خبر خوش بسیج دانشجویی برای زائران اربعین
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
10:08 - دوشنبه 29 دی 1399
کد خبر : ۵۳۰۹۷۹
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۰
سازمان بسیج دانشجویی اعلام کرد: دانشجویان پسر برای حضور در مراسم اربعین حسینی می توانند بدون سپردن وثیقه به عراق سفر کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، رئيس سازمان بسيج دانشجويي گفت: دانشجويان ذكور مي توانند با ثبت نام در سامانه سقا به نشاني www.sagha-noor.ir و دريافت كد رهگيري به دفاتر بسيج دانشجويي مراجعه و بدون سپردن وثيقه مجوز خروج از كشور دريافت كنند.
داود گودرزي افزود: ستاد ملي اربعين دانشگاهيان به عنوان يك ستاد دائمي از پارسال با مشاركت وزارت علوم تحقيقات و فناوري، وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكي، دانشگاه آزاد، سازمان بسيج دانشجويي، ستاد عتبات عمره دانشجويي و نهاد مقام معظم رهبري در دانشگاه ها كار خود را آغاز كرده است و سازمان بسيج دانشجويي دبيري آن را بر عهده دارد.
او گفت: سامانه سقا اطلاع رساني در خصوص فعاليت هاي خدماتي، فرهنگي اربعين و مقوله اسكان، حمل و نقل و اعزام دانشگاهيان را بر عهده دارد و اگر كسي قصد اعزام داشته باشد مي تواند با مراجعه به اين سامانه اطلاعات لازم را كسب كند و اين سامانه طوري طراحي شده است كه امكان دسترسي به آن از طريق تلفن همراه يا هرگونه رايانه ديگري وجود دارد.
گودرزي با بيان اينكه سامانه سقا از امروز به طور رسمي افتتاح شد افزود: سامانه سقا زائران را راهنمايي مي كند تا بتوانند در تمام روزها و شب هايي كه در طول مسير راهپيمايي اربعين حضور دارند از اسكان ها در نجف، كربلا و طول مسير استفاده كند.
وي ادامه داد: كاروان هاي بزرگ و تيم هاي 7 نفره، 10 نفره را تقويت كرديم تا بتوانيم به جاي اعزام انفرادي دانشجويان، آنها را در يك فضاي همدلي و به صورت تيمي و گروهي اعزام كنيم.
حسين نوروزي سرپرست معاونت فرهنگي اجتماعي وزارت علوم گفت: دغدغه اصلي ما در خصوص حركت عظيم و خودجوش مردمي در حماسه اربعين اين بود كه بتوانيم به گونه اي وظايف خود را انجام دهيم كه حمايت ما از دانشجويان تسهيل گرانه و نه تصدي گرايانه باشد.
او افزود: از جمله اقدامات صندوق رفاه دانشجويان وزارت علوم ارائه تسهيلات وام براي 30 هزار دانشجوي تابع دانشگاه هاي وزارت علوم تا سقف يك ميليون تومان براي دانشجويان مجرد و تا سقف يك و نيم ميليون تومان براي دانشجويان متأهل است.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱°    ۱۲°