تاثیر توقف ثبت سفارش بر قیمت خودروهای وارداتی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 23 خرداد 1400
کد خبر : ۵۲۵۸۸۳
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۴
رئیس انجمن واردکنندگان خودرو از افزایش 80 درصدی قیمت برخی خودروها با توقف ثبت سفارش واردات خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
­رئيس انجمن واردكنندگان خودرو گفت: بستن ثبت سفارش، موجب شد خودرو هاي وارداتي 220 ميليون توماني، 300 ميليون تومان و خودروهاي 80 ميليون توماني هم 150 ميليون تومان به فروش برسد.
 
فرهاد احتشام زاده در حاشيه نشست هيئت نمايندگان اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و كشاورزي ايران با بيان اينكه اين هزينه ها را مردم به صورت مستقيم پرداخت مي كنند، افزود: افزايش قيمت خودروهاي خارجي موجب شده است بهانه افزايش قيمت براي خودروهاي داخل نيز به وجود بيايد.
 
وي با بيان اينكه خودروهايي كه قرار بود ارزان قيمت باشد به واسطه حذف رقبا، مي تواند افزايش قيمت براي مشريان داشته باشد، افزود: در هر صورت با سياست غلط دولت و رويكرد غيرقانوني كه به وزارت صنعت اجازه ممنوعيت ثبت سفارش داده نشده بود، هم در بخش توليد داخل و هم در بخش خودروهاي وارداتي، افزايش قيمت شديد را شاهد هستيم يا خواهيم بود كه هزينه هاي آن به صورت مستقيم از جيب مصرف كننده پرداخت مي شود.
 
احتشام زاد همچنين گفت: خودروهاي با كيفيت تك ستاره مانند پرايد و پژو 405 بيش از 50 درصد از بازار خودروهاي داخل را در اختيار دارند.
 
وي افزود: از آنجا كه پلت فرم اين خودروها مربوط به بيش از 30 سال گذشته است نبايد انتظار داشته باشيم با استانداردهاي روز تطابق داشته باشد.
 
احتشام زاده اضافه كرد: متاسفانه توليد و فروش اين خودروها نه تنها كمكي به مصرف كننده نمي كند بلكه دولت با دارا بودن مديريت سه شركت عمده توليدكننده خودرو كه بيش از 86 درصد سهم بازار توليد داخل را دارند به استفاده از اين بازار اصرار دارد و با اقدام غيرقانوني بستن ثبت سفارش در دو ماه گذشته موجب شد افزايش قيمت شديدي در خودروهاي وارداتي به وجود بيايد.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °