در اهدای وام های میلیاردی بانک ها مقصرترند

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
11:38 - دوشنبه 05 خرداد 1399
کد خبر : ۵۳۰۶۹
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۴:۵۰
دادستان کل کشور
دادستان کل کشور گفت: در موضوع معوقات بانکی، برخی ها با رشوه و زد و بند، وام میلیاردی گرفته اند و پس نمی دهند و اگر قرار است کسی مقصر شناخته شود، بانک مقصرتر از وام گیرنده است و برای این که این امر متوقف شود، باید با هر دو آنها برخورد شود.
در اهدای وام های میلیاردی بانک ها مقصرترند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ا‌ی در صبحانه کاری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: بدهکاران بانکی متفاوت هستند، کسی با زد و بند و احیانا پرداخت رشوه تسهیلاتی را برخلاف مقررات و ضوابط گرفته و در جایی که باید مصرف کند، نکرده است، که حتما بانک هم در آن خلاف قانون و مقررات مقصر است و درخواست جامعه برخورد با هردوی اینهاست تا معوقات وصول شود و این امر ادامه پیدا نکند.

وی افزود: فردی که طبق مقررات تسهیلات گرفته اما طبق مقررات مصرف نکرده است خلاف کرده اما با مورد قبلی متفاوت است.

محسنی اژه‌ا‌ی گفت: اما فردی که طبق مقررات تسهیلاتی را گرفته و بر اثر شرایط با مشکل مواجه شده با این فرد نه تنها نباید برخورد قهری و توبیخ شود که حتما باید به او کمک فکری و عملی کرد.

دادستان کل کشور گفت: به رئیس قبلی و کنونی بانک مرکزی گفتیم که واقعا قصد کمک داریم و نمی خواهیم کاری کنیم مردم نسبت به بانک مسئله دار شوند و دشمن سوء استفاده کند اما اگر در تعیین مصادیق در جایی درست تشخیص ندادیم به همدیگر کمک کنیم تا این تشخیص درست صورت گیرد.

محسنی اژه‌ا‌ی افزود: در موضوع بانکها این سوال مطرح است که چه تعداد بانک خصوصی و دولتی و چه تعداد شعبه بانکی نیاز داریم آیا در یک خیابان بیش از 10 شعبه بانکی لازم است، چند موسسه اعتباری لازم داریم؟ این موسسات چگونه عمل می کنند و فرق آنها با بانک چیست؟ کار بانک را انجام می دهند اما در عمل نسبت به بعضی از تعهدات متعهد نیستند. مردم چقدر در آنجا سپرده گذاری کردند و اینها این سپرده گذاری ها را کجا بردند و چه کار کردند؟.

دادستان کل کشور با اشاره به اینکه ارزش تولید و ثروت ملی قدری مورد غفلت واقع شده است، افزود: گاهی وقت ها این ارزش به ضدارزش تبدیل شده اما باید دانست که استقلال کشور بدون غنای کشور حاصل نمی شود و کشوری می تواند مستقل باشد که غنی و قوی باشد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۵°