والدین از اصرار به زیاد خوردن کودکان خودداری کنند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
01:18 - پنجشنبه 26 فروردين 1400
کد خبر : ۵۲۴۶۱۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۴
رئیس بیست و نهمین همایش بیماری های کودکان، با اشاره به افزایش وزن کودکان ایرانی، گفت: نباید اصرار کنیم بچه ها غذای بیشتر بخورند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 دکتر علی ربانی در آستانه برگزاری همایش بیماری های کودکان، افزود: یکی از معضلاتی که در طب کودکان و افراد زیر بلوغ با آن روبرو هستیم افزایش وزن کودکان است که باعث آسیب سلامت آنها می شود.
استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران، ادامه داد: متأسفانه فرهنگ آپارتمان نشینی، فرهنگ بد غذایی و استفاده بیش از حد از فست فودها و غذاهای پرکالری، باعث افزایش بافت چربی در بدن که منجر به چاقی می شود.
وی افزود: چاقی در یک طیف متفاوتی به ارگان های بدن آسیب می زند و این یک هشدار جدی است که سلامت جامعه را تهدید می کند.
ربانی گفت: به طور متوسط در دوران کودکی بعد از 2 سالگی، هر سال حدود 2 کیلوگرم باید وزن اضافه شود و هرچه بیشتر از این باشد یعنی به سمت چاقی سوق پیدا می کنیم و در دوران بلوغ این افزایش وزن بیشتر می شود.
وی افزود: از آنجا که چاقی مادر بیماری ها است، موجب  فشارخون، آسیب مفاصل، چرب شدن کبد، محدود کردن فعالیت روزمره و موجب تسریع بلوغ می شود و قند خون و چربی خون را بالا می برد و ممکن است مقدمات ورود به دیابت و اختلالات متابولیک را در این افراد ایجاد کند.
رئیس بیست و هفتمین همایش بیماری های کودکان ایران، گفت: یکی از محورهای مهم همایش پیش رو، چاقی است که قرار است با حضور استادان و اندیشمندان این حوزه مورد بحث و بررسی قرار گیرد.
وی به خانواده ها هشدار داد تا از اصرار در خوراندن غذای مازاد به بچه ها خودداری کنند ادامه داد: والدین از بابت پرخوری بچه ها لذت نبرند و بدانند بچه ها در حد نیاز فیزیولوژی بدن شان غذا خواهند خورد و ما باید غذاهای مناسب و بهداشتی تأمین کنیم نه اینکه اصرار کنیم غذای بیشتر بخورند.
بیست و نهمین همایش بیماری های کودکان از 4 تا 7 آبان 96 در سالن اجتماعات مرکز طبی تهران برگزار خواهد شد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳°    ۲۶°