برنامه های اشتغالزای دولت در سال 97

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
05:32 - يکشنبه 22 تير 1399
کد خبر : ۵۵۵۱۲۸
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۴
دولت قصد دارد در سال ۹۷ با سرمایه‌گذاری 327 هزار میلیارد تومانی یک میلیون و ۳۳ هزار شغل ایجاد کند. این مطلب محور اصلی گفته های رئیس سازمان برنامه و بودجه در جمع خبرنگاران در تبیین سیاست های جدید اشتغالی دولت بود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، ­محمدباقر نوبخت در نشست خبری امروز خود با اشاره به اینکه استان هایی که مشکل بیکاری بیشتری دارند سهمیه بیشتری دریافت خواهند کرد افزود: براساس برنامه ریزی های انجام شده در بخش کشاورزی در سال آینده 67 هزار فرصت شغلی در قالب سه طرح کشت گلخانه ای با 33 هزار فرصت شغلی، پرورش مالی در قفس با 14 هزار فرصت و صنایع تبدیلی و تکمیلی با 20 هزار فرصت شغلی تعیین شده است.
وی سهم بخش گردشگری را برای  ایجاد شغل 193 هزار و 92 نفر اعلام کرد و گفت: براساس برنامه ریزی های انجام شده  در سال گذشته در قالب طرح های کارورزی دولت موفق به پرداخت حق بیمه افراد مشمول در طرح و پرداخت بخشی از دستمزد آنان به کارفرمایانی که اقدام به جذب کارورزان می کنند شده بود که در این قالب امسال 221 هزار فرصت شغلی ایجاد خواهد شد.
نوبخت درخصوص ایجاد اشتغال در صنایع کوچک و خوشه های صنعتی اشتغالزا افزود: 74 هزار و 552 نفر در این بخش جذب خواهند شد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به 71 هزار پروژه عمرانی ناتمام موجود در کشور گفت: از این تعداد 6 هزار پروژه ملی ناتمام و 65 هزار پروژه استانی ناتمام است که این پروژه ها در دو حالت حاکمیتی و پروژه های قابل واگذاری ساماندهی خواهد شد.
وی با اشاره به واگذاری 4 هزار میلیارد طرح در سال آینده به بخش خصوصی افزود: ?مابقی طرح ها قابل واگذاری به طور کامل نیست اما امکان مشارکت بخش خصوص در آن وجود دارد.
نوبخت گفت: در تکمیل طرح نیمه تمام صنعتی سال 97 بخش خصوصی در 5 رشته فعالیت پراشتغال حدود 51 هزار و 515 نفر شغل ایجاد خواهد کرد.
وی با اشاره به اینکه ایجاد بیش از 1 میلیون فرصت شغلی در سال 97  در دستور کار است ،افزود: با تحقق این هدف گذاری علاوه بر ایجاد اشتغال برای 838 هزار جوان وارد شده به بازار کار بخشی از بیکاران نیز مشغول به کار خواهند شد.
نوبخت گفت: همه سیاست های تعیین شده در جهت اقتصاد مقاومتی و دستیابی به برنامه های ششم توسعه است.

 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۴°    ۳۳°