آب‌ مناطق مرزی و ساحلی شیرین می شود
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
22:04 - جمعه 03 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۵۲۵۰۲۶
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۶
سرپرست وزارت نیرو:
نیاز آبی به ویژه در نقاط ساحلی، مرزی و کویری باعث شده است ساخت و اجرای پروژه‌های آب‌رسانی از طریق دستگاه‌های آب‌شیرین‌کن به دلیل داشتن کیفیت مناسب به عنوان یک اولویت جدی وزارت نیرو در این بخش انجام می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

ستار محمودی در آیین آغاز به کار ساخت آب‌شیرین‌کن در بخش ساحلی دلوار از توابع شهرستان تنگستان اظهار کرد: با توجه به نیازهای آبی به ویژه در نقاط ساحلی، مرزی و کویری ساخت و اجرای پروژه‌های آب‌رسانی از طریق دستگاه‌های آب‌شیرین‌کن به دلیل داشتن کیفیت مناسب این طرح به عنوان یک اولویت جدی وزارت نیرو در این بخش انجام می‌شود.

وی افزود: دولت یازدهم نگاه جدی بر تأمین آب و ایجاد یک فضای بدون چالش در این بخش داشت که موفق شد با اجرای طرح‌‌های آب‌رسانی در نقاط شهری 2 میلیارد مترمکعب به میزان آب شهرها بیفزاید.

سرپرست وزارت نیرو تصریح کرد: در دولت یازدهم 4 میلیون و 200 هزار نفر از روستاییان برای نخستین‌بار به آب شرب بهداشتی دست پیدا کردند و به دنبال این هستیم که در دولت دوازدهم، 5 میلیون نفر به طرح‌های آب‌رسانی با اولویت نقاط ساحلی، مرزی و کویری دست پیدا کنند.

وی در خصوص اجرای پروژه آب‌شیرین‌کن‌ شهر دلوار گفت: این طرح با 21 میلیارد تومان اعتبار از طریق مشارکت بخش خصوصی در طی مدت 18 ماه ساخته می‌شود که با اجرای آن، مشکل آب 28 هزار نفر در 36 روستا و یک شهر شهرستان تنگستان برطرف می‌گردد.

محمودی افزود: با توجه به اینکه در سطح کشور با مشکل جدی کمبود آب مواجه هستیم سعی ما در وزارت نیرو این است که با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی طرح‌های آب‌شیرین‌کن را به عنوان یک اولویت در دستور کار قرار دهیم.

سرپرست وزارت نیرو با اعلام اینکه استان بوشهر از جمله استان‌هایی است که بیش از 90 درصد نیازهای آبی خود را از خارج این استان تأمین می‌کند، تصریح کرد: با توجه به شرایط سخت تأمین آب از خارج این استان، اجرای 6 طرح‌ آب‌شیرین‌کن در دستور کار مجموعه مدیریتی استان بوشهر قرار گرفته که تاکنون 2 پروژه با ظرفیت روزانه 20 هزار مترمکعب به شبکه توزیع آب استان افزوده شده است.

وی ادامه داد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، ظرفیت تولید آب از طرح‌های آب‌شیرین‌کن در استان بوشهر به 70 هزار مترمکعب تا پایان دولت دوازدهم هدف‌گذاری شده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۰°    ۳۱°