برق جزیره پورتوریکو همچنان قطع است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 30 خرداد 1400
کد خبر : ۵۳۳۸۰۲
تاریخ انتشار : جمعه ۲۸ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۷
یک ماه پس از آن که طوفان ماریا جزیره پورتوریکو را در نوردید، برق هنوز در بیشتر مناطق این جزیره متعلق به آمریکا قطع است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس از بارسلونتا در پورتوریکو، این در حالی است که کار بازسازی صدها کیلومتر از خطوط انتقال برق توسط کارکنان بخش برق این جزیره که زیر آفتاب گرم استوایی کار می کنند ادامه دارد.
مقامات این جزیره می گویند بدون حضور تعداد بیشتری از کارکنان یا دریافت منابع مالی و تجهیزات بیشتر، این کار به این زودی ها تمام نخواهد شد.
نلسون وِلِز از مقامات محلی اداره برق پورتوریکو که بر کار تعمیر بخشی از شبکه انتقال برق در منطقه ای در شرق سن خوزه نظارت دارد می گوید:«این کار برای ما به تنهایی کار زیادی است. تعداد مناطقی که آسیب دیده اند بسیار زیاد است.»
دفتر ریکاردو روسلو ، فرماندار پورتوریکو روز پنجشنبه با اشاره به اینکه تنها بیست درصد ساکنان این جزیره در شرایط فعلی به برق دسترسی دارند قول داد تا پایان امسال این رقم را به نود و پنج درصد برساند. این به این معنی است که بیشتر  جمعیت سه میلیون و چهارصد هزار نفری این جزیره فعلا باید بدون تهویه و کولر و یا سایر خدمات اساسی، گرمای هوا را تحمل کنند. بسیاری از مردم برای شستن لباس های خود به جای ماشین لباس شویی، آن را با دست می شویند و شب ها را در بالکن خانه های خود می خوابند و در طول روز نیز برای فرار از گرمای طاقت فرسای هوا به رستوران ها می روند.
طوفان ماریا که باعث مرگ 48 نفر در این جزیره شد در شرایطی که بادهایی با سرعت 248 کیلومتر در ساعت ایجاد کرده بود با این جزیره برخورد کرد. این طوفان باعث از بین رفتن بخش زیادی از خطوط توزیع برق این جزیره شد.
وقوع این طوفان در شرایطی بود که اداره برق پورتوریکو در ماه ژوئیه اعلام ورشکستگی کرده و کارهای ضروری تعمیر و نگهداری را به تاخیر انداخته بود. قبل از طوفان ماریا نیز این جزیره در ماه سپتامبر در معرض قطعی برق ناشی از طوفان ایرما قرار گرفته بود.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °