50 میلیون ایرانی یارانه شان حذف نمی شود
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
07:25 - چهارشنبه 22 مرداد 1399
کد خبر : ۵۵۵۴۶۹
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۳
گفتگوی 18:30/
حدودا 50 میلیون ایرانی که تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی و بهزیستی و نیز بازنشستگان و کارمندان دولتی که دریافتی کمتر از 2 میلیون تومان دارند یارانