ایران میزبان جام جهانی سپک تاکرا شد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
00:59 - دوشنبه 06 بهمن 1399
کد خبر : ۵۲۹۰۲۱
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۵
در نشست مشترک مسئولان فدراسیون جهانی سپک تاکرا با رئیس فدراسیون انجمن های ورزشی، میزبانی جام جهانی به ایران واگذار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، در این جلسه محمد علیپور رئیس فدراسیون انجمن های ورزشی و رئیس کنفدراسیون سپک تاکرای آسیای میانه، عبدالحلیم بن قادر رییس کنفدراسیون سپک تاکرای آسیا و دبیر کل فدراسیون جهانی،"محمد فاروق عبدالحلیم" معاون دبیر کل و بازرس فدراسیون جهانی،"سهراب آزاد" رئیس انجمن سپک تاکرای ایران و نایب رئیس فدراسیون آسیایی و جهانی ،"محمد یاسین محمدی" رئیس فدراسیون سپک تاکرای افغانستان،"علی فولادی راد" دبیر انجمن سپک تاکرا و "مسعود خسروی" رئیس کمیته سپک تاکرای استان تهران حضور داشتند.
علیپور در این نشست گفت: حضور دبیر کل فدراسیون جهانی در ایران به جامعه سپک تاکرای کشورمان امید و انگیزه می دهد و این ورزش در ایران علاوه بر فعالیتهای مثبت انجمن به دلیل حمایت فدراسیون آسیایی و جهانی پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته است.
وی افزود: برگزاری مستمر لیگ سراسری سپک تاکرا هم برای مردان و هم برای زنان و از همه مهمتر تقویت زیر ساخت های این رشته با جوانگرایی و نگاه ویژه به رده های سنی پایه باعث شده که این رشته در مسیر توسعه و بالندگی گام بردارد بطوریکه در حال حاضر سپک تاکرا در بیش از 20 استان کشور فعال است که این گستردگی بسیار ارزشمند است.
رئیس کنفدراسیون سپک تاکرای آسیای میانه گفت: سپک تاکرای ایران در بازی های ساحلی در پوکت تایلند نخستین مدال رسمی خود را گرفت و در صورت حضور در بازیهای آسیایی 2018 جاکارتا امید داریم که بتوانیم باز هم به مدال برسیم.که قطعا برای شرکت در این رقابت های معظم باید از یک مربی توانمند و کارنامه دار بهره بگیریم.
در ادامه این نشست،"عبدالحلیم بن قادر" گفت: سپک تاکرا در ایران به دلیل توجه رئیس فدراسیون انجمنهای ورزشی و ارتباطات خوب ایشان روز به روز در حال پیشرفت است و از طرفی ارتباط نزدیک و تعامل رییس انجمن سپک تاکرای ایران با محمد علیپور به این توسعه و موفقیت روز افزون کمک می کند.
رئیس کنفدراسیون سپک تاکرای آسیا و دبیر کل فدراسیون جهانی ضمن ارائه پیشنهاد برگزاری مسابقات جام جهانی به میزبانی تهران تاکید کرد: ایران به عنوان رئیس کنفدراسیون آسیای میانه و با توجه به میزان علاقه مندی این رشته در بین جوانان این منطقه می تواند عهده دار میزبانی مسابقات جام جهانی باشدو قطعا برگزاری این مسابقات سکوی پرتاپ سپک تاکرای ایران خواهد بود.
وی تصریح کرد: برگزاری چنین مسابقات مهمی قبل از بازی های آسیایی جاکارتا کمک شایانی به آماده سازی تیم های شرکت کننده در آستانه المپیک آسیایی خواهد کرد و از طرفی کشورهای اروپایی و حتی منطقه اقیانوسیه می توانند بهره برداری مناسبی از این رویداد بزرگ داشته باشند.
بعد از مطرح شدن این پیشنهاد و با موافقت "محمد علیپور" و انجمن سپک تاکرای ایران، مقرر شد که نخستین دوره مسابقات جام جهانی سپک تاکرا اوایل سال آینده و در دو بخش دوبل و چهارنفره(کوارت) با حضور 10 تیم برتر دنیا در تهران برگزار شود.
در این رقابت ها مسئولان بلندپایه و مهمانان ویژه هم حضور خواهند داشت.
همچنین قرار است یک دوره کارگاه آموزشی بین المللی داوری قبل از برگزاری مسابقات جام جهانی و با حضور مدرسان مجرب خارجی در تهران برگزار شود.
در ادامه این نشست و با پیشنهاد محمد علیپور به عنوان رئیس کنفدراسیون سپک تاکرای آسیای میانه و با توافق بن قادر مقرر شد که تیم ملی سپک تاکرای افغانستان نخستین بار در مسابقات جهانی شرکت کند.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۱°    ۸°