نفع افزایش اعتبارات قوه قضائیه متوجه مردم خواهد بود

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
12:03 - جمعه 09 خرداد 1399
کد خبر : ۵۴۹۹۷۶
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۰
دادستان کل کشور:
­دادستان کل کشور گفت: نفع افزایش اعتبارات قوه قضائیه و اجازه استخدام در دستگاه قضایی متوجه مردم خواهد بود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، حجت الاسلام و المسلمین منتظری در حاشیه بازدید از دادسرای ناحیه 5 در جمع خبرنگاران به بازدید‌های سرزده و بدون اطلاع قبلی خود از دادسرا‌ها اشاره کرد و افزود: طبق روال معمول، گاهی از یکی از دادسراهای تهران شخصا بازدید می کنم که به صورت سرزده و بدون اطلاع قبلی است.
وی گفت: وقتی مراجعه می کنیم هم با ارباب رجوع هم با قضات و مسئولان دفاتر صحبت می کنم.
دادستان کل کشور افزود: متاسفانه کار خیلی زیاد است و هم کثرت کار و هم مراجعان که این موضوع باعث می شود قضات و کارکنان دفاتر در برابر فشار کار خستگی زیادی داشته باشند.
منتظری افزود: این موضوع خواه و ناخواه هم در کیفیت کار نیز اثر دارد و هم در مجموعه خروجی کار گاهی با اطاله دادسری مواجه می شود، در واقع کاری که می شد در چند روز انجام داد به علت کثرت کار با اطاله دادرسی مواجه می شود.
وی با بیان اینکه مهم رضایت مردم است، گفت: مردم نیز زمانی رضایتشان جلب می شود که به کارشان سریعتر رسیدگی شود اما عمده مشکلی که در مجموعه دستگاه قضایی داریم و در این بازرسی ها نیز از نزدیک مشاهده می کنم کثرت کار است که فشار زیادی را به همکاران ما وارد می کند و اثرش بر روی مردم خواهد بود.
منتظری ادامه داد: بنابراین مردم وقتی مراجعه می کنند با اطاله دادرسی و مشکلاتی در اجرا مواجه می شوند که امیدواریم مسئولان امر و کسانی که می توانند ، کمک کنند چون در واقع کمک به مردم است.
وی گفت: بحث اعتبارات قوه قضاییه و اجازه استخدام قاضی و کارمند به نفع مردم خواهد بود، یعنی مردم وقتی که به دستگاه قضایی و دادسرا و دادگاه ها مراجعه می کنند اگر کارمند و قاضی کافی  باشد  کار مردم نیز زودتر انجام می شود اما وقتی در شعبه بازرسی با انبوه پرونده ها مواجه می شوند کار هم طولانی می شود.
دادستان کل کشور افزود: هر شعبه 250  تا 350 پرونده دارد، حساب کنید یک قاضی در روز چند تا پرونده با کیفیت می تواند رسیدگی کند قطعا اگر چنانچه کار قاضی سبک تر و ارجاعات قاضی کمتر باشد قاضی هم رسیدگی بهتری را خواهد داشت و هم کیفیت کار بهتر می شود و موجب رضایت بیشتر مردم خواهد بود.
وی درباره اینکه بیشتر پرونده ها به چه موضوعی اختصاص دارد، گفت: براساس بررسی هایی که کردیم به لحاظ شرایط منطقه ای بیشترین آمار مربوط به سرقت و سپس کلاهبرداری است.
منتظری افزود: متاسفانه مردم گاهی از اوقات در دادستدها و معاملاتی که دارند بخصوص در معامله املاک توجهی به برخی از نکات ایمنی لازم نمی کنند و برخی از افراد سودجو و کلاهبردار نیز آنها را به دردسر می اندازند، اگر مردم در معاملات خود بیشتر رعایت و دقت کنند اینگونه گرفتار افراد سودجود نمی شوند.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۲°    ۳۵°