برداشت ۲۰۰ میلیون دلار از صندوق توسعه ملی برای کمک به زلزله زدگان با اذن رهبری

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
01:04 - دوشنبه 04 شهريور 1398
مشاور امنیت ملی عراق: تحریم‌های آمریکا علیه برخی عراقی‌ها تعرض به حاکمیت ملی و مردود است اتحادیه آفریقا حمله شبه‌نظامیان الشباب به نیروی صلح‌بانی مستقر در سومالی را محکوم کرد رئیس شورای نظامی سودان از مشارکت نظامیان این کشور در جنگ یمن حمایت کرد در پی کشته شدن ۵ دانش‌آموز سودانی، شورای نظامی سودان مدارس این کشور را تا اطلاع بعدی تعطیل کرد دانش‌آموزان سوداني در محكوميت كشتار دانش‌آموزان به دست نيروهاي امنيتي در خارطوم تظاهرات كردند تشدید درگیری‌ها در لیبی؛ رسانه‌ها از تعطیل شدن میدان نفتی شراره لیبی خبر دادند نخستین جلسه محاکمه «عمر البشیر»، رئیس جمهور سابق سودان امروز به اتهام فساد مالی برگزار می‌شود کره جنوبی: کره شمالی امروز ۲ موشک بالستیک با برد ۲۵۰ کیلومتر آزمایش کرد انفجار اتوبوس بر اثر برخورد با بمب کنار جاده‌ای در غرب افغانستان ۳۴ کشته و ۱۵ زخمی بر جا گذاشت ناکامی صدها آتش نشان فرانسوی در اطفای حریق جنگل‌های جنوب این کشور روسیه دعوت پرو را برای شرکت در نشستی درباره تحولات ونزوئلا رد کرد روسیه: شورای حکام درباره گزینه مدیرکل جدید آژانس به توافق جمعی رسیده است رویترز: رشد اقتصادی حوزه یورو در ماه‌های گذشته، روند کاهشی داشته است وزارت تجارت ترکیه: صادرات و واردات این کشور در ماه گذشته به صورت محسوسی کاهش یافته است دویچه‌وله: ۶۵۰ هزار نفر در آلمان سرپناه دائم ندارند؛ از این تعداد ۴۸ هزار نفر در خیابان‌ می‌خوابند گاردین: گرم شدن زمین موجب افزایش مرگ و میر و کاهش هوش، رشد و سوء تغذیه کودکان می‌شود
کد خبر : ۵۴۹۸۳۳
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۱
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: اذن برداشت ۲۰۰ میلیون دلار از صندوق توسعه ملی برای کمک به مناطق زلزله زده را از مقام معظم رهبری گرفته‌ایم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
محمد حسینی در نشست علنی امروز در اخطار اصل 52 و 110 قانون اساسی در جریان بررسی اصلاح قانون بودجه سال 96، اظهار داشت: اضافه کردن 200 میلیون دلار به بودجه 96، یعنی به سقف آن اضافه می‌کنیم که این دیگر اصلاحیه نبوده بلکه متمم بودجه است و مغایر اصل 52 قانون اساسی خواهد بود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت: برداشتن 200 میلیون دلار از صندوق بدون اذن رهبری مخالف سیاست‌های کلی است.
دکتر لاریجانی در پاسخ به اخطار حسینی اظهار داشت: اذن این موضوع را به خاطر وقوع زلزله در چند استانی که رخ داده از مقام معظم رهبری گرفته‌ایم و ایشان اجازه فرمودند که ما 200 میلیون دلار را برای این موضوع از صندوق توسعه ملی هزینه کنیم لذا خلاف قانون اساسی نیست نیست.
 
