تیتر امشب/ از سال 41 مقابل امریکا ایستاده ایم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
03:09 - يکشنبه 30 شهريور 1399
کد خبر : ۵۳۲۲۶۳
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۶ - ۲۳:۵۸
صادق خرازی گفت: با هرکسی که مرتکب خلافی شود مطابق قانون برخورد خواهد شد اما اینکه امریکایی ها بگویند چون چشم آبی هستند برخورد نشود را سال 41 پاره کردیم و با آن انقلاب کردیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، صادق خرازی کارشناس مسائل بین الملل از بی ثباتی و ناهماهنگی در سخنان ترامپ گفت و تاکید کرد که امریکایی ها خودشان نیز نمی دانند چه می خواهند و در یک سردرگمی محض به سر می برند.
 از سال 41 مقابل امریکا ایستاده ایم
 خرازی گفت: بی تردید اگر کسی ساختار سیاسی امریکا را بشناسد می داند که امریکا همواره می خواهد با یک دشمن فرضی زندگی  کند و در حال حاضر برای تبیین استراتژی های خطرناک خود کشورها را زیر سوال می برد.
او افزود: تمام سخنان ترامپ بی پایه و اساس است و در سخنان او پیوستگی و ثبات وجود ندارد و اتهامات خود را به گردن دیگران می اندازد. کاملا مشخص است که سخنرانی روز گذشته را وی یکبار هم نخوانده است و متنی بوده است که از قبل نوشته شده و در روز سخنرانی به ترامپ داده اند.
او افزود: سایت کاخ سفید امروز خلیج عربی را اصلاح کرد و به خلیج فارس برگرداند که این نشان از بی اطلاعی رئیس جمهور امریکا دارد. حتی روی مدال هایی که کسب کرده اند نیز نام خلیج فارس بکار رفته است. در معاهدات نفتی نیز نام خلیج فارس نام برده شده است حال بعد از این همه وی از خلیج عربی به جای خلیج فارس نام می برد. ترامپ نمی تواند تاریخ یک ملت را زیر سوال ببرد. اگر آنها بیان کنند که در واقع به دنبال چه هستند ایران می تواند به آنها کمک کند اما آنها در یک سردرگمی مانده اند. متخصصین امریکایی نیز معتقدند که ترامپ هرروز یک حرف می زند و ثباتی در حرف هایش وجود ندارد. رئیس جمهور درباره برجام نیز موضع مشخصی ندارد. ترامپ با این کار فرار به جلو کرد و در آخر همه چیز را به کنگره واگذار کرد که این ها همه نشان از نابسامانی در امریکاست.

کارشناس مسائل بین الملل در ادامه گفت: در سازمان اتحاد امنیت ایالات متحده امریکا دپارتمانی از سیاست امریکا حمایت می کند. در افغانستان طالبان را ایجاد کردند که از ریزش طالبان القاعده بوجود آمد. در جماعت مصر نفوذ کردند و جریان الشباب و حرکات رادیکالی ایجاد شد. داعش، جبهه النصره و القاعده پایه ریزش شده در پنتاگون هستند.لابی عبری عربی  در واشنگتن علیه ایران ایجاد کرده اند که قصد دارند وجهه ایران را در جهان مخدوش کنند.

خرازی در ادامه درباره زندانی شدن شهروندان امریکایی در ایران که یکی دیگر از اتهامات ترامپ بود گفت: ما بالغ بر 300 زندانی ایرانی در امریکا داریم آنها نیز ادعا  دارند که شهروندان امریکایی در ایران زندانی هستند که این صحت ندارد شاید قبلا این بوده است اما آزاد شده اند. اولا زندانی امریکایی نداریم اگر هم داشته باشیم اولین بار امریکایی ها نیست. بیش از 37 هزار امریکایی الاصل هستند که پاسپورت ایرانی دارند ما نیز بالای یک میلیون ایرانی ساکن امریکا داریم. امریکایی هایی که در ایران هستند با هویت ایرانی زندگی می کنند و با پاسپورت خود در کشورها در حال تردد هستند اما اینکه تصور کنند چون فردی امریکایی است و چشمان آبی دارد و موهای بولوند پس نباید برخورد کرد را سال 1341 پاره کردیم و با آن انقلاب کردیم.

