گفتگوی 18:30/ جای خالی 20 خوراکی در بوفه مدارس از اول مهرماه
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 28 شهريور 1400
کد خبر : ۵۲۴۷۸۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۶ - ۲۱:۲۴
رئیس مرکز سلامت وزارت بهداشت با اشاره به اهمیت موادغذایی مصرفی توسط دانش آموزان از ممنوعیت فروش 20 خوراکی در بوفه مدارس از اول مهرماه خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
دکتر صادق نیت رئیس مرکز سلامت وزارت بهداشت مهمان تلفنی برنامه با بیان اینکه در سال تحصیلی گذشته بیش از 100 هزار بارزسی از بوفه مدارس انجام شده است، افزود: ما امسال نسبت به دو سال گذشته شرایط بوفه ها را سخت گیرانه تر کنترل می کینم بطوری که ورود 20 قلم از مواد غذایی به بوفه ها را ممنوع اعلام کرده ایم.
 
گفتگوی 18:30/ جای خالی 20 خوراکی در بوفه مدارس از اول مهرماه 

او گفت: ما از آموزش و پرورش می خواهیم که بوفه هایی با ابعاد و تجهیزات مناسب تعبیه شود و از حداقل استانداردها بهره مند باشد.

او افزود: نکته بعد بحث سلامت مواد غذایی از جمله چیپس، پفک، بستنی یخی و غیره است که فروش آنها را در بوفه های مدارس ممنوع کرده ایم.

گفتگوی 18:30/ جای خالی 20 خوراکی در بوفه مدارس از اول مهرماه

سرهنگ داود قاسمیان رئیس پلیس ترافیک شهری راهور ناجا با حضور در استودیو 18:30 با اشاره به حجم ترافیک شهری در روزهای ابتدایی مهر گفت: ما هرساله دغدغه رفت آمد والدین به مدرسه را داریم که موجب بار ترافیکی در ساعات ابتدایی روز می شود.

او افزود: در مجموع 13 میلیون دانش آموز داریم که سهم تهران از این جمعیت میلیونی دانش آموزان یک میلیون و صد هزار نفر است.

او با بیان اینکه 600 هزار دانشجو و صدها نفر کارمند به حجم ترافیکی اول مهرماه اضافه می شوند گفت: ما برنامه هایی برای روان سازی ترافیک و برخورد با بی قانونی ها در روز اول مهر در دستور کار داریم.

قاسمیان افزود: هرگونه عملیات عمرانی تا 20 مهر ممنوع اعلام شده زیرا در این بازه 20 روز حجم ترافیک بالاست لذا کامیون های حمل بار تا ساعت 10 صبح حق تردد در خیابان ها را ندارد که این امر سهم بسزایی در کاهش ترافیک و روان سازی ترافیک خیابان ها و بزرگراه ها دارد.

رئیس پلیس ترافیک شهری راهور ناجا با بیان اینکه یکی از دغدغه های اصلی راهور ناجا سرویس مدارس و نوع خودروهایی است که به عنوان سرویس استفاده می شوند افزود: سواری های شخصی بعد از اخذ مجوز باید بیمه شخص ثالث و بیمه مکمل دریافت کنند، این افراد باید فاقد سوء پیشینه و فاقد خلافی های نامتعارف باشند.

او با ارائه توصیه ای به والدین در روز نخست مهرماه گفت: والدین خودروهای خود را در 50 متر قبل یا بعد از مدارس پارک کنند تا از حجم ترافیک شهری کاسته شود.

گفتگوی 18:30/ جای خالی 20 خوراکی در بوفه مدارس از اول مهرماه

علی زرافشان معاون وزیر آموزش و پرورش مهمان تلفنی برنامه با اشاره به اینکه امروز روز شکوفه ها بود و پایه نخست دبستان به مدارس رفتند ولی اول مهر مدارس بطور رسمی باز می شوند گفت: ما امسال 800 هزار دانش آموز پیش دبستانی داریم که به مدارس می روند.

او افزود: در یک ماه گذشته دو جلسه با مدیران آموزش و پرورش استان ها با هدف نظارت و کسب گزارش عملکرد مدارس برای آماده سازی مدارس در سال تحصیلی جدید را داشته ایم، براین اساس استان ها برنامه هایی را برای شاداب سازی مدارس در سال جدید دارند.

زرافشان گفت: آموزش و پرورش و مربیان بهداشت بر عملکرد سلامت بوفه ها نظارت می کنند تا مواردی را که از طرف وزارت بهداشت برای سلامتی بوفه ها آسیب رسان تشخیص داده شده به بوفه مدارس وارد نشود.

گفتگوی 18:30/ جای خالی 20 خوراکی در بوفه مدارس از اول مهرماه

علی فغانی مدیر کل ایمنی ترافیک شهرداری تهران دیگر مهمان تلفنی برنامه با اشاره به برنامه های شهرداری برای اول مهر گفت: شهرداری تهران برنامه هایی را در چند دسته از جمله بحث های خدماتی به مدارس، ایمن سازی اطراف مدارس، کمک به سرویس مدارس و ساماندهی خدمات مترو و اتوبوس را در دستور کار دارد.

او افزود: در مترو به دنبال کاهش سرفاصله انتظار دو قطار هستیم، در میادین اصلی دپوی اتوبوس ها را خواهیم داشت و مدیریت ترافیک را هم در دستور کار داریم تا در صورت لزوم روان سازی ترافیک را در کوتاه ترین زمان ممکن انجام دهیم.

فغانی گفت: یکی از اقدامات امسال ما سرویس مدرسه بصورت مینی بوس است که امسال به صورت آزمایشی در دو منطقه این طرح اجرا می شود که در صورت موفقیت آمیز بودن آن، طرح را در کل تهران عملیاتی می کنیم.

او گفت: امسال سعی کردیم پراید را از سرویس مدارس حذف کنیم اما موفق نشدیم، در تلاشیم تا سال آینده این امر را به انجام برسانیم.

 
 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۶.۵۹°    ۲۸.۷۹°