سفر سیف به مناطق زلزله زده

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
15:34 - پنجشنبه 19 تير 1399
کد خبر : ۵۴۳۶۳۲
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۶ آذر ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۵
رئیس کل بانک مرکزی که در صدر هیئت مدیران عامل نظام بانکی برای بازدید از مناطق زلزله زده و پیگیری ارائه تسهیلات به استان کرمانشاه سفر کرده در جلسه شورای هماهنگی بانک ها در این استان حضور می یابد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، ولی اله سیف  در این بازدید قرار است از روستای زلزله زده «شیرین آب» کرمانشاه بازدید و مشکلات موجود را بررسی کند.
بازدید از چادرهای زلزله زدگان در مناطق زلزله زده از دیگر برنامه های رییس کل بانک مرکزی اعلام شده است.
افزون بر این، جلسه شورای هماهنگی بانک ها با حضور مدیران عامل بانک ها در محل فرماندهی شهرستان قصر شیرین باحضور رییس کل بانک مرکزی برگزار خواهد شد تا  برنامه ها و هماهنگی های لازم برای تسریع کمک به زلزله زدگان به صورت دقیق تر در دستور کار قرار گیرد.
یکی از موارد دستور کار این سفر پیگیری اجرایی شدن مصوبه هیات دولت برای پرداخت بیش از 750 میلیارد تومان تسهیلات به مناطق زلزله است.

تسهیلات 7675میلیاردی بانک‌ها
دبیر شورای هماهنگی بانک‌های نیز پیش از این گفته بود با هدف تسریع در اجرایی شدن مصوبات هیئت دولت در کمک به زلزله زدگان غرب کشور و براساس مصوبه هیئت دولت به خانوارهای زلزله زده در مناطق شهری 35 میلیون تومان با نرخ 5 درصد و خانوارهای روستایی 25 میلیون تومان با نرخ 4 درصد تسهیلات با دوره بازپرداخت 15 ساله پرداخت می شود.
 
علیرضا قیطاسی ادامه داد: براساس مصوبه هیئت دولت برای تعمیرات اماکن نیز 12 میلیون تومان تسهیلات با نرخ 4 درصد در مناطق روستایی و 5 درصد در مناطق شهری با دوره بازپرداخت 7 ساله از طرف بانک ها پرداخت می شود.
 
وی  رقم تسهیلات برای خرید لوازم خانگی را تا سقف 10 میلیون تومان به طور قرض الحسنه و با دوره بازپرداخت 5 ساله از طرف بانک ها به زلزله زدگان اعلام کرده بود.
 
بنابر گزارش ایبنا ؛ وی با بیان اینکه رقم کل تسهیلات اختصاص یافته در مصوبه هیئت دولت به زلزله زدگان 7 هزار و 675 میلیارد ریال است، گفت: بانک ها جدا از این رقم، خود تسهیلات دیگری را برای مناطق زلزله زده در نظر گرفته اند که از جمله آنها استمهال بدهی زلزله زدگان به مدت 2 سال است.
 
دبیر شورای هماهنگی بانک های دولتی اظهارداشت: داشتن چک های برگشتی و معوقات بانکی مانع از پرداخت تسهیلات مصوب دولت به زلزله زدگان غرب کشور نمی شود.
 
وی مرجع معرفی افراد برای دریافت تسهیلات از بانک ها در مناطق زلزله زده را مراجع ذیصلاح در استان کرمانشاه اعلام کرد.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۵°    ۳۸°