جریمه 100 هزار تومانی برای متخلفان از قانون حمایت از معلولان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 05 مهر 1400
کد خبر : ۵۲۹۹۸۴
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۰
رئیس پلیس راهور ناجا از جریمه 100 هزار تومانی رانندگان متخلفی که قانون حمایت از معلولان و نابینایان را رعایت نکنند خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، سردار مهری در جمع خبرنگاران در حاشیه همایش عملیاتی شدن قانون حمایت از معلولان و نابینایان با بیان اینکه پلیس به دنبال تشدید مجازات متخلفانی که قانون حمایت از معلولان و نابینایان را رعایت نکنند، گفت:‌ هم اکنون متخلفان در این زمینه 100 هزار تومان جریمه می‌شوند.
وی گفت :‌ یکی از تلاش‌هایی که در سال گذشته به تدبیر سردار اشتری فرمانده ناجا انجام شد پیگیری این قانون بوده است پیش از این افراد معلولی که از ویلچر استفاده می‌کردند به منزله عابر پیاده محسوب نمی‌شدند و در تصادفات از آنها آن گونه که باید حمایت نمی‌شد.
رئیس پلیس راهور با بیان اینکه افراد روشن‌دل، کم‌بینا و دارای عصای سفید کمتر مورد توجه رانندگان بودند، افزود: با پیگیری‌های پلیس، افراد ناتوان و کم‌توان امروز به منزله عابر پیاده محسوب می‌شوند و عصای سفید افراد نابینا حکم تابلوی ایست را دارد و اگر فرد نابینایی عصای سفید خود را به صورت افقی نشان دهند راننده موظف است متوقف شود تا فرد نابینا حرکت کند.
وی با بیان اینکه با پیگیری‌های ناجا این موضوع در کمیسیون اجتماعی دولت مطرح و در 18 مرداد به تصویب هیات وزیران رسید، گفت:‌ پلیس به دنبال تشدید جرائم کسانی است که به این مساله توجه نمی‌کنند هم اکنون متخلفان 100 هزار تومان جریمه می‌شوند.
مهری درباره کسانی که از ویلچر استفاده می‌کنند، افزود: اگر فردی با شخص ویلچر سواری برخورد کند به منزله عابر پیاده محسوب شده و برابر قوانین و مقررات جاری کشور پس از طی مراحل قضائی به او دیه تعلق می‌گیرد.
وی با بیان اینکه یکی از اهداف کلان پلیس راهور ارتقاء فرهنگ ترافیک بوده است، اضافه کرد:‌ این باعث می‌شود که تعداد حوادث رانندگی کاهش پیدا کند و نظم و انضباط بهتری در کشور حاکم شود.
رئیس پلیس راهور ناجا با اشاره به همکاری وزارت آموزش و پرورش با پلیس راهور تصریح کرد: آموزش همیاران پلیس در ارتقاء فرهنگ رانندگی بسیار موثر بوده است و در حال حاضر تلاش می‌کنیم تا از پلیس‌ یاران جوان و نوجوان هم استفاده کنیم تا شاهد ارتقاء فرهنگ ترافیک و استفاده بهتر از وسایل نقلیه باشیم.
مهری با بیان اینکه پلیس راهور به دنبال کنترل رفتار رانندگان پر خطر است و دانش‌آموزان می‌توانند در این راه به پلیس کمک بسیار کنند، افزود: فرهنگ‌یاران ترافیک گروه دیگری هستند که متشکل از دبیران و مدیران مدارس خواهند بود و می‌توانند نقش بسزایی در ارتقاء فرهنگ ترافیک داشته باشند.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۶.۵۱°    ۲۶.۹۹°