نبض/سهم بالای بیماری های قلبی در مرگ و میر
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
06:11 - جمعه 24 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۵۲۷۸۲۶
تاریخ انتشار : جمعه ۰۷ مهر ۱۳۹۶ - ۲۳:۱۴
آمارها نشان می دهد که در کنار هزینه های بالای درمان، بیماری‌های قلبی-عروقی بالاترین سهم مرگ و میر ناشی از بیماری های غیرواگیر را در کشور دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
  دکتر علیرضا مهدوی هزاوه رئیس اداره پیشگیری از بیماری های قلب و عروق وزارت بهداشت در برنامه نبض پزشکی، با بیان اینکه عمده مرگ و میرهای ناشی از بیماری های غیرواگیر دار در کشور مربوط به بیماری های قلبی و عروق است گفت: از مهمترین عوامل ایجاد کننده بیماری قلبی، عروقی و سکته ها می توان به رژیم غذایی ناسالم، عدم فعالیت جسمانی و مصرف دخانیات اشاره کرد.
 
نبض/سهم بالای بیماری های قلبی در مرگ و میر در کشور

او افزود: با افزایش سن، احتمال مرگ و میر ناشی از بیماری های قلبی-عروقی بالا می رود که سهم مردان در ابتلای به این بیماری بیش از زنان است.

او با اشاره به هزینه بالای درمان بیماری های قلبی-عروقی افزود: هزینه های درمان بیماری های قلبی-عروقی در آمریکا حدود 300 میلیارد دلار در سال برآورد شده است که نشان دهنده سهم بالای هزینه های درمان این بیماری است.

نبض/سهم بالای بیماری های قلبی در مرگ و میر در کشور

دکتر یزدانخواه فوق تخصص قلب و عروق دیگر میهمان برنامه به هزینه های غیر مادی این بیماری اشاره کرد و گفت: هزینه های غیرمادی بیماری های قلبی-عروقی به دو بخش تقسیم می شود؛ نخست دردی که بیمار متحمل می شود و دیگری، هزینه هایی که برای خانواده بیمار به دنبال دارد.

او در ادامه گفت: بیماران قلبی زندگی عادی ندارند، نمی توانند کار کنند و شبها نیز نمی توانند خواب راحتی داشته باشند.

او گفت: بخش دیگر این هزینه ها متوجه خانواده بیمار است که زندگی آنها را با مشکلاتی مواجه می کند؛ به طور مثال اگر بیمار قلبی پدر خانواده باشد، بخش اقتصادی خانه و اگر مادر باشد، اداره جاری خانه با چالشی بزرگ مواجه می شود.

او در ادامه گفت: زمانی که یک بیماری عامل اصلی مرگ و میر در کشور شناخته می شود طبیعی است که باید بیش از سایر بیماری ها مورد توجه قرار گیرد.

به گفته این متخصص قلب و عروق، پیشگیری در این بیماری بهتر از درمان است که برای نیل به این هدف باید سطح آگهی های افراد افزایش یابد.

گفتگوی کامل نبض پزشکی را در ویدئو این برنامه ببینید.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۹°    ۲۶°