انتظار فرماندهی معظم كل قوا بكارگيری روش های انقلابی در ارتقای توان دفاعی

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
04:43 - يکشنبه 04 اسفند 1398
کد خبر : ۵۴۹۹۷۲
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۸
سرلشکر باقری:
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در همایش فرماندهان ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: انتظار فرماندهی معظم کل قوا بکارگیری روش های انقلابی در ارتقای توان دفاعی و سیاست ما تقویت ارتش است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری با قدردانی از حضور بموقع، مفید و موثر ارتش در جریان زلزله اخیر کرمانشاه گفت: اگر در این زلزله کمک نیروهای مسلح نبود ، آلام بیشتری به مردم منطقه کرمانشاه وارد می آمد.
وی در ادامه افزود: دشمنان انقلاب اسلامی از هر فرصتی برای ایجاد شکاف بین نیروهای مسلح استفاده می کند اما نیروهای مسلح و ارتش سرافراز جمهوری اسلامی ایران با درایت و تدبیر خود مانع این شکاف شده اند و در اوج وحدت و همدلی قرار دارند.
سرلشکر باقری افزود: انتخاب شعار " ارتش انقلابی" برای همایش فرماندهان عالی رتبه ارتش انتخاب بسیار درست و بجایی است که نشان از هوش و تدبیر ارتش در این برهه از زمان و نیز توجه به خواست فرماندهی معظم کل قوا در این زمینه دارد.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در ادامه به شرایط خطیر منطقه غرب آسیا اشاره کرد و گفت: امروز ما یک دوره سخت در مبارزه با دشمنان تکفیری را پشت سر گذاشته و بحمدالله موفق شده ایم شر دشمنان و گروهک های الحادی را از سر منطقه کم کنیم ، اما این پایان کار نیست و مطمئناً دشمنان ما بیکار ننشسته اند و اتحاد دیگری را همانگونه که تاکنون دیده ایم برای مقابله با نفوذ جمهوری اسلامی ایران در منطقه ایجاد می کنند.
وی افزود: نفوذ جمهوری اسلامی ایران در منطقه غرب آسیا موقعیت دشمنان اسلام و انقلاب را به خطر انداخته است لذا آنها می خواهند با ایجاد فتنه در جهان اسلام جلوی این نفوذ را بگیرند و متاسفانه بعضی از کشورهای منطقه نیز در این راه با هزینه کرد صدها میلیارد دلار همراه و همگام با آنها شده اند.
سرلشکر باقری با بیان اینکه امروز میزان نفوذ جمهوری اسلامی ایران در منطقه بسیار زیاد است، افزود: توطئه های دشمنان برای مقابله با جمهوری اسلامی ایران نقطه توقف و پایانی ندارد و بعد از اضمحلال گروه های تکفیری توطئه های دیگری از جمله اعلام قدس شریف به عنوان رژیم جعلی صهیونیستی را کلید زدند که ان شاء الله این توطئه ها نیز شکست خواهد خورد.
وی وظیفه و ماموریت نیروهای مسلح را ارتقای سطح بازدارندگی دانست و افزود: بازدارندگی نیروهای مسلح پاسخگوی طرح ها و نقشه های دشمنان است و الحمدلله امروز این بازدارندگی در حد مناسب و مطلوب موجود است و به همین دلیل دشمن به این نتیجه رسیده است که امکان حمله به کشور ما را ندارد.  
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح به ایران هراسی دشمنان نیز اشاره کرد و گفت: یکی از توطئه های بزرگ دشمنان علیه ایران اسلامی بحث ایران هراسی است تا در لوای آن بتوانند میلیاردها دلار اسلحه و مهمات به کشورهای منطقه ما بفروشند ، اما آنها می دانند که جنگ علیه ایران اسلامی ضررهای بسیار زیادی برای آنها بدنبال دارد.
عضو شورای عالی امنیت ملی در ادامه هوشیاری نیروهای مسلح در این برهه از زمان و شرایط منطقه را بسیار مهم بر شمرد و گفت: درست است که عقل و منطق می گوید جنگ دشمن علیه ایران اسلامی برای آنها بجز ضرر ، دستاورد دیگری نخواهد داشت اما ما باید بدانیم متاسفانه دشمنان ما از عقل و منطق در رفتارشان برخوردار نیستند لذا با اشراف و مراقبت همه جانبه نسبت به تحرکات دشمن، باید همواره هوشیار و پا در رکاب باشیم.
سرلشکر باقری در ادامه، ابداع روش های انقلابی و جهادی در مقابله با دشمنان را بسیار مهم
برشمرد و گفت: انتظار فرماندهی معظم کل قوا از ارتش و سایر نیروهای مسلح ، بکارگیری
روش های انقلابی در ارتقای توان دفاعی است چرا که این روش باعث ارتقای توان رزمی و هم افزایی همه جانبه می شود و کشور را در شرایط حاد منطقه از شر دشمنان محفوظ می دارد و یأس و نا امیدی را از بین می برد.
وی در پایان آموزش، پژوهش، ایستادگی در مقابل هجمه فرهنگی دشمنان، توجه به گنج بی پایان نیروهای وظیفه و مهارتمند کردن آنان و بصیرت افزایی را از عوامل مهم در موفقیت نیروهای مسلح دانست و ضمن تقدیر از رویکرد انقلابی و تحولی ارتش جمهوری اسلامی ایران اظهار امیدواری کرد آمادگی نیروهای مسلح به سطح عالی تری ارتقا یابد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۶°