همدردی مقامات و نهادهای بین المللی با زلزله زدگان

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
11:49 - جمعه 09 خرداد 1399
کد خبر : ۵۴۰۳۱۲
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۳
نماینده سازمان ملل و برخی از مقامات و سفیران کشورهای جهان با ارسال پیام هایی با زلزله زدگان ایران ابراز همدردی کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، در پی زلزله در غرب کشور؛ ابراز همدردی مقامات و نهادهای بین المللی با زلزله زدگان نماینده سازمان ملل در ایران و نخست وزیر کانادا با ارسال پیامی با زلزله زدگان ایران ابراز همدردی کردند.
نماینده سازمان ملل متحد در ایران در پیامی به زبان فارسی و انگلیسی در صفحه توییتر خود نوشت: تسلیت به دولت و مردم ایران برای زلزله ی مرگبار دیشب در مرزهای غربی. وضع در نیمه شب گذشته خیلی مشخص نبود اما با طلوع خورشید بیشتر در مورد کشته شده ها و افراد زخمی اطلاعات بدست می آید. در صورت نیاز سازمان ملل آماده همکاری است.
گری لوئیس در تهران در دومین پیام توییتری خود در ابراز همدردی با مردم ایران به سبب زمین لرزه شب گذشته نوشت: هم اکنون در دیدار با مقامات تهران و استانی ایران اوضاع فاجعه بار کنونی را در منطقه غرب در مرز ایران و عراق  بررسی کردیم.
گزینه ها برای حمایت از ایران در صورت لزوم در حال بررسی است.
اعضای جامعه بین المللی دیپلماتیک نیز آماده حمایت هستند.
پیام همدردی سفیر انگلیس در پی زمین لرزه شب گذشته در مرز ایران و عراق، نیکلاس هاپتون سفیر انگلیس در تهران در پیامی در صفحه توییتر خود نوشت: از شنیدن خبر زمین لرزه وحشتناک شب گذشته در کرمانشاه بسیار غمگین شدم. به خانواده های کشته شدگان این حادثه تسلیت می گویم و با همه آسیب دیدگان این حادثه ابراز همدردی می کنم.
ابراز همدردی ترکیه بینعالی ییلدیریم نخست وزیر ترکیه امرو دوشنبه گفت: ترکیه متعهد به حمایت از قربانیان زمین لرزه یکشنبه شب در مرز ایران و عراق است.
خبرگزاری آناتولی ترکیه گزارش داد، ییلدیریم در بیانیه ای اعلام کرد:« ترکیه برادرانه در کنار قربانیان این زمین لرزه است.»
نخست وزیر ترکیه گفت: دولت ترکیه کاروانی از کمک های غذایی و پزشکی را ارسال کرده و بهبود سریع زخمی های این حادثه را آرزومند است.
پیام تسلیت نخست وزیر هند نارندرا مودی نخست وزیر هند در پیامی در صفحه توییتر خود در واکنش به زمین لرزه شب گذشته در مرز ایران و عراق نوشت: من به یاد همه کسانی هستم که در این زلزله فاجعه بار عزیزانشان را از دست دادند.
زمین لرزه ای که بخش هایی از ایران و عراق را تحت تاثیر قرار داد و برای زخمی های این حادثه بهبودی سریع آرزومندم.
ابراز همدردی نخست وزیر کانادا در همین حال جاستین ترودو نخست وزیر کانادا در پیامی در صفحه توییتر خود در واکنش به زمین لرزه در ایران و عراق نوشت: امروز خبرهای غم انگیزی از ایران و عراق رسید، کانادایی‌ ها عمیق‌ترین همدردی خود را به خانواده‌های زلزله‌زدگان در این منطقه ابراز می‌ کنند.
پیام تسلیت آلمان مایکل کلور برشتولد سفیر آلمان در ایران در پیامی به زبان انگلیسی و فارسی در صفحه توییتر خود نوشت: مراتب تسلیت عمیق آلمان به دولت و ملت ایران، در پى زلزله مرگبار غرب ایران. ما به یاد قربانیان و خانواده هایشان خواهیم بود.
آلمان درصورت لزوم آماده کمک رسانى مى باشد.
ابراز همدردی روسیه سفارت روسیه در جمهوری آفریقای جنوبی در پیامی در صفحه توییتر خود نوشت: ما به یاد همه کسانی هستیم که در زمین لرزه ایران و عراق آسیب دیدند و عمیق ترین تسلیت مان را به بازماندگان و خانواده های قربانیان این حادثه ابراز می کنیم و بهبودی سریع زخمی ها را آرزومندیم. ابراز همدردی فرانسه سفارت فرانسه در ایران در پیامی به زبان فرانسه و فارسی در صفحه توییتر خود در واکنش به زلزله در ایران و عراق نوشت: سفارت فرانسه در ایران همبستگی خود را با خانواده قربانیان و مجروحان حادثه زلزله مرگبار در مرز ایران و عراق و نیز تمامی ایرانیان اعلام می کند و بسیج بخشهای خدمات اورژانس ایران را ارج می نهد.
 
