ادامه واکنش های منفی به سخنان تهاجمی رئیس جمهور آمریکا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
20:39 - جمعه 17 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۵۲۴۷۴۶
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۱
سخنان تهاجمی ترامپ رئیس جمهور امریکا علیه ایران در مجمع عمومی سازمان ملل بازتاب گسترده ای در جهان داشت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
رئیس جمهور اتریش گفت: در تفسیر سخنرانی ترامپ باید بگویم سخنان او فقط می تواند به درد رای دهندگانش در یکی از روستاهای کوچک آمریکا بخورد. آلکساندر فاندر دابلن با بیان اینکه از سخنان ترامپ درباره ایران بسیار دلسرد شده است، افزود: بدون استثنا همه اروپا از جمله رئیس جمهور فرانسه معتقدند که ایران کاملا به توافق هسته ای پایبند است.
 
رئیس جمهور فرانسه با رد سخنان ضد برجامی دونالد ترامپ؛ خروج از برجام را اشتباهی بزرگ دانست. امانوئل مکرون افزود: " امیدوارم آمریکا از برجام خارج نشود، فکر می کنم این کار، اشتباهی بزرگ خواهد بود. به هرحال این توافق وجود دارد. "
 
نیکولاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا ترامپ را هیتلر جدید در سیاست بین المللی توصیف کرد. 
 
در فضای داخلی آمریکا هم واکنش های منفی به سخنان ترامپ در نشست مجمع عمومی کم نبود. نیکلاس برنز معاون سابق وزارت خارجه آمریکا سخنرانی ترامپ را لفاظی محض توصیف کرد.
 
نیکلاس برنز  معاون سابق وزارت خارجه آمریکا گفت: " شاهد لفاظی های محض از جانب رئیس جمهور ترامپ بودیم، هیچ سخنی از مسیر دیپلماتیک نشنیدیم که به مذاکرات منجر شود. اگر تهاجمی و تند عمل کنیم و سخنرانی های ما پرطمطراق و اغراق آمیز باشد، به ضرر اعتبار بین المللی آمریکاست "  
 
جان کربی سخنگوی سابق وزارت امور خارجه آمریکا هم سخنان ترامپ را مایه شرمساری خواند. جان کربی افزود:" ترامپ فرصت بسیار خوبی را در سازمان ملل از دست داد، شرمساری واقعی اینجاست که او به جای همکاری و احترام دو جانبه از درگیری و منازعه صحبت کرد.  "
 
سخنان ترامپ در فضای رسانه ای آمریکا هم بازتاب منفی داشت.
 
برایان فالون تحلیلگر آمریکایی: " سخنان ترامپ در سازمان ملل متحد درهم ریخته و متناقض بود. او فقط تلاش می کرد بگوید: آمریکا اولویت دارد و این مسئله را با چالش های جهانی پیوند بدهد. "
 
اما نخست وزیر رژیم صهیونیستی از ادعاهای واهی رئیس جمهور آمریکا تمجید کرد و مدعی شد: توافق هسته ای با ایران باید اصلاح و یا لغو شود.
 
وزیر خارجه آمریکا هم در تکمیل سخنان ترامپ گفت: باید توافق هسته ای ایران تغییرکند و بازنگری شود!
 
رئیس جمهور آمریکا دیشب در نخستین سخنرانی خود در سازمان ملل توافق هسته ای با ایران را زیر سوال برد و ایران راه تلاش برای تولید سلاح هسته ای متهم کرد. ترامپ گفت: در این صورت به برجام پایبند نخواهیم بود.
 
رئیس جمهور آمریکا ایران را به نقض حقوق بشر و برهم زدن آرامش منطقه متهم کرد و گفت: نمی گذاریم ایران به افزایش توان موشکی خود ادامه دهد.
 
ترامپ در ادبیاتی شبیه روسای جمهور گذشته آمریکا ایران را به محور شرارت تشبیه کرد و آمریکا را پرچمدار صلح و آزادی و آرامش خواند.
 
ترامپ کره شمالی را هم به نابودی کامل تهدید کرد و ونزوئلا، کوبا وسوریه را بشدت مورد اتهام و حمله قرار داد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷°    ۲۷°