موگرینی در مصاحبه با اسکای نیوز: برجام قابل مذاکره نیست
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:42 - چهارشنبه 30 مهر 1399
کد خبر : ۵۲۶۰۷۴
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۳ مهر ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۶
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بار دیگر تاکید کرد: توافق هسته ای با ایران موثر بوده است و نباید بر سر آن دوباره مذاکره شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، فدریکا موگرینی مسئوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در مصاحبه با شبکه اسکای نیوز عربی گفت: نمی توان درباره توافق اتمی ایران دوباره مذاکره کرد.
موگرینی گفت: توافق موثر بوده است و نباید بر سر آن دوباره مذاکره شود.
وی افزود: دوازده سال بر سر توافق مذاکره کردیم و دو سالی است که این توافق اجرا شده است.
موگرینی در عین حال مدعی شد این توافق مانع شده است تا ایران به تسلیحات اتمی برسد و افزود: من می خواهم که یک موضوع را بیان کنم که اگر یک توافق وجود دارد که به آن عمل شده و موثر بوده و به اهدافش رسیده است ما باید از آن محافظت کنیم.
وی افزود: آژانس بین المللی انرژی اتمی نهادی است که برای نظارت بر عملی شدن توافق اتمی پیش بینی شده است. این رئیس جمهور آمریکا نیست و این رئیس جمهور فرانسه؛ روسیه و یا هرفرد دیگری نیست که بر آن نظارت داشته باشد بلکه این آژانس بین المللی انرژی اتمی است که برای نظارت بر توافق اتمی پیش بینی شده است و این نهاد بین المللی تاکنون هفت بار تایید کرده است که ایران به تعهدات اتمی اش عمل کرده است.
موگرینی درباره کره شمالی هم گفت:  اگر شما نگاهی به کره شمالی داشته باشید شما به آسانی می توانید این موضوع را درک کنید که اگر یک توافق اتمی منع تسلیحات اتمی داشتیم که می توانست موثر و قابل اجرا باشد، ما در حال حاضر در چنین شرایطی نبودیم.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۱°    ۲۵°