تفسیر ترامپ از ایران در سازمان ملل
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 23 خرداد 1400
کد خبر : ۵۲۴۵۱۵
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۵
هفتاد و دومین نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل؛
ترامپ رئیس جمهور امریکا در نشست سازمان ملل درباره تروریسم بازهم ادعا کرد که ایران حامی تروریسم است و امریکاست که با تروریسم مبارزه کرده است. وی برجام را نیز بدترین توافقنامه در طول تاریخ امریکا دانست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی خود در هفتاد و دومین دوره نشست های مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک گفت: افتخار من است که در شهر خود به نمایندگی از ملت آمریکا خطاب به سران کشورهای جهان سخن می گویم. میلیون ها نفر از پیامدهای طوفان در آمریکا رنج بردند.
 
وی افزود آمریکا به گونه‌ای ناعادلانه بار تامین مالی هزینه های سازمان ملل متحد را به دوش می‌کشد. 
 
هزینه نظامی
ترامپ اظهار داشت: حدود هفتصد میلیارد دلار برای ارتش و دفاع خود هزینه خواهیم کرد. ارتش ما به زودی قویترین ارتش خواهد بود همانطور که همیشه بوده است. 
 
قدرت گرفتن تروریست ها
رئیس جمهور آمریکا گفت: رژیم های یاغی که نمایندگان آنها در این نهاد حضور دارند نه فقط از تروریسم حمایت می کنند بلکه کشورهای دیگر و مردم خود را با ویرانگرترین تسلیحاتی که بشر می شناسد، تهدید می کنند.
 
رژیم های استبدادی دنبال فروپاشاندن ارزش ها،نظام ها و ائتلاف هایی هستند که از زمان جنگ جهانی دوم جلوی جنگ ها را گرفتند و جهان را به سمت آزادی سوق دادند. 
 
وی ادامه داد: تروریست ها قدرت پیدا کرده اند و در هر نقطه از کره زمین پراکنده شده اند. بعضی کشورها از فناوری برای تهدید شهروندان ما استفاده می کنند. تروریست ها فناوری را برای تهدید امنیت ما به کار می گیرند. 
 
ترامپ افزود: شبکه های تبهکار و باندهای قاچاق، مرزهای ما را تهدید می کنند. موفقیت سازمان ملل متکی به قدرت مستقل هر یک از اعضای آن است. از همه کشورها انتظار داریم تا به منافع ملت های خود و حقوق دیگر ملت ها احترام بگذارند. شیوه زندگی خود را به هیچ کسی تحمیل نمی کنیم.
 
 برجام، بدترین توافقنامه در طول تاریخ آمریکا!
 دونالد ترامپ در ادامه سخنانش گفت: زمان آن فرا رسیده است که به نظام دیگر خارج از قانون اشاره کنیم که از مرگ بر آمریکا و نابودی اسرائیل سخن می گوید و مایه دردسر برای بسیاری از سران حاضر در این مکان و بسیاری از کشورهای جهان است.
 
ترامپ مدعی شد؛ ایران از پول نفت برای تامین مالی حزب الله استفاده می کند که عرب ها و مسلمانان بیگناه را به قتل می رسانند و گفت: باید با ایران که فقط خشونت و هرج و مرج صادر می کند، مقابله کنیم.
 
وی ادعا کرد ایران به تقویت دیکتاتوری بشار اسد کمک کرد و جنگ در یمن را هدایت می کند. توافق هسته ای با ایران بدترین توافقنامه در طول تاریخ آمریکا بود، این توافقنامه یکجانبه است. به صراحت بگویم این توافقنامه مایه شرمندگی و خجالت برای آمریکا بوده است. فکر نمی کنم شما آخر آن را دیده باشید، باور کنید! توافقنامه هسته ای ایران را اگر پوششی برای توسعه برنامه هسته ای باشد نخواهیم پذیرفت. 
 
ترامپ در ادامه گزافه گویی هایش، گفت: اکنون زمان آن است کل جهان به ما بپیوندند و از دولت ایران بخواهد تا دیگر دنبال مرگ و ویرانی نباشد. اکنون زمان آن است ایران همه آمریکایی ها و شهروندان دیگر کشورها را که با بی عدالتی زندانی کرده است، آزاد کند. 
 
مخالفت با ورود به توافق های یک طرفه
رئیس جمهور آمریکا گفت: ما دیگر نمی توانیم اجازه دهیم از ما سوء استفاده شود یا ما را وارد توافقنامه های یک طرفه کنند که در آن آمریکا در مقابل، چیزی به دست نمی آورد. وی افزود تا زمانی که من رئیس جمهور هستم از منافع آمریکا بالاتر از بقیه دفاع می کنم. 
 
لزوم مقابله با کره شمالی
  دونالد ترامپ گفت اقدام بی محابای کره شمالی در پیگیری برنامه تسلیحات هسته ای و موشکهای بالستیک کل جهان را در معرض تهدید قرار داده است.
 
وی افزود ما باید با همه گونه تهدیدات حاکمیتی از اوکراین گرفته تا دریای چین جنوبی مقابله کنیم. 
 
ترامپ گفت: مرد موشکی کره شمالی خود و رژیمش را به سوی خودکشی هدایت می کند. اگر آمریکا در معرض تهدید قرار بگیرد، هیچ چاره‌ای نخواهد داشت مگر آنکه کره شمالی را به طور کامل نابود کند. 
 
رئیس جمهور آمریکا در ادامه، اظهار داشت: هیچ رژیمی به اندازه رژیم کره شمالی به کشورهای دیگر و رفاه مردم خود توهین و بی احترامی نکرده است. رژیم کره شمالی مسئول قحطی و مرگ ناشی از قحطی میلیون ها نفر در این کشور است.
 
رژیم کره شمالی مسئول زندانی کردن، شکنجه و کشتار و سرکوب تعداد بیشمار دیگری است. اکنون زمان آن است که همه کشورها با یکدیگر همکاری کنند و رژیم کیم را منزوی کنند تا زمانی که رفتار خصمانه خود را متوقف کند. 
 
آماده اقدامات بیشتر علیه ونزوئلا
رئیس جمهور آمریکا اظهار داشت: آمریکا آماده است تا در صورتی که دولت ونزوئلا همچنان حکومت خودکامه خود را بر مردم این کشور ادامه دهد، به اقدامات بیشتری متوسل شود.
 
وی افزود وضعیت کنونی در ونزوئلا که در شرایط دیکتاتوری سوسیالیستی است، غیرقابل قبول است. اوضاع ونزوئلا کاملا غیر قابل قبول است و ما نمی توانیم دست روی دست بگذاریم و نظاره گر باشیم. 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °