حجم بازار ارتباطات کشور 35 هزار میلیارد تومان است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
10:57 - سه‌شنبه 12 اسفند 1399
کد خبر : ۵۴۳۸۳۹
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۷ آذر ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۹
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، گفت: متناسب نبودن ساختار و نهاد وزارتخانه با توسعه‌اقتصاد دیجیتال مشهود است و باید ماموریت ان توسعه ای باشد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، محمدجواد آذری جهرمی، در صبحانه‌ کاری اتاق بازرگانی ایران افزود : برنامه ما یک نگاه جامع به اقتصاد دیجیتال است و  امروز همه درباره آن اظهار نظر می‌کنند و تحولی که این مقوله در نظام هویت ما و نظام اسناد ما دارد قابل توجه است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه فناوری اطلاعات که زیرساخت توسعه‌ اقتصاد دیجیتال است در شاخص های اقتصادی ما یک سرفصل مجزا ندارد و در بخش خدمات است، گفت: وقتی این نوع نگاه را نداریم نباید انتظار داشت که برنامه‌ مدونی در حوزه‌ اقتصاد کشور داشته باشیم، همان طوری که در عرصه‌ توسعه‌  فناوری اطلاعات یک شاخص گذاشته شده است.
وی افزود: مهمترین پیام اقتصاد دیجیتال و تحولی که ایجاد می کند، ترکیب بخش های مختلف با هم و ایجاد ارتباط های درون بخشی و همگرایی انهاست.
آذری جهرمی ادامه داد: پست بانک و منطقه‌ اقتصادی پیام زیرساخت‌های خوبی برای توسعه‌ اقتصاد دیجیتال در حوزه‌ ارتباطات دارند و اگر ما در مسیر توسعه‌ اقتصاد دیجیتال برنامه‌ریزی دقیقی نداشته باشیم ، نه تنها در عرصه‌ فناوری، بلکه در اقتصاد هم بازنده خواهیم بود.
 دنیا به فکر استفاده از فرصت های اقتصاد دیجیتال است که فرصت های بی نظیری است و اگر ما از این فرصت ها استفاده نکنیم تهدیدهایش دامنگیرمان خواهد شد.
آذری جهرمی گفت: وزارت ارتباطات در کشور جزء وزارتخانه هایی است که تصدی گری در بخش ارتباطات را تا حدودی واگذار کرده است و اگرچه انتقادهایی در این زمینه وجود دارد که به صورت کامل خصوصی نشده، اما خصولتی شده است.
وی افزود: همچنان برخی نگاه فناوری ستیز در کشور دارند و حتی در بین مسئولان کشور هم است و قابل انکار نیست، ولی واقعیت این است که دنیا به فکر استفاده از این فرصت‌های بی نظیر است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: ظرفیت ترانزیت شمال به جنوب ایران در سه ماه گذشته فعال شده است و 300 گیگ ظرفیت جنوب به شمال را جذب کردیم و طبیعتا اگر این آزادسازی صورت بگیرد، به اهداف برنامه ششم توسعه می رسیم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، گفت: در حال حاضر، حجم بازار ارتباطات کشور 35 هزار میلیارد تومان است که مطابق تکلیف برنامه‌ی ششم باید 2.5 برابر شود.
در همین حال توسعه در بخش تلفن همراه رخ داده است و طبیعتا نمی توان آن را 2.5 برابر کرد، اما بازار بخش ثابت نشان می‌دهد یک دهم چیزی است که باید باشد و می‌توان آن را توسعه داد و تا حجم 2.5 برابری رساند.
آذری جهرمی گفت: پیشنهاد می کنیم تبدیل نظام صنفی رایانه ای به نظام صنفی فناوری اطلاعات و سندیکای صنعت مخابرات به سندیکای ارتباطات صورت گیرد البته ما هم قول حمایت از هم نظام صنفی و هم سندیکا را خواهیم داد و در کمیسیون ها نماینده هایشان را خواهیم داشت.­
 
 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۵°