دل نوشته شمخانی برای شهید حججی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
13:16 - يکشنبه 06 مهر 1399
کد خبر : ۵۲۶۹۹۱
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۷
رزم عارفانه ات، پژواک فریاد نسل شیر بچه های خمینی، انقلابی های بی آرام و مبارزان قسم خورده و مقاومان خستگی ناپذیر بود و شنیدیم که گفتی: عشق که از" سر" گذشت چه یک وجب چه صد وجب.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، ­دبیر شورای عالی امنیت ملی در دل نوشته ای به مناسبت بدرقه شهید محسن حججی خطاب به این شهید سرافراز نوشت: رزم عارفانه ات، پژواک فریاد نسل شیربچه های خمینی، انقلابی های بی آرام و مبارزان قسم خورده و مقاومان خستگی ناپذیربود وشنیدیم که گفتی: عشق که از" سر" گذشت چه یک وجب چه صد وجب.
به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی، متن کامل دل نوشته علی شمخانی به این شرح است:
                                                        هوالمحبوب
 تقدیم به فرزند رشیدم محسن حججی
سلام، خوش آمدی دلاور!
پرگشودگان عرش الهی، خوش پرواز ووقت شناسند و تو که سیمرغ آرزوهای مردان مرد شدی با آمدنت، حرمت محرم و تقدس دفاع و شکوه وداع را هشیارانه بر یک محمل نشاندی.                                                                                                                                                  هنوز صدای قرآن می آید، هنوز شفق عاشقی سرخ است، هنوز مردان مرد چنان می روند که در بدرقه شان دنیای شیفتگان ،لنگ لنگان طریق حسرتند.
شعبده عاشقی را هریک به اشارتی معنا می کنند ،برخی با زمزمه ی انا العباس اوج می گیرند ،گروهی مشق ام الوهب می کنند وآن دیگران عروس حنظله اند انگار.
1400 سال محمدانه زیستن را به یک جوانی پیمودن کار آسانی نیست، مگر حسینی باشی ودرس آموز مکتب زینب .
استواری نگاهت به گاه گام نهادن در قربانگاه ،سربلندمان کرد، چون بلندای قامت سرو نشانت.
رویمان سفید شد به پرگشودنت به پروازت، به اوج گرفتنت، به همخانگی ات با شهیدان و شاهدان طریق عاشقی و طریقت نامیرای آزادگی و ظلم ستیزی.
سماع بی سر و دستت در صحرای شام،برادری عباس و پسری علی اکبر را به رخ کشید و نوای پدرانگی ات، سر به سر راز عاشقی شد با سر و همسر...
علمدار جوان کاروان حسین!
به دستهایت قسم، به سرت، به سینه ات، به قدمهایت به جگرت به غیرتت، شرفت، پاره پاره های در صحرا مانده ات، به عطرحنجرت ، به خون سرخ حسین که عاشورا تا عاشورا می جوشد و آرام نمی گیرد، به جان آسمانیت قسم، به جان آسمانی برادران شهیدم و به حیات جاودانه ات، حق نمی میرد، ظلم پا نمی گیرد، ماه پشت ابر نمی ماندو چون تو ظهور کرده ای، خورشید جاودانگی بی غروب، طلوع در طلوع خواهد ماند، خواهد ایستاد و تاریکی را برخواهد چید...
فرزند رشیدم
محسن عزیز
شاخسار پر شکوفه ی جهاد عاشقانه!
رزم عارفانه ات، پژواک فریاد نسل شیربچه های خمینی، انقلابی های بی آرام و مبارزان قسم خورده و مقاومان خستگی ناپذیربود وشنیدیم که گفتی: عشق که از" سر" گذشت چه یک وجب چه صد وجب.
همه دیدند ،نه به چشم سر که با دیده دل: مردانی از تبار عاشورا هنوز علی اکبر می دهند تا سر حسین بر بلندای نیزه سلامت باشد.
اهلا بابا،
خوش آمدی رفیق
دل قوی دار جان دل
این راه بی کناره ، پر رهرو وبی سکون است.
بر آن مرام حسینی تعظیم، بر این آستان زینبی سلام، رایه العباس بلند، عاشقی گوارای وجودت!

علی شمخانی      
4/محرم الحرام /
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۹°    ۳۱°