تخم مرغ وارداتی ، هر شانه‌ ۱۲هزار و۶۰۰ تومان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
21:12 - يکشنبه 05 بهمن 1399
کد خبر : ۵۵۱۵۷۳
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۶
معاون امور بازرگانی وزیر جهاد کشاورزی از آغاز توزیع ۱۳۰ تن تخم مرغ وارداتی از امروز در بازار خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، علی اکبر مهرفرد در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار شبکه خبر ، از آغاز توزیع ۱۳۰ تن تخم مرغ وارداتی از امروز در بازار خبر داد و گفت: این میزان تخم مرغ در حال توزیع در بازار است و تا پایان فروردین 97 این واردات ادامه خواهد داشت و حتی در صورت نیاز برای حفظ آرامش بازار با تمدید مدت از سوی دولت تداوم می یابد.
وی با بیان اینکه واردات از کشور ترکیه انجام می شود ، افزود : پاکی این محموله توسط سازمان دامپزشکی کشور تایید شده و در این زمینه مشکلی وجود ندارد.
معاون وزیر جهاد کشاورزی در واکنش به اینکه قیمت هر شانه تخم‌مرغ در بازار به ۲۰ هزار تومان و حتی بیشتر رسیده است ، گفت : البته آمار ، این اعداد را تائید نمی‌کند ضمن اینکه تخم‌مرغ‌های وارداتی که در میادین میوه و تره‌بار توزیع می‌شود، به صورت شیرینگ پک شده ، ۱۲ هزار و ۶۰۰ تومان و بدون بسته‌بندی ۱۱ هزار و ۶۰۰ تومان عرضه می شود.
مهرفرد تأکید کرد: خارج از میادین میوه و تره‌بار، سازمان‌های نظارتی باید قیمت تخم‌مرغ را کنترل کنند و ما از عرضه‌کنندگان می‌خواهیم مسائل قیمتی را رعایت نمایند تا نیازی به ورود سیستم‌های نظارتی نباشد.
وی شیوع سویه جدید بیماری آنفلونزای مرغی در 32 کشور جهان از جمله ایران و نابودی تعداد زیادی از مرغ های تخم گذار را دلیل گرانی تخم‌مرغ عنوان کرد و گفت : کشورهایی مثل آلمان، فرانسه و چین نیز با این بیماری دست و پنجه نرم می‌کنند. سویه‌های این بیماری مدام در حال تغییر است و پرندگان مهاجر، علت شیوع آن هستند.
معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه این بیماری در کشور ما نیز شیوع یافته و باعث معدوم شدن مرغ تخمگذار شده است، در واکنش به اینکه ۱۵ میلیون مرغ تخمگذار بر اثر بیماری آنفلوآنزای پرندگان در کشور در مدت 90 روز از بین رفته اند ، تصریح کرد: عدد ۱۵ میلیون صحت ندارد اما چند میلیون مرغ از بین رفته و تولید کاهش یافته است.
مهرفرد با اشاره به تمهیدات در نظر گرفته شده برای مقابله با شرایط بوجود آمده، گفت: در مناطق پاک، جوجه‌ریزی در حال انجام است تا برای آینده تولید انجام شود و مشکلی برای تأمین پیش نیاید . همچنین سه ماه است که صادرات تخم‌مرغ را متوقف کرده ایم .
وی تصریح کرد: تعرفه صادرات تخم‌مرغ نیز از ۵۵ درصد به ۵ درصد کاهش یافته و اجازه واردات این کالا را صادر نموده‌ایم.
معاون وزیر جهاد کشاورزی افزود : هر کسی مجاز است که تخم‌مرغ وارد کند اما باید در شبکه‌ای که برای تنظیم بازار تعریف شده، آن را توزیع نماید؛ بنابراین لازم است که با اتحادیه سراسری مرغداران میهن در این زمینه هماهنگ باشند ، ضمن اینکه تمهیدات لازم اندیشیده شده تا این تخم‌مرغ‌ها در میادین میوه و تره‌بار توزیع شود.
  
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۳°    ۶°