آمانو: ایران به تعهدات برجام عمل میکند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
16:36 - پنجشنبه 23 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۵۳۶۲۴۸
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۸
مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت: آژانس تایید می کند که جمهوری اسلامی ایران به تعهداتش در چارچوب برجام عمل کرده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، ­یوکیا آمانو پس از دیدار با رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان در نشست خبری مشترک افزود: آژانس بین المللی انرژی اتمی از ژانویه 2016 مشغول نظارت و تایید تعهدات ایران در چارچوب برجام است و به اعتقاد آژانس، برجام دستاوردی بسیار مهم است و آژانس تایید می کند که ایران به تعهداتش در چارچوب این توافق عمل کرده است.
وی اضافه کرد: در دیدار با آقای صالحی بر اهمیت اجرای کامل همه تعهدات (در چارچوب برجام) تاکید کردم.
آمانو در پاسخ به پرسش خبرنگار ما مبنی بر این که چه تدابیری اندیشیده اید که بازرسی های آژانس از فعالیت های صلح آمیز هسته ای ایران صرفا فنی و دور از شائبه های سیاسی باشد گفت: آژانس به صورت عینی و بی طرف به نظارت در چارچوب برجام و استانداردهای خود عمل کرده است و به آن ادامه خواهد داد.
وی افزود: مساله مهم ، بی طرفی آژانس است و من از زمان تصدی سمت مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی، همواره بر این مهم تاکید داشته ام . شاید برخی اوقات خبرهای بدی داده ام اما گاهی نیز حامل خبرهای خوب بوده ام. مهم پایبندی به قواعد و اصول است.
مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی همچنین در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر این که با توجه به تهدیدهای مکرر ترامپ ضد برجام، موضع رسمی آژانس در این باره چیست و آیا آژانس این توافق را میان دو کشور می داند و شما قرار است چه اقداماتی برای حفظ این توافق تاریخی انجام دهید گفت: نمی توانم درباره اظهارات (مقامات) کشورها اظهار نظر کنم اما برجام توافقی میان گروه 1+5 و ایران است که شورای امنیت سازمان ملل از آن حمایت می کند و آژانس بین المللی انرژی اتمی نیز موظف به نظارت و تایید تعهدات در چارچوب این توافق است.
آمانو افزود: تا جایی که مربوط به تعهدات در چارچوب برجام است می توانم بگویم ایران به تعهداتش پایبند بوده است.
وی همچنین از این که بار دیگر به ایران سفر کرده است و با مقامات کشورمان به ویژه رئیس جمهور ، وزیر خارجه و همچنین آقای صالحی دیدار می کند ابراز خرسندی کرد.
 
برچسب ها: آمانو ، صالحی ، آژانس اتمی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸°    ۳۰°