دشمن می‌خواهد لبنان و منطقه را متشنج کند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
09:47 - پنجشنبه 23 مرداد 1399
کد خبر : ۵۴۱۲۰۴
تاریخ انتشار : جمعه ۲۶ آبان ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۲
خطیب نمازجمعه تهران با تسلیت به بازماندگان زلزله کرمانشاه، ضمن انتقاد شدید از آمریکا که می‌گوید حتی به زلزله زدگان ایران کمک نکنید گفت:دشمن می‌خواهد لبنان و منطقه را متشنج کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، آیت الله امامی کاشانی با تشکر و قدردانی از ملت بزرگ ایران همچنین دولت، نهادها و تشکیلات دولتی و مردمی در کمک به زلزله زدگان غرب کشور ضمن ابراز تأسف از مصیبت اخیر برای بازماندگان طلب صبر و شکیبایی کرد.
وی افزود: کسانی که توان و قدرت مالی دارند به ساخت مسکن و فعالیت های دارای هزینه های سنگین بپردازند و کسانی که دارای فطرت بیدار هستند اینگونه اند.
­خطیب نمازجمعه تهران در ادامه با اشاره به سخنان اخیر رئیس جمهور آمریکا گفت: گاه در فضای لطیف انسان دوستانه صدای کثیفی از حلقوم کسی از نقطه ای از دنیا بلند می شود که می گوید حتی به زلزله زدگان ایران کمک نکنید، به جای تشویق دنیا به کمک کردن به انسان هایی که در زلزله ای مهیب همه زندگی خود را از دست داده اند چنین صداهایی از آنها شنیده می شود، این بدبختی دنیاست که رئیس جمهور آمریکا اینگونه لجن وار صبحت کند.
وی افزود: این بدبختی دنیاست که کشوری که می گوید من حامی حرمین شریفین هستم اینگونه در یمن و سوریه جنایت کند و طرح ها و نقشه هایی برای کشورهای اسلامی می ریزد، آنقدر ضعیف است که به اسرائیل می گوید من برای حمله به کجا و کجا بودجه می دهم، اینها اینقدر ذلیل و بدبخت هستند.
آیت الله امامی کاشانی افزود: نظام خلقت ، الهی است در حالی که اینها غرق در شهواتشان هستند و خیال می کنند که خورشید و منظومه شمسی را در اختیار می گیرند، اینها چقدر بدبخت هستند.
وی با اشاره به استعفای سعد حریری در عربستان سعودی گفت: این موضوع نشان می دهد که دشمن چقدر برای کشورهای اسلامی طرح و نقشه می ریزد می خواهند لبنانی که آرام است متشنج شود و منقطه را متشنج کنند در حالی که مردم و طوایف لبنان بیدارند و از همه لبنانی ها بویژه سیدحسن نصرالله رهبر حزب الله تشکر می کنیم که گفت با آمدن سعد حریری همه به استقبال او می رویم و این به معنی خنثی کردن توطئه آل سعود و صهیونیست هاست، و این اتحاد یادگار بزرگی برای ملت لبنان است.
­خطیب نمازجمعه تهران افزود: میراثی را که از پیامبر اکرم به ما رسیده است در این زمان حساس باید حفظ کنیم، ملت های مسلمان، لبنانی ها، مسلمانان دیگر کشورها و ملت ایران باید وحدتی را در برابر توطئه های دشمن ایجاد کنند، دشمنان می خواهند ما به جاهلیت برگردیم اما ندای پیامبر امروز این است که شما به جاهلیت برنگردید.
آیت الله امامی کاشانی گفت:​ برخی دولت های شرق مانند حکام آل سعود شقی و پست و عقب افتاده اند، و ملت ها باید از آنها جدا شوند، هر کس که نماز می خواند چه در مسجدالحرام، چه در دیگر گوشه های جهان اسلام باید به ندای پیامبر برگردد، حفظ وحدت و انسجام در دنیای اسلام و همین طور در داخل کشور وظیفه ماست.
وی افزود: در کشور ما ولایت فقیه محور این وحدت است و حول این محور است که شجاعت و فداکاری و شهادت شکل می گیرد و دشمن با دیدن این وحدت مأیوس و به عقب رانده می شود.
­خطیب جمعه تهران همچنین به موضوع وقف اشاره کرد و گفت: کسانی که تمکن دارند بر آنچه که میل دارند انجام شود وقف کنند.
