هرگونه برخورد غیر منطقی آمریکا با پاسخ سنگین ایران مواجه خواهد شد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
17:59 - يکشنبه 30 شهريور 1399
کد خبر : ۵۵۴۸۸۹
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۶
سخنگوی وزارت خارجه در خصوص واکنش ایران به تصمیم احتمالی رئیس‌ جمهور آمریکا درباره تحریم های کشورمان گفت: قطعا خروج احتمالی آمریکا از برجام و یا هرگونه برخورد غیر منطقی دولت این کشور با برخورد متناسب و سنگین جمهوری اسلامی ایران مواجه خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، بهرام قاسمی در نشست خبری هفتگی خود در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره واکنش ایران به تصمیم گیری رئیس‌جمهور امریکا درباره اعمال مجدد تحریم ها علیه ایران با توجه به پایان مهلت شصت روزه کنگره آمریکا، تصریح کرد: نمی خواهم پیش داوری کنم اما جمهوری اسلامی ایران همه سناریوهای لازم را برای اتخاذ هر گونه وضعیت و تصمیم مورد توجه قرار داده است.
وی افزود: همه گزینه ها برای هرگونه شرایطی روی میز ایران است و متناسب با نوع تصمیمات آمریکا به سرعت و در همان روز به اجرا گذاشته خواهد شد.
سخنگوی وزارت امور خارجه به ماهیت بین المللی برجام و لزوم پایبندی آمریکا به وظایف خود در این تعهد اشاره کرد و گفت: قطعا خروج احتمالی و یا هرگونه برخورد غیر منطقی دولت آمریکا با برخورد متناسب و سنگین جمهوری اسلامی ایران مواجه خواهد شد.
وی ادامه داد: حاصل این تصمیمات برای ایران و آمریکا می تواند بسیار مهم باشد لذا اگر طرف آمریکایی دچار خطای فاحشی در این خصوص شود قطعا اقدامات مد نظر ایران منجر به پشیمانی آمریکا خواهد شد.
سخنگوی وزارت امور خارجه درباره نشست احتمالی آقای ظریف و خانم موگرینی و سه وزیر امور خارجه اروپایی گفت: موضوع اصلی دعوت مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از آقای ظریف و سه وزیر خارجه اروپایی، گفتگو در خصوص برجام است.
 قاسمی تصریح کرد: برجام موضوع اصلی دعوت خانم موگرینی از وزیر امور خارجه کشورمان است.
وی افزود: البته می توانیم درباره همه مسائل منطقه‌ای و جهانی از سوریه تا مسائل بین‌المللی گفتگو کنیم اما بحث اصلی و فلسفه دعوت از آقای ظریف موضوع برجام است.
سخنگوی وزارت خارجه خاطر نشان کرد: با توجه به اهمیت موضوع برجام برای اتحادیه اروپا این سفر به طور منطقی باید پیش از تصمیم دولت آمریکا در 13 ژانویه انجام شود چرا که پس از آن روز، شکل هر نوع مذاکره ای متفاوت خواهد بود.
وی گفت: سفر دکتر ظریف به منظور شرکت در نشستی با حضور موگرینی و سه وزیر امور خارجه اروپایی احتمالا در روزهای پایانی این هفته و به مقصد مقر اتحادیه اروپا انجام می‌شود.

سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین با اشاره به جلسه شورای امنیت درباره وقایع اخیر در ایران تصریح کرد: این جلسه گویای شکست دیگری برای ترامپ افزون بر شکست‌های دیگر بود.
قاسمی گفت: اعضای شورای امنیت و جامعه جهانی نشان دادند که این دوران، دوران جدیدی است و تبعیتی از دیدگاه های آمریکا ندارند.
وی خاطرنشان کرد: کار آقای ترامپ مبنی بر کشاندن موضوع داخلی یک کشور به شورای امنیت خلاف موازین بین‌المللی است که با پاسخ منفی جدی و نه بزرگ مواجه شد.
قاسمی افزود: این شکستی برای رئیس جمهور و دولت آمریکا و در  ادامه شکست های ترامپ در سطح جهان و نه فقط در سیاست خارجی آمریکا یا منطقه و ایران بود که باید درس عبرتی برای ترامپ باشد.
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۰°    ۳۲°