مردم مطمئن باشند، نیروهای مسلح ایران هیچگاه غافلگیر نخواهند شد

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
10:35 - جمعه 02 اسفند 1398
کد خبر : ۵۲۶۶۲
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۱ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۱:۳۳
فرمانده نیروی زمینی ارتش؛
فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه ‌ملت ایران مطمئن باشند نیروهای مسلح هیچگاه غافلگیر نخواهند شد و تهدیدات دشمن و اقدام احتمالی آنان با پاسخی مهلک روبرو خواهد شد افزود: تمامی حرکتها در حاشیه مرزها،منطقه و فرامنطقه را کارشناسان نظامی رصد می کنند.
مردم مطمئن باشند، نیروهای مسلح ایران هیچگاه غافلگیر نخواهند شد


به گزارش پایکاه اطلاع رسانی شبکه خبر، امیر سرتیپ پوردستان در مراسم پاسداشت شهدا در صبحگاه مشترک دژبان ارتش به مناسبت سوم خرداد با بیان اینکه استقلال ، عظمت و آبروی نظام اسلامی مدیون خون شهدا،‌ایثار جانبازان و رزمندگان است ، افزود: آزادسازی خرمشهر قهرمان در کارنامه رزمندگان اسلام جایگاه ویژه ای دارد.

وی گفت: ‌عملیات بیت المقدس ویژگی های منحصر به فردی داشت که آن را از سایر عملیات هشت ساله رزمندگان متمایز می کند.

امیر پوردستان افزود: ‌بعد از عملیات فتح المبین در شمال خوزستان که در ششم فروردین 61 موجب آزاد سازی مناطق مختلفی از ایران اسلامی شد مانور بزرگ نیروهای عملیاتی و جابجایی گسترده رزمندگان از شمال خوزستان به جنوب اجرا شد که این مانور یکی از ویژگی های مهم عملیات بیت المقدس بود.

وی با بیان اینکه کارشناسان نظامی می دانند چنین جابجایی گسترده در جنگ چه اهمیتی دارد و چه مشکلاتی را در پی خواهد داشت، گفت:‌ رزمندگان با همان روحیه تمام نیروها ، تجهیزات و ادوات زره ای و سلاح ها را از شمال خوزستان به جنوب آن منتقل و در دهم اردیبهشت 61 عملیات عظیم بیت المقدس را آغاز کردند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش افزود: این عملیات تا سوم خرداد به صورت شبانه روزی و مداوم برگزار شد و مداومت عملیات یکی از دیگر از ویژگی های بیت المقدس است چرا که رزمندگان 24 روز نخوابیدند،‌ 24 روز جنگیدند، 24 روز شهید دادند و 24 روز با همان اراده روز اول مقاومت کردند و ایستادند تا توانستند خرمشهر را آزاد کنند.

امیر پوردستان عملیات عبور از رودخانه کارون و نصب پل های مهندسی با تلاش نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران و جهاد سازندگی را یکی دیگر از ویژگی های منحصر به فرد عملیات بیت المقدس خواند و گفت:‌ نصب 5 پل عظیم زیر آتش گسترده دشمن و تلاطم روخانه کارون بسیار مهم و با ارزش بود.

وی گستردگی اسرای بعثی، وسعت عملیات و ابعاد بین المللی این عملیات را نیز از دیگر ویژگی های بیت المقدس ذکر کرد و افزود: در عملیات بیت المقدس، دنیا به توان نظامی و قابلیت های عملیاتی رزمندگان اعتراف کرد و فهمید که هر چه عرصه را بر ایرانی تنگ کند جوانان این مرز و بوم غیور تر و با اراده تر می شوند.

امیر پوردستان با اشاره به اینکه بهترین سخن و جمله را حضرت امام (ره) درباره خرمشهر فرمودند که ‌خرمشهر را خدا آزاد کرد، گفت: آنقدر عرصه بر صدام تنگ شده بود که علناً اعلام عجز و ناتوانی کرد و به صورت یک طرفه آتش بس اعلام کرد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران تجربیات به دست آمده دفاع مقدس را بسیار گرانبها خواند و افزود: ‌ارتش جمهوری اسلامی ایران با تجربه ای که در هشت سال دفاع مقدس داشت و تجربه هایی که در عرصه بین المللی مشاهده کرد و به دست آورد از جمله جنگ اول و دوم خلیج فارس، جنگ افغانستان و عراق ، توانست چهره اصلی دشمن را در تهدیداتش بشناسد و استراتژیست های خود را به کار بندد تا بتواند در فضای نا همطراز جنگ به راحتی به مقابله با دشمن بپردازد.

امیر پوردستان گفت: تمام ظرفیت های خود را متناسب با این فضا به کار بستیم و با تدوین دکترین عملیاتی، دکتری تاکتیکی و دکترین طراحی و ساخت سلاحهای مورد نیاز توانستیم بر هر تهدیدی فائق شویم.

وی با بیان اینکه تبدیل ایده به محصول در فضای ناهمطراز کنونی با ظرفیت های بالای نیروی انسانی، کارشناسان و متخصصان جوان ایران اسلامی زمانش بسیار کاهش یافته است، افزود: ‌همین جا اعلام می کنم تمامی حرکتها در حاشیه مرزها، ‌منطقه و فرامنطقه را کارشناسان نظامی جمهوری اسلامی ایران رصد می کنند و بر اساس همه تهدیدات آمادگی لازم را داریم.

امیر پوردستان تاکید کرد: ‌ملت ایران مطمئن باشند نیروهای مسلح هیچگاه غافلگیر نخواهند شد و تهدیدات دشمن و اقدام احتمالی آنان با پاسخی مهلک روبرو خواهد شد.

وی از برگزاری رزمایش های حیدر کرار و بیت المقدس در کاشان و اصفهان در دوم و سوم خرداد ماه خبر داد و گفت:‌ در این رزمایش ها بر اساس فضای ناهمطراز، جدیدترین سلاح های ساخته شده مرکز تحقیقات آزمایش خواهد شد و این رزمایش ها، رزمایش موشکی نیز است.

امیر پوردستان در پایان با بیان اینکه تقویت بنیه های اعتقادی نیروهای ارتش جمهوری اسلامی ایران مهمترین کاری است که در ارتش انجام می شود ، گفت: این همان رمز پیروزی ما در هشت سال دفاع مقدس است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲°    ۱۳°