تیتر امشب/ رفتار شناسی ترامپ در مسئله برجام
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
14:51 - شنبه 18 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۵۲۴۸۰۸
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۶ - ۲۳:۵۲
کارشناسان معتقدند ترامپ با این رفتارها نشان داد که امریکا در برابر برجام شکست خورده است و فقط قصد گرفتن امتیازات بیشتر است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 حمید رضا مقدم فر کارشناس مسائل سیاسی گفت: جامعه جهانی امروزه نسبت به این اتفاقات واقع بین است. اتفاق خوبی که امروز رخ  داد این بود که رئیس جمهور ما خیلی خوب پاسخ داد.
 
وی افزود: به نظر من نه تنها ایران هراسی ترامپ تاثیری نداشت بلکه موجب بی آبرویی برای امریکا شد. اروپا و دنیا ترامپ را قضاوت کرد. وی سعی داشت عملیات روانی در بین مردم ایران داشته باشد. ادبیاتی که درباره کره شمالی به کار برد اصلا درست نبود. در ایران دموکراسی را شانه رفت که اصلا جواب نداد. محبوبیت ترامپ بین مردم امریکا زیر 36 درصد رسیده است که در تاریخ 50 ساله امریکا بی سابقه است. دنیا نمی پذیرد که امریکا به این راحتی برجام را زیر پا بگذارد چون برجام توافق بین هفت کشور است.

صادق خرازی کارشناس مسائل سیاسی دیگر مهمان برنامه گفت: امریکا به دنبال استراتژی است که می خواهد از خود یک موجود خشن و از کشورش یک موجود قلدرمآب نشان بدهد که این استراتژی ها در دنیای امروز خریدار ندارد.
 
وی درباره واکنش ها به سخنان ترامپ گفت: خانم کلینتون نیز درباره ترامپ واژه های تند و خشنی بکار برده است. همه کسانی که واکنش نشان دادند سخنان وی را محکوم کردند.
 
وی با ادبیات خشن خود سعی داشت از کشورهایی مثل عربستان و اسرائیل حمایت کند.
امریکا خود را بازنده می داند. تا الان بجز یهودی ها و نتانیاهو هیچ کس از سخنان رئیس جمهور امریکا حمایت نکرده است. در انتخابات ریاست حمهوری نیز با همین ادبیات و رفتار خشن رفتار کرد.
 
وی افزود: تا به الان نزدیک به 26 سخنران در کجمع عمومی سازمان ملل داشته ایم که بجز آقای نتانیاهو هیچکس حمایتی از سخنان ترامپ نداشته است. در سخنان وی واژه ای دیده نمی شود که امنیت جامعه جهانی را تامین کند. سخنان ایشان دارای ارعاب جهانی است. ایالت متحده امریکا هم به لحاظ اقتصادی هم به لحاظ محبوبیت در جامعه جهانی با مشکل مواجه است.
 
 
برچسب ها: ترامپ ، سازمان ملل ، برجام
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶°    ۲۵°