتصاد مقاومتی باشد زیرا اجرای این برنامه توجیه اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، امنیتی داشته و از طرفی هم موجب افزایش رفاه و بهبود معیشت مردم می شود.
 
وی با بیان اینکه بزرگترین مشکل پیش روی کشور بحث اشتغال است، اظهار داشت: دولت با جدیت به دنبال اجرای اقتصاد مقاومتی است تا بتواند به این طریق مشکلات پیش روی کشور را رفع کند.
 
وزیر کشور با بیان اینکه آسیب های اجتماعی اولویت دوم دولت که مورد تأکید رهبری و رئیس جمهور می باشد، گفت: چهار جلسه در محضر رهبر معظم انقلاب در موضوع آسیب های اجتماعی برگزار شده که ایشان تکلیف همه را مشخص کرده اند.
 
یعنی هم اولویت های موضوعی و هم ساختار و تشکیلات و منابع و هم زمانبندی و تقسیم کار ملی، تعیین مسئولین و معین و دستگاه های همراه را مشخص کردند و ان شاءالله در مهرماه جلسه پنجم در محضر ایشان برگزار می شود و باید در آن جلسه گزارش کار بدهیم.
 
وزیر کشور تأکید کرد: رئیس جمهور در تمامی جلسات مرتبط با آسیب های اجتماعی بر اجرای آن موارد تأکید داشتند و از من به عنوان جانشین ایشان در شورای اجتماعی مرتب گزارش می خواهند و پیگیر هستند و اخیرا موضوع حاشیه نشینی که به یک مسئله اصلی در آسیب های اجتماعی به عنوان اولویت دوم رهبری تعیین کرده اند جلسه ویژه ای گذاشته است.
 
در بحث کالبد حاشیه نشینی و بافت های فرسوده که دستورات ویژه ای دادند که باید بر اساس زمانبندی که ایشان داده باید کار را پیش ببریم و استانداران باید در مسئله آسیب های اجتماعی فعال برخورد کنند.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۰°    ۳۴°