تولید 27 هزار تن میگو پرورشی در کشور
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:56 - دوشنبه 27 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۵۲۴۴۹۵
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۲
رئیس سازمان شیلات ایران گفت: میزان تولید میگوی پرورشی در سطح مزارع کشور امسال به 27 هزار تن می رسد، این رقم در 4 سال قبل کمتر از 10هزار تن بود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
حسن صالحی عصر در مراسم افتتاح کانال های سه گانه آبرسان میگو گمیشان در غرب استان گلستان افزود: تلاش داریم با جذب سرمایه گذارو فراهم کردن بستر مناسب تولید میگوی پرورشی در سطح مزارع کشور تا پایان برنامه ششم به بیش از 50 هزار تن در سال برسد و سهم مجتمع میگو گمیشان به ده هزار تن خواهد رسید.
 
او همچنین از تلاش برای تکمیل کانال های فرعی سایت 4 هزار هکتاری میگو گمیشان تا دو ماه آینده خبر داد و گفت: سایت پرورش میگوی گمیشان همانند باران رحمت الهی بر منطقه گمیشان و گلستان نازل شده است، شاید این سایت مشکلاتی را دارد اما باید این مسائل را با اتحاد و همدلی برطرف کنیم و فعالیت این مجتمع آرامش و رفاه را برای مردم منطقه در پی داشته باشد.
 
معاون وزیر جهاد کشاورزی افزود: با فراهم کردن بستر لازم ،امکان جذب سرمایه گذاری های خصوصی را ایجاد کنیم.
 
او همچنین گفت: در حوزه آبزی پروری نباید از سرمایه گذاری خارجی غفلت کنیم و اگر می خواهیم فعالیت های حوزه میگو استمرار داشته باشد توجه به سرمایه گذاری غیر دولتی ضروری است.
 
صالحی افزود: باید با تکمیل چرخه صنعت میگو همه مردم شهرستان های غرب استان گلستان از آق قلا، بندرترکمن، کردکوی و گمیشان از این فرصت بهره مند شوند.
 
به گفته او؛ همچنین حتی صیادان منطقه ما که بدلایل مختلفی بیکار شده اند در صنعت میگو بکار گرفته شوند تا جبران بخشی از کاهش درآمد خانواده آنان شود.
 
او به توافق نامه امضا شده بین شرکت شیلات ایران و استانداران گلستان گیلان و مازندران با بنیاد مستضعفان اشاره کرد و گفت: با همراهی مهندس سعیدی کیا، بستر لازم برای بهره مندی از تسهیلات کم بهره در حوزه پرورش ماهیان خاویاری و پرورش ماهی در قفس فراهم شده است و لازم بوده که بخش خصوصی در این حوزه ورود کند.
 
رئیس سازمان شیلات افزود: پرورش ماهی در قفس به عنوان یکی از صنایع پیش رو است که در آینده نقش آن بیشتر مشخص خواهد شد.
 
صالحی همچنبین گفت: مدیریت صندوق مهر کار آفرین کشور با اعطای تسهیلات کم بهره به بخش آبزی پروری موافقت کرده و فعالان این بخش می توانند از این وام نیز استفاده کنند.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸°    ۳۱°