وزارت علوم: به اعتراض ها رسیدگی می کنیم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
01:51 - سه‌شنبه 21 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۵۲۵۸۰۱
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۲
معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به برخی اعتراض های صورت گرفته نسبت به اعلام نتایج آزمون سراسری ٩٦ گفت: به نظرم این اعتراض ها قابل تامل بوده و در حال رسیدگی به این موضوع هستیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، به نقل از ایرنا، مجتبی شریعتی نیاسر در پاسخ به سوالی درخصوص اعتراضات اخیر نسبت به اعلام نتایج کنکور امسال افزود: مجلس شورای اسلامی، مصوبه داشت و وزارت علوم نیز موظف به اجرای آن بود.
وی گفت: منتهی یک بندی در این سهمیه دیده شده است که در گذشته مازاد ظرفیت خالی 25 درصد جانبازان به داوطلبان آزاد اختصاص می یافت اما امسال مصوب شد که این سهمیه به سهمیه پنج درصدی ایثارگران ( ماده 90 قانون برنامه ششم توسعه) تعلق گیرد.
شریعتی نیاسر تصریح کرد: همین امر سبب شد تا تعدادی از داوطلبان کنکور موقعیت پذیرششان را از دست بدهند و یا برخی از پذیرفته شدگان نتوانند نمره قبولی را بیاورند که همکاران ما در سازمان سنجش آموزش مشغول رسیدگی به این موضوع هستند و امروز نیز در این خصوص در کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی جلسه ای برگزار خواهد شد.
معاون آموزشی وزارت علوم افزود: به نظرم موضوع، قابل تامل بوده و حل و برطرف خواهد شد و اکنون نیز در دست بررسی و رسیدگی است و همه در تلاش هستند تا یک راهکار قانونی را رقم بزنند.
وی ادامه داد: معتقدم بازخوردهای برخی مصوبه های قانونی را باید از قبل، مورد نظر قرار داد.
بر پایه این گزارش پس از انتشار اسامی پذیرفته شدگان آزمون سراسری ٩٦، برخی از داوطلبان هفته گذشته در مقابل ساختمان مرکزی سازمان سنجش تجمع کرده بودند.
ابراهیم خدایی رییس سازمان سنجش آموزش کشور نیز در همان زمان در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، اعلام کرد که معترضان به نتایج آزمون سراسری ٩٦ از ٢٨ شهریور ماه تا ٢٠ مهر ماه فرصت دارند اعتراض های خود را به سازمان سنجش ارائه کنند.
وی با بیان اینکه در سایت سازمان سنجش برای اعتراض داوطلبان آزمون سراسری ٩٦ بخشی مهیا شده است، یادآور شد: داوطلبان گروه آزمایشی علوم تجربی بیشترین معترضان به نتایج بودند و دلیل آن هم به قانون برنامه ششم توسعه و افزایش ٥ درصدی که از امسال اجرایی شده بازمی گردد چرا که ٥ درصد از ظرفیت آزاد پذیرش در علوم تجربی کاهش یافته است.
همچنین امروز نیز جمعی از داوطلبان کنکور سال 96 در اعتراض به عملکرد سازمان سنجش آموزش کشور در اختصاص ندادن سهمیه به فرزندان رزمندگان در کنکور، مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.
یکی از تجمع کنندگان در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: مجلس سال گذشته با مصوبه ای در مورد افزایش سهمیه همسران و فرزندان رزمنده با حداقل 6 ماه حضور داوطلبانه در جبهه موافقت کرد ،ولی متاسفانه امسال در کنکور اجرایی نشده است.
وی افزود: امروز فقط عده ای در مورد این که ما از سهمیه استفاده می کنیم، صحبت می کنند در حالی که این سهمیه ها در کنکور امسال اعمال نشده است، در حالی که طبق قانون این سهمیه می بایست اعمال می شد.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی روز یکشنبه 26 دی ماه در جریان بررسی مواد ارجاعی لایحه برنامه ششم توسعه کل کشور، با افزایش سهمیه ورود ایثارگران به 30 درصد با شرط اختصاص پنج درصد سهمیه به همسران و فرزندان رزمندگان با حداقل 6 ماه حضور داوطلبانه در جبهه موافقت کردند.
 
جمعی از معترضان به سازمان سنجش صبح امروز (یکشنبه) مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.


پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷°    ۲۸°