 موافقت خانه ملت با  تغییر روند بررسی اعتبارنامه نمایندگان
نمایندگان مردم در خانه ملت با تغییر روند بررسی اعتبارنامه نمایندگان در مجلس شورای اسلامی موافقت کردند.
به نقل از خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (سه شنبه، 28 آذر) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی طرح اصلاح موادی از قانون آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی با مواد 4، 5 و 6 این طرح موافقت کردند.
براساس ماده 4 طرح اصلاحی مذکور ماده 16 آیین نامه داخلی انتخاب رئیس در نوبت اول با اکثریت مطلق آراء نمایندگان و انتخاب نواب رئیس، دبیران و ناظران هر کدام جداگانه و با اکثریت نسبی و رأی مخفی و با ورقه خواهد بود. در صورتی‌ که در انتخاب رئیس در نوبت اول اکثریت مطلق حاصل نشود، در نوبت دوم اکثریت نسبی کافی خواهد بود.
طبق ماده 5 طرح اصلاحی آیین نامه داخلی مجلس تعیین نمایندگانی که در جلسه برای نطق وقت می خواهند به قید قرعه انجام می شود.
همچنین ماده 6 طرح اصلاحی آیین نامه داخلی مجلس ذکر می کند که اعتبارنامه ها به همراه ضمایم آن به موجب جدول حوزه های انتخاباتی مجلس شورای اسلامی که براساس حروف الفبا از طرف معاونت قوانین مجلس با نظارت هیأت رئیسه سنی تنظیم شده است، به ترتیب شعب 15 گانه جهت رسیدگی ارجاع می شود. هیأت رئیسه موظف است فهرست اعتبارنامه های ارجاعی را قبل از آغاز رسیدگی تکثیر کند و در اختیار نمایندگان قرار دهد چنانچه هر یک از نمایندگان به اعتبارنامه ای معترض باشد ظرف مدت سه روز از تاریخ انتشار فهرست مذکور حداکثر تا پایان وقت اداری روز سوم، موظف است اعتراض کتبی خود را امضا و به انضمام مدارک و اسناد مربوط به شعبه ذی ربط تقدیم کند.
براساس تبصره یک الحاقی به ماده 30 آیین نامه داخلی مجلس شعبه موظف است گواهی عدم رسیدگی شورای نگهبان به موضوع اعتراض یا حادث شدن آن بعد از برگزاری انتخابات را از شورای نگهبان دریافت کند.
همچنین براساس تبصره 2 الحاقی به ماده 30 آیین نامه داخلی مجلس گزارش هر شعبه توسط سخنگو در مجلس قرائت می شود و در صورت عدم امکان به ترتیب رئیس و یا یکی از نواب رئیس و یا دبیران وظیفه او را انجام می دهند.
 سازمان برنامه و بودجه و وزارت نفت به ارائه گزارش عملکرد موظف شدند
­نمایندگان مردم در خانه ملت سازمان برنامه و بودجه و وزارت نفت را به ارائه گزارش عملکرد به مجلس شورای اسلامی درباره اختصاص قیر موظف کردند.
نمایندگان در نشست علنی امروز (سه شنبه، 28 آذر) مجلس شورای اسلامی با پیشنهاد الحاقی سیدکاظم دلخوش به طرح یک فوریتی اصلاح برخی تبصره‌های قانون بودجه سال 96 با 163 رأی موافق، 22 رأی مخالف و 2 رأی ممتنع از مجموع 239 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.
در بند الحاقی به بند (الف) ماده واحده قانون بودجه سال 96 آمده است: قیر مورد نظر 100 درصد تخصیص یافته تلقی می‌گردد.
سازمان برنامه و بودجه و وزارت نفت موظف به رعایت دقیق قانون و ارائه گزارش عملکرد به مجلس شورای اسلامی هستند.
 
 طرح شوراهای اسلامی کار مسترد شد
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی استرداد طرح شوراهای اسلامی کار را اعلام وصول کرد.
محمدعلی وکیلی در نشست علنی امروز (سه شنبه، 28 آذر) مجلس شورای اسلامی استرداد طرح شوراهای اسلامی کار را اعلام وصول کرد.
 
تصویب کلیات لایحه حمایت از معلولان
نمایندگان مردم در خانه ملت کلیات لایحه حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت را تصویب کردند.
 نمایندگان در نشست علنی امروز  با کلیات لایحه حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت با 195 رأی موافق، 2 رأی مخالف و یک رأی ممتنع از مجموع 228 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

تصویب یک فوریت طرح اصلاح قانون برنامه و بودجه
­نمایندگان مردم در خانه ملت یک فوریت طرح اصلاح قانون برنامه و بودجه را در صحن علنی مجلس شورای اسلامی تصویب کردند.
نمایندگان در نشست علنی امروز (سه شنبه، 28 آذر) مجلس شورای اسلامی با 147 رأی موافق، 29 رأی مخالف و 11 رأی ممتنع از مجموع 223 نماینده حاضر در جلسه یک فوریت طرح اصلاح قانون برنامه و بودجه را تصویب کردند.
 
 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۵°