در صورت نقض برجام، گزینه های مختلف پیش روی ماست
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
11:11 - دوشنبه 23 فروردين 1400
کد خبر : ۵۲۵۰۰۴
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۴
رئیس جمهور با تشریح نتایج سفر خود به مجمع عمومی سازمان ملل تاکید کرد: تفاوت این اجلاس با دوره های گذشته این بود که از میان تمام کشورهای حاضر در اجلاس، دو نفر بودند که یکسان سخن می گفتند و بیش از 190 کشور دیگر حرف دیگری داشتند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، آقای روحانی پس از ورود به تهران در فرودگاه مهر آباد در واکنش به اظهارات ترامپ گفت: حتی سران کشورهای اروپایی نیز به صراحت می گفتند که با این گونه سخنان مخالفند و آن را قبول ندارند.
رئیس جمهور افزود: سخنان ایشان (ترامپ) نه در شان یک کشور است و نه در شان کسی که خود را رئیس جمهور می داند.
آقای روحانی ادامه داد: در حالی که همه کشورها حامی برجام بودند، ایشان (ترامپ) می گفتند که برجام، توافق خوبی نیست.
رئیس جمهور سخنان رئیس جمهور آمریکا را عامل انزوای این کشوری توصیف کردو افزود: منزوی بودن، بیشتر از این امکان ندارد زیرا فقط دو نفر بودند که برخلاف نظر عموم سخن می گفتند.
آقای روحانی تاکید کرد: به طور صریح به آنها و سران دولت های دیگر  گفتیم که برجام غیرقابل برگشت و غیرقابل مذاکره است و باید برای اجرای آن تلاش کرد.
رئیس جمهور افزود: ادعای دیگر این بود که ایران به روح برجام پایبند نبوده، و این امر را نیز هیچکس تأئید نکرد. نکته دیگر به نقش ایران در منطقه اشاره داشت و حرف های سخیف و بی اساسی مطرح شد.
دکتر روحانی گفت: در گفتگوها با سران کشورها، آنها از ما می خواستند که راه های فشار بر آمریکا را بگوییم و ما تاکید کردیم در قبال مسئله برجام قاطع خواهیم بود.
در صورت نقض برجام، گزینه های مختلف پیش روی ماست
رئیس جمهور در ادامه در خصوص کمیسیون برجام که با حضور وزرای خارجه 5 + 1 در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل برگزار شد گفت: این اولین اجلاس در سطح وزرا در زمان دولت جدید آمریکا بوده و در این نشست ها نیز تأکید شد که ایران به برجام پایبند بوده و همه 5 کشور تصریح کردند که برجام غیرقابل مذاکره است.  این موضوع نشان می دهد که مواضع ایران هم در منطقه، هم در مسائل میانمار، هم در موضوعات بین المللی و هم در اموری که به پیشرفت ایران ارتباط دارد مورد توافق دولت های دیگر است.
روحانی با ذکر ضرب المثلی قدیمی، اضافه کرد: حتی رسانه های آمریکایی نیز پس از سخنرانی رئیس جمهور آمریکا معترض بودند.  در ملاقات با سران کشورها نیز در خصوص افزایش همکاری ها در زمینه های تجاری، گردشگری، صنایع و ... گفتگوهای موثری صورت گرفت.
رئیس جمهور در پایان تصریح کرد:  سلام و درود خود را به سالار شهیدان و یاران و فرزندانشان تقدیم می کنیم و امیدواریم که راه و فرهنگ ما همواره راه و فرهنگ عاشورایی باشد.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳°    ۲۶°