خرازی در ادامه گفت: برای اینکه روسیه، چین و امریکا وارد بازی به ایران شوند بسیار بحث شده بود اما امروز روسیه، آلمان و اروپا گفته اند که به برجام پایبند هستند. امریکا زمانی بزرگترین قدرت نظامی، سیاسی و اقتصادی جهان بود اما امروز انچنان ضعف دارد که هر کسی می تواند در آن نفوذ کند. کاملا مشهود است که همه می گویند اول مذاکره می کنند بعد امضا می کنند اما امریکا اول امضا کرده است بعد خواستار مذاکره شده است.

کارشناس مسائل بین الملل در ادامه گفت: موشک مثل ماجرای تکنولوژی هسته ای جز افتخارات سازمان رزم ایران است. ارتش و سپاه توانستند تکنولوژی را بدست آورند. دانش فنی ما از بسیاری از کشورهای اروپایی نیز بیشتر است. روزهایی کشور ما موشک باران می شد و سازمان های بین المللی و شورای امنیت سکوت کردند. موشک جز تکنولوژی بومی و از افتخارات ایران است. سپاه پاسداری از انقلاب اسلامی کرده است امروز سپاه موجب پیشرفت و قوام کشورهای اسلامی شده است. سپاه باعث امنیت در منطقه شده است. ملت ایران نشان دادند که عاقل تر از این هستند که با یک سخنرانی فردی مثل آقای ترامپ وحدت ملی خود را از دست بدهند.
 
 حسین شیخ الاسلام کارشناس مسائل بین الملل دیگر مهمان برنامه گفت: استفاده احمقانه ترامپ از خلیج عربی موجب شد راهبرد آنها شکسته شد و ایرانی ها را بیشتر متحد کرد. اکنون ترامپ کاری کرده است که با این همه تبلیغات، هیچکس از او پشتیبانی نمی کند به جز یک پادشاهی قرون وسطی و یک رژیم صهیونیستی.
از سال 41 مقابل امریکا ایستاده ایم
شیخ الاسلام افزود: خانم کلینتون رسما در کمیته دفاعی سنای آمریکا اعلام کرد: القاعده را جمهوریخواهان ساخته اند. ترامپ هم در تبلیغات انتخاباتی اعلام کرد: داعش را ما ساخته ایم. اساس داعش حمله به ایران و ایدئولوژی ایران است. همه اینها ریشه در وهابیت دارد و در مقابل شیعه هستند و اساس دخالت ما در سوریه برای دفاع از خودمان است که اگر غیر از این می بود، تروریسم حتما به اروپا گسترش می یافت. اگر ما در اربیل و بغداد و دمشق رفتیم به خاطر خودمان رفتیم و علاوه بر آن اروپا هم نجات یافت.
شیخ الاسلام ادامه داد: همه دنیا تاکید کردند که ایران به برجام پایبند بوده است، اینکه ترامپ می خواهد به بهانه عدم پایبندی ایران برجام را برهم بزند به تحریک رژیم صهیونیستی است. مسئول بازرسی ها هم آژانس است که ایران را تایید کرده است.
شیخ الاسلام  گفت: درباره ایران هراسی هم هر 90 روز یکبار کنگره باید وضعیت ایران را بررسی کند و در اصل بخشی از اختیارات ریاست جمهوری اش را به پارلمان واگذار کرد و این اشتباه بزرگ ترامپ بود که قطعا به خودش لطمه خواهد زد.
 از سال 41 مقابل امریکا ایستاده ایم
فلاحت پیشه عضو کمیسیون امنیت ملی نیز در گفتگوی تلفنی با برنامه تیتر امشب گفت: ترامپ سعی می کرد یک فضای خصوصی ضد ایران ایجاد کند به دلیل اینکه شعار مرگ برآمریکا و مرگ بر اسرائیل مطرح است. ترامپ ناراحت است که ایران در برجام در یک طرف قرار داد است و می تواند منافع خود را حفظ کند و در نهایت به چند دلیل باید از ترامپ تشکر کرد:
وقتی این شعار مطرح می شود؛نشانه مظلومیت مردم ایران در جهان است.
مردم جهان شاهد بودند ایران پای میز مذاکره نشست و آنها بودند که در این مذاکره بازی در آوردند.
کشورهای اروپایی هم موضع واحد خود را اعلام کردند و پایبندی ایرانیان به مواضع خود را تایید کردند.
فلاحت پیشه گفت: ترامپ برجام را به کنگره محول کرده است و قصد دارد ایران را در هدف حفظ کنند. واقعیت این است که برجام یک عرف است و قرار داد ریشه دار است.
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۰°    ۳۲°