نبض ورزش/حضور ایران در رقابت های کشتی زیر 23 سال جهان

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
00:23 - چهارشنبه 18 تير 1399
کد خبر : ۵۴۴۴۷۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۹ آذر ۱۳۹۶ - ۲۳:۲۷
نبض ورزشی این هفته به تحلیل حضور ایران در رقابت های کشتی زیر 23 سال جهان و دلایل ناکامی آنان با حضور علیرضا حیدری قهرمان پیشین کشتی جهان، محسن کاوه مربی کشتی و علیرضا رضایی سرمربی کشتی آزاد زیر 23 سال ایران پرداخته است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
محسن کاوه مربی باسابقه کشتی کشورمان در برنامه نبض ورزش درباره حضور ایران در رقابت های کشتی زیر 23 سال جهان گفت: دیگر زمانیست که باید از شعار دادن درباره کاستی های خود دست برداریم و به واقعیت ها بپردازیم.
 
او گفت: اگر برنامه ریزی کنیم و کم کاری های خود را در این باره قبول کنیم، می توانیم در این عرصه درخشانتر ظاهر شویم.
 
 نبض ورزش/حضور ایران در رقابت های کشتی زیر 23 سال جهان
کاوه ادامه داد: جوانان کشورمان که امروز در مسابقات حاضر می شوند پیش از این قهرمان جهان بودند، به عنوان مثال در وزن 60 کیلو ایمان صادقی دو بار قهرمان جهان شده است و نمونه های مانند او بسیار هستند اما آنها در مراحل دیگر نمی توانند مدال بگیرند و به تدریج از رده خارج می شوند، چون بر روی آنها به درستی کار نشده است.
 
علیرضا حیدری قهرمان پیشین کشتی جهان دیگر میهمان برنامه در این باره اظهارنظر کرد: امروز باید از نتیجه گرایی دست برداریم، چرا که  واقعیت هایی هست که نمی شود کتمانشان کرد.
 
او گفت:  شاهد بودیم که تیم بزرگسالان  کشتی ما با وجود مربیان خوب نتیجه مدنظر را نگرفت؛ که پشت این موضوع خلاهایی است که باید پر شود.
 
نبض ورزش/حضور ایران در رقابت های کشتی زیر 23 سال جهان 
 او ادامه داد: رده سنی ما در کشتی تراکم بالایی دارد، اما سایر کشورهای موفق در این عرصه رده سنی خود را پایین آورده اند که بعدها از این استعدادها در مسابقات بزرگسالان استفاده می کنند.
 
حیدری ادامه داد: امروز سن قهرمانی در جهان پایین آمده است که اگر ما به این داشته های خود توجه نکنیم از جهان جا می مانیم. در حال حاضر عرصه کشتی بسیار بزرگ شده است که گاهی کار را از دست ما خارج می کند، بنابراین به جای اعتراضات باید بر جوانان و نونهالان سرمایه گذاری کنیم.

علیرضا رضایی سرمربی کشتی آزاد زیر 23 سال کشورمان در گفتگویی تلفنی با این برنامه گفت: در عرصه قهرمانی جهان گاهی مسائلی  پیش می آید که یک قهرمان نتواند طبق اندوخته های خود ظاهر شود.
 نبض ورزش/حضور ایران در رقابت های کشتی زیر 23 سال جهان
او گفت: با توجه به زمانی که ما داشتیم خیلی نمی توانستیم  به سایر مسائل مهم توجه کنیم و در این زمان کم بسیاری بچه ها نیز درگیر مسابقات، تیم های دیگر یا سرباز بودند و با وجود یکسری مسائل و بدشانسی ها اما نتیجه تقزیبا قابل قبولی حاصل شد.
 
او با اظهار رضایت از تلاش برخی اعضا، تصریح کرد: برخی چهره ها در این دوره رقابت ها بسیار خوش درخشیدند.
 


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۴°