پاسخ کره شمالی به تهدیدات آمریکا: پشیمان می شوید

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
00:57 - سه‌شنبه 17 تير 1399
کد خبر : ۵۵۰۹۳۳
تاریخ انتشار : شنبه ۰۲ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۹
وزارت خارجه کره شمالی اعلام کرد : رئیس جمهور آمریکا از تهدید کره شمالی پشیمان خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، وزارت خارجه کره شمالی در بیانیه ای تاکید کرد: انتشار سند راهبرد امنیت ملی آمریکا نشان می دهد ترامپ به دنبال حمله به کره شمالی است.
سخنگوی وزارت خارجه کره شمالی هم گفت: رئیس جمهور آمریکا می خواهد در کنار فشارهای اقتصادی، با ابزار نظامی هم پیونگ یانگ را هدف قرار دهد اما از این کار پشیمان خواهد شد.
در این حال  شورای امنیت در قطعنامه جدید کاهش  90 درصدی صادرات نفت به کره شمالی را تصویب کرد.
همچنین بر اساس این قطعنامه که آمریکا تهیه کرده بود، اتباع کره شمالی که خارج از این کشور کار می کنند، دو سال مهلت دارند به کره شمالی بازگردند.
تاکنون ده قطعنامه به بهانه آزمایش های موشکی کره شمالی علیه این کشور تصویب شده است .
کره شمالی بارها اعلام کرده هدف از برنامه‌ موشکی، مقابله با اقدامات تحریک آمیز نظامی آمریکا و متحدانش در شبه جزیره کره است.
 
برخورد دوگانه آمریکا با تصمیم های سازمان ملل
در حالی که مقام های آمریکایی قطعنامه مجمع عمومی سازمان ملل درباره قدس را محکوم می کنند، ترامپ موافقت شورای امنیت با تحریم کره شمالی را نشانه صلح خواهی جهانیان دانست و در پیامی توئیتری نوشت: جهان صلح می خواهد، نه مرگ!
رئیس جمهوری آمریکا در حالی این همصدایی شورای امنیت را نشانه صلح خواهی جهانیان خواند که دوشنبه گذشته قطعنامه پیشنهادی مصر به شورای امنیت با وجود رای موافق 14 عضو این شورا از سوی واشنگتن وتو شد.در این قطعنامه از آمریکا خواسته شده بود در مورد تصمیمش در به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی تجدید نظر کرده و به قطعنامه های سازمان ملل احترام بگذارد. با وتوی آمریکا در شورای امنیت ، این قطعنامه به مجمع عمومی رفت و در آنجا  128 کشور از جمله 14 عضو شورای امنیت به این قطعنامه رای موافق، و به جز آمریکا و رژیم صهیونیستی تنها 7 کشور دیگر رای مخالف دادند.
 نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل متحد پیش از این اجلاس با ارسال نامه هایی به بیش از 180 کشور هشدار داده بود : واشنگتن اسامی مخالفان تصمیم آمریکا را از یاد نخواهد برد.آمریکا همچنین تهدید کرده بود کمک ها به حامیان قطعنامه را قطع خواهد کرد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۴°