ولاديمير پوتين رئيس جمهور روسيه در پيامي به رئيس جمهوركشورمان و همتاي عراقي اش، وقوع زمين لرزه و جان باختن تعدادي از شهروندان دو كشور را تسليت گفت.
خبرگزاري ريانووستي با اعلام اين خبر نوشت: ولاديمير پوتين ضمن ابراز همدردي با دولت و ملت ايران و عراق، براي هرگونه مساعدت و كمك روسيه براي كاهش آلام آسيب ديدگان، اعلام آمادگي كرده است.
ولاديمير پوتين رئيس جمهور روسيه خطاب به حجت الاسلام حسن روحاني گفت: از شما مي خواهم كه عميق ترين تاثرات و همدردي صادقانه من را به خانواده هاي قربانيان اين حادثه غم انگيز برسانيد و براي مجروحين اين حادثه آزروي بهبودي دارم. 
 
نخست وزير ايتاليا با خانواده هاي قربانيان زلزله زدگان ابراز همدردي كرد.
 پائولو جنتيلوني، نخست وزير ايتاليا دقايقي پيش در پيامي در صفحه توييتر خود در واكنش به زمين لرزه در ايران و عراق نوشت: وقوع زلزله در ايران و عراق صدها قرباني بر جا گذاشت. ايتاليا ضمن ابراز نزديكي به كشورهاي اسيب ديده از اين واقعه، آماده كمك رساني مي باشد. 
 
پايگاه اينترنتي رياست جمهوري ايرلند گزارش داد رئيس جمهور ايرلند در پي زمين لرزه در ايران و عراق در بيانيه اي اعلام كرد: «من از جانب مردم ايرلند عميق ترين همدردي خودم را با مردم مناطق مرزي ايران و عراق ابراز مي كنم كه در نتيجه زمين لرزه، اعضاي خانواده هايشان را از دست داده اند، صدمات زيادي متحمل شده و خانه هايشان را نيز از دست داده اند. اميدوارم آنها كمك هاي فوري و همياري لازم را از جامعه بين المللي و موسسات مرتبط دريافت كنند.
 
رئيس جمهور تركيه با زلزله زدگان ايران و عراق ابراز همدردي كرد.
رجب طيب اردوغان در خصوص ارسال كمك هاي انساندوستانه و تجهيزات لازم به مناطق زلزله زده اعلام آمادگي كرد.
اردوغان قبل از عزيمت به شهر سوچي روسيه گفت: به همه سازمانهاي ذيربط براي ارسال كمك و نيروهاي امدادي به مناطق زلزله زده دستورات لازم داده شد.
 
«عبدالله عبدالله » رئيس اجرايي دولت افغانستان جان باختن دهها نفر براثر وقوع زمين لرزه را به دولت و ملت بزرگ ايران تسليت گفت.
دفترمطبوعاتي رياست اجرايي دولت افغانستان امروز با انتشار بيانيه اي اعلام كرد: متاسفانه آگاه شديم كه براثر وقوع زمين لرزه در غرب ايران و شمال شرق عراق، ده ها نفر جان خودرا ازدست دادند كه وقوع اين حادثه طبيعي باعث تأثر و تأسف دولت و مردم افغانستان شد.
رئيس اجرايي دولت افغانستان با ملت و دولت هاي ايران و عراق ابراز همدردي كرد و افزود: براي مجروحان اين حادثه ناگوار بهبودي از درگاه خداوند متعال آرزو دارم. 
 
­رئيس جمهوري عربی سوريه در پي وقوع زلزله در غرب كشورمان، در پيامي با دولت و ملت ايران ابراز همدردي كرد.
 متن پيام بشار اسد به اين شرح است:

بسم الله الرحمن الرحيم
جناب دكتر حسن روحاني
رئيس جمهوري اسلامي ايران
السلام عليكم و رحمت الله و بركاته
با تاسف و اندوه فراوان خبر زمين لرزه در منطقه شمال غرب ايران - استان كرمانشاه - را كه به جان باختن بيش از 200 تن و زخمي شدن 2000 تن ديگر انجاميده و خسارات بسياري پديد آورده است، دريافت نمودم.
اينجانب به نام ملت عرب سوريه و به نام شخص خود، خالصانه ترين مراتب تسليت را به جنابعالي، ملت دوست ايران و خانواده هاي مصيبت ديده عرض مي نمايم.
از خداوند علي قدير براي قربانيان اين حادثه رحمت واسعه و براي مصدومان آن شفاي عاجل و براي خانواده هاي آنان صبر و شكيبايي مسألت مي دارم.
اينجانب ضمن ابراز همدردي و حمايت خود از ملت دوست ايران، اطمينان وافر دارم كه ملت ايران مي تواند اين مصيبت را پشت سر بگذارد و از خداوند مسألت دارم جمهوري اسلامي ايران را از گزندهاي روزگار مصون بدارد.
برادرتان
رئيس جمهوري عربي سوريه
بشار اسد 
 
 رئيس جمهوري تاجيكستان امامعلي رحمان در پيامي به رئيس جمهوري اسلامي ايران حسن روحاني ضايعه جان باختن عده اي از هموطنانمان را در زلزله تسليت گفت.
در اين پيام آمده است: خبر زمين‌لرزه‌ در استان كرمانشاه و ديگر مناطق غربي جمهوري اسلامي ايران، كه باعث جان باختن و زخمي شدن تعداد زيادي از شهروندان ايراني شد ما را سخت اندوهگين كرد.
  از طرف خود و مردم تاجيكستان  با دولت ومردم ايران همدردي كرده و به نزديكان و خويشاوندان قربانيان ، مراتب تسليت صميميانه خويش را بيان مي كنم و از درگاه خداوند متعال برايشان صبر جميل خواهانم و براي آسيب‌ديدگان نيز شفاي كامل آرزومندم. 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۲°    ۳۵°