افشاگری گزارشگر سازمان ملل از فقر در آمریکا

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:11 - دوشنبه 05 اسفند 1398
کد خبر : ۵۵۴۱۷۲
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۶ - ۲۲:۳۲
گزارشگر ویژه سازمان ملل از محرومیت شهروندان آمریکایی از حقوق اساسی خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، به نقل از مرکز پایش ستاد حقوق بشر، آلستون گزارشگر ویژه سازمان ملل مسئله فقر در آمریکا را بررسی کرد.

این گزارش که بر اساس بازدید دو هفته‌ای آلستون، گزارشگر ویژه فقر سازمان ملل از آمریکامی باشد، به بررسی مسئله فقر در این کشور از زاویه‌های مختلف می‌پردازد؛ از تبعیض جنسیتی و نژادی تا کودکانی که در فقر به دنیا می‌آیند و رنج‌های مردمی که توانایی دسترسی به اساسی‌ترین نیاز‌های خود را ندارند.

به گفته وی، آمریکا معاهدات بین المللی که بسیاری از حقوق نظیر تحصیل و سلامت که به طور مستقیم تحت تاثیر فقر و ثروت قرار دارند را تصویب نکرده است. دیوان عالی آمریکا نیز هیچگونه حقوق اساسی برای تحصیلات و خدمات درمانی در نظر نمی‌گیرد.

به تحلیل آلستون، آمریکا تنها کشوری است که در حالی که به اهمیت حقوق بشر واقف است، حقوق بشر را شامل حقوقی که از گرسنگی و مرگ، عدم دسترسی به خدمات سلامت و درمان، و زندگی در محرومیت محض حمایت می‌کنند، نمی‌داند.

این گزارش هم چنین از ضرورت وجود یک چارچوب قانونی مبنی بر چگونگی برخورد دولت با مشکلات مرتبط با سلامتی، تحصیلات و رفاه عمومی مردم در این کشور است خبر داد که متاسفانه تاکنون دولت آمریکا به آن توجهی نداشته است.

به گفته آلستون، بی توجهی به این قانون، مسئولیت دولت در برابر اجرای آن را از بین نمی‌برد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °