لفاظی های ترامپ، نشانه شکست برنامه های آمریکا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
21:51 - جمعه 03 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۵۲۵۲۱۲
تاریخ انتشار : جمعه ۳۱ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۵
خطيب جمعه تهران گفت: رفتار اين روزهاي آمريكا برگ ننگيني براي رژيم فاسد آمريكاست و سخنان سخيف رئيس جمهور اين كشور سخنان يك آدم سبك مغز، ناحسابي، جنگ طلب، تندخو و دروغگوي فريبكار است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
­حجت الاسلام و المسلمين كاظم صديقي در خطبه دوم نماز افزود: مطالبي كه رئيس جمهور آمريكا در مورد ايران بر زبان آورد هم فريبكارانه و هم دروغ بود، يكي از جرايد آمريكا نوشته بود كه 448 دروغ از او ثبت شده است و اين تاييد مطالبي است كه مقام معظم رهبري  در اين باره فرمودند كه اين سخنان هم نشانه عصبانيت ، هم نشانه درماندگي و هم نشانه سبك مغزي رئيس جمهور آمريكا بود.
وي با طرح اين سوال كه چرا آمريكا عصباني است و چرا رئيس جمهور سبك مغز آمريكا كارش به اينجا رسيده است كه پرخاشگرانه و تند صحبت مي كند؟ گفت: اين درماندگي ها و شكست ها دلايل زيادي دارد، در دولت آمريكا بي سابقه است كه محبوبيت يك رئيس جمهور طي يك سال به اين ميزان كاهش پيدا كند، محبوبيت ترامپ اكنون در بين مردم آمريكا 36 تا 37 درصد است در حالي كه اوباما با همه مشكلاتي كه داشت و حتي بوش پسر در حد او منفور نبود.
خطيب جمعه تهران افزود: او شكست خورده و منفور ملت خود است، او چون عقده دارد عصبي مي شود، همچنين علت عصبانيت رژيم هاي پي در پي آمريكا شكست ايدئولوژيك آنهاست، آنها ليبراليسم را بهشت موعود مردم اعلام كرده و بعد از فروپاشي شوروي  دنبال تشكيل جامعه جهاني بودند اما امام آمد و آنچه كه هرگز فكرش را نمي كردند واقع شد.
وي اضافه كرد: آنها فكر مي كردند دين زندگي ساز نيست، در متن مردم و در زندگي مردم نقش ندارد، نمي تواند ظلم ستيز باشد اما ديدند نوري آمد، مردي روشنگر آمد و دين را به صحنه زندگي آورد و امام توخالي بودن قدرت آمريكا را نشان داد و افسانه ليبرال دموكراسي را باطل كرد.
حجت الاسلام و المسلمين  صديقي گفت: دنياي شرق و غرب دست به دست هم دادند تا با اين دين احيا شده دست و پنجه نرم  و آن را در نطفه خفه كنند، آنها با آشوب هاي اول انقلاب و از طريق نفوذي هاي داخلي مثل دولت موقت و بني صدر كه ولايت فقيه را قبول نداشتند نتوانستند كاري از پيش ببرند و ديدند اين رقيب در حال رشد و گسترش است و دل ها را مجذوب خود كرده است.
وي افزود: اين انقلاب تنها انقلاب ايران نيست، انقلاب مستضعفان به رهبري ايران است، امام فرمودند اين قرن، قرن غلبه مستضعفان بر مستكبران است لذا قدرت هاي جهاني يد واحده شدند و مدينه انقلاب ما را محاصره كردند، جنگ هشت ساله اقتصادي، سياسي، رواني، نظامي و فرهنگي عليه ما به راه انداختند ولي اين براي ما نعمت و براي دشمنان وبال و بلا شد.
خطيب جمعه تهران گفت: آنها وقتي نتوانستند با محاسبات علمي اين مسئله را حل كنند به دنبال ايجاد خاورميانه بزرگ و به سراغ عراق، سوريه و لبنان سه كشوري كه براي اسرائيل خطر بودند رفتند تا آنها را از بين ببرند و از اين طريق براي اسرائيل امنيت و براي انقلاب ما خطر ايجاد كنند.
حجت الاسلام و المسلمين صديقي افزود: اينها همه تاكتيك هاي سياسي، فرهنگي، جامعه شناسي و روانشناسي را به كار بردند تا انقلاب را از بين ببرند ولي نتيجه اي از آن نگرفتند، عراق را كه هشت سال وادار كردند با ما جنگيد امروز عراق نه تنها همسايه بلكه خود ما است، اربعين بيايد و 20 ميليون زائر را ببينيد و شكست آمريكا را در جنگ سياسي و رواني و اقتصادي و فرهنگي خواهيد ديد در حالي كه عربستان در مديريت سه ميليون حاجي ناتوان است.
وي گفت: دولت و مرجعيت و جيش الشعبي عراق امروز با ما عليه داعش كه فرزند نامشروع آمريكاست وحياتش به پول عربستان وابسته است مي جنگند، اينها در ايجاد داعش و طالبان دستشان به خون آلوده است، اينها وعده داده بودند كه بشاراسد رفتني است ولي ديديم كه هم عراق در كنار ما ماند و هم بشاراسد در سوريه ريشه دار شد.
خطيب جمعه تهران افزود: حزب الله لبنان از معجزات انقلاب ماست، ريشه دار و ماندگار و ابرقدرت است و فاني كننده اسرائيل خواهد بود.
حجت الاسلام و المسلمين  صديقي گفت: اين ولايتي كه خداوند نصيب ما كرده است و آن روز مردم عرب خود را از آن محروم كردند معجزه گر است و سحر دشمنان را باطل مي كند، رئيس جمهور روسيه وقتي به ايران مي آيد اول بدون توجه به عرف ديپلماتيك به ديدار مقام معظم رهبري مي رود، با مقدسات ما ارتباط برقرار مي كند، در جنگ داعش كنار ما قرار مي گيرد.
وي افزود: اين 22 بهمن، روز جهاني قدس، اربعين حسيني، نمازهاي جمعه و حضور عزت بخش ملت ما زير پرچم اسلام حاكي از پيروزي ماست، امروز آمريكا بدهكارترين كشورهاست و زندان هاي آن بيشترين زندانيان را دارد، اين رژيم مغرور و توخالي و مدعي در حال آب شدن است و اسلام ما در حال تبديل شدن به قدرت بزرگ معنوي در دنياست.
 
 
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۰°    ۳۱°