خبر خوش برای سپرده گذاران فرشتگان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 02 مرداد 1400
کد خبر : ۵۳۷۱۱۲
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۶
با موافقت رئیس قوه قضائیه، مقرر شد از تاریخ 10 آبان 1396 ، امروز، سپرده‌ ها‌ی سپرده‌ گذاران تعاونی منحله فرشتگان تا مبلغ دو میلیارد ریال پرداخت شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
در جلسه شورای پول و اعتبار، گزارش بانک مرکزی در خصوص پرداخت بیش از نیم میلیون فقره وام ازدواج در قالب یک طرح ضربتی و همچنین آخرین وضعیت ساماندهی تعاونی های غیر مجاز ارائه شد. 
در هزار و دویست و چهلمین جلسه شورای پول و اعتبار، آخرین وضعیت تعاونی‌ های غیرمجاز فرشتگان، افضل توس، وحدت، البرز ایرانیان و ثامن‌ الحجج و گزارش اقدامات انجام شده از جانب بانک مرکزی به استحضار اعضای شورای پول و اعتبار رسید.
مطابق برنامه تنظیم شده و با موافقت رئیس قوه قضائیه، مقرر شد از تاریخ 10 آبان 1396 سپرده‌ ها‌ی سپرده‌ گذاران تعاونی منحله فرشتگان تا مبلغ دو میلیارد ریال پرداخت شود.
همچنین در این جلسه، گزارشی از طرح ضربتی بانک مرکزی و شبکه بانکی برای پرداخت بیش از نیم میلیون فقره وام ازدواج به متقاضیان، ارائه شد و شورای پول و اعتبار با توجه به شرایط زیر و عملکرد موفق بانک‌های عامل از دست اندرکاران، مجریان و کارکنان نظام بانکی کشور تقدیر کرد.
خلاصه نتایج طرح ضربتی وام ازدواج به شرح زیر است: تسهیل و تسریع در پرداخت وام قرض‌الحسنه ازدواج با عنایت به صف طولانی متقاضیان وام و مدت زمان انتظار طولانی برای دریافت وام.
پرداخت بیش از 520 هزار فقره وام ازدواج در مدت زمان دو و نیم ماه.
کاهش تعداد افراد متقاضی در صف از 500 هزار نفر- قبل از اجرای طرح (اول مرداد 1396)- به 130 هزار نفر بعد از اجرای طرح (15 مهر 1396).
توضیح اینکه از این تعداد متقاضی در صف کنونی حدود 80 هزار نفر نیز تعیین شعبه شده و در مرحله تکمیل مدارک قرار دارد.
کاهش مدت زمان انتظار از میانگین 8 ماه به کمتر از 2 ماه.
 تعیین تکلیف تقریباً تمام متقاضیان قبل از تیرماه سال 1396.
 تسهیل در امور مربوط به اخذ ضامن.
 سرعت بخشیدن به فرایند اجرایی اعطای وام ازدواج از جمله کاهش مدت تکمیل مدارک از سوی متقاضیان از 2 ماه به 1 ماه.
 اولویت و سرعت بخشیدن به پرداخت وام در استان‌ های محروم و کم برخوردار. به طوری که میزان و تعداد پرداختی در این مناطق نسبت به زمان مشابه قبل از اجرای طرح بالغ بر سه برابر شده است.
خاطر نشان می شود، مراسم تقدیر از مجریان و دست اندکاران اجرای طرح ضربتی وام ازدواج نیز با حضور سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان، شهیندخت مولاوردی دستیار رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی، پزشکیان نایب رئیس مجلس، رئیس کل بانک مرکزی و مدیران عامل و اعضای هیئت مدیره بانک های مشارکت کننده در طرح ضربتی وام ازدواج عصر دوشنبه 8 آبان در بانک مرکزی برگزار شد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °