اخبار نوبخت از نشست تیم اقتصادی دولت
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 01 بهمن 1400
کد خبر : ۵۳۴۶۹۶
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۴
سخنگوی دولت از نشست تیم اقتصادی دولت برای تصمیم گیری درخصوص مسایل مهم کشور خبر داد .
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، نوبخت در همایش بزرگداشت روز آمار و برنامه ریزی گفت : این نشست امروز در سازمان برنامه و بودجه برگزار می شود .
رئیس سازمان برنامه و بودجه افزود : مرکز آمار اول هر ماه شاخص های اقتصادی ماه گذشته از جمله نرخ تورم و تعییرات قیمتی را برای بررسی عملکرد دولت در اختیار این سازمان قرار می دهد .
­نوبخت افزود: این مرکز با آمارگیری قبل از تصمیم های دولت  و بعد از اجرای تصمیم ها مشخص می کند که کارها درست بوده و به نتیجه رسیده است یا نه.
وی افزود : مرکز آمار با تلاش شبانه روزی توانست سرشماری نفوس و مسکن را انجام دهد و با براورد رشد اقتصادی و ارائه نتایج طرح های آماری خود به صورت فصل به فصل به ویژه امسال در فصل بهار و تابستان کمک شایانی به تصمیم گیری های دولت می کند.
نوبخت گفت: یکی از آمارهایی که دولت از آن بی خبر بوده رشد اقتصادی بدون نفت بوده که از رشد اقتصادی با نفت بالاتر رفته است و این جزو دستاوردهایی بود که کمک شایانی به تصمیم گیری های شش ماه اول سال 96 کرد.
وی تأکید کرد : دولت به هیچ وجه از آمارها قبل از انتشار باخبر نیست و دخالتی ندارد و همین جا اعلام می کنم که شک و تردید در نتایج آمارهای مرکز ملی آمار کار اشتباهی است و آمارهای این مرکز معتبر و قابل استناد است.
نوبخت گفت : آمار جایگاهی تعیین کننده در دولت دارد.
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۰.۴۱°    ۱.۹۹°