آیت الله امامی کاشانی در پایان با تشکر از نیروهای مسلح برای مشارکت در کمک به زلزله زدگان در غرب کشور و همین طور مشارکت در عزاداری ها از آنان قدردانی و از درگاه خداوند برای آنها طلب اجر کرد.
 
امام جمعه موقت تهران با تسلیت سالروز رحلت پیامبر اکرم (ص) تاکید کرد: پیامبر اعظم اسلام نگران آینده و فتنه ها بودند و هشدار می دادند.
 آیت الله امامی کاشانی در خطبه نخست نماز جمعه این هفته تهران با تسلیت سالروز رحلت پیامبر اکرم (ص) گفت : پیامبر گرامی اسلام نگران فتنه ها بودند و می فرمودند که این فتنه ها پشت سرهم می آید و تا ظهور حضرت مهدی (عج)​ ادامه دارد و به حضرت فاطمه ( س) فرمودند به فکر آینده و میراث من باشید و مراقبت کنید.
خطیب نماز جمعه تهران افزود : میراث پیامبر اکرم (ص)​ کتاب و عترت است و برای همین توصیه می کردند که بعد از من، فتنه ها هست ، اما اگر به کتاب خدا و اهل بیت من که حافظ کتاب خدا هستند، مراجعه کنید، گمراه نمی شوید.
وی افزود : برخی از علمای سنی درصدد گمراهی مسلمانان بودند و بعد از کتاب خدا ، "سنتی "را نقل کردند، اما بسیاری از بزرگان ، حتی علمای سنی، "عترتی" را نقل کردند، که "عترت من" درست است نه سنت من .
ایت الله امامی کاشانی گفت : حافظ کتاب خدا باید انسانی معصوم و پاک و از خاندان وحی و مفسر وحی و آگاه به وحی
باشد که اهل بیت (ع) پیامبرند و در واقع صاحب و حافظ وحی هستند .
خطیب نماز جمعه تهران گفت : بیست و هشت صفر روز دوشنبه سالروز رحلت پیامبر گرامی اسلام است و مورخان درباره روز رحلت پیامبر اکرم (ص) مفصل بحث کردند اما مشهور نوشتند که 28 صفر روز دوشنبه سالروز رحلت ایشان است و از ابن عباس نیز نقل شده که بعثت و رحلت آن بزرگوار روز دوشنبه بود و روزی که پیامبر از مکه خارج شدند و روزی که مکه را فتح کردند آن روزها نیز دوشنبه بوده است.
خطیب نماز جمعه تهران افزود: پیامبر روز دوشنبه رحلت کردند و روز چهارشنبه نیز به خاک سپرده شدند و بعد از رحلت ایشان حضرت امیرالمومنین (ع) بر پیکر آن حضرت نماز اقامه کردند که البته پیامبر، رهبر همه بود و مردم مدینه در این سه روز یعنی دوشنبه ، سه شنبه و چهارشنبه دسته دسته بر پیکر آن حضرت نماز اقامه کردند، اما نماز اصلی را حضرت علی (ع) برگزار کردند .
وی افزود: البته در آن زمان در سقیفه (​بنی ساعد)​ بحث خلافت و جنجال بود و آنهایی که در سقیفه بودند، نماز بجای نیاوردند.
آیت الله امامی کاشانی گفت : قبل از رحلت ، پیامبر گرامی اسلام به امیرالمومنین سفارش کردند تا زمانی که پیکرم را دفن نکردید
، از منزل بیرون نروید.
امام جمعه موقت تهران افزود : امروز سالروز شهادت حضرت مجتبی (ع) هم است و اهل بیت (ع)​ حافظ قرآن و کتاب خدایند و امروز جهان اسلام به تبعیت از بزرگان اسلام برای اهل بیت عصمت و طهارت عظمت خاصی قایلند.
وی تاکید کرد: صلح امام حسن (ع) برای نجات اسلام از شر اطرافیانی بود که ظاهرا دوست اما در باطن دشمن بودند و حاضر بودند هر خیانتی را بر ضد ان حضرت و به نفع معاویه مرتکب شوند و حتی ان امام را تسلیم معاویه کنند.
اما این حرکت امام مجتبی (ع) آن توطئه های شوم را نابود کرد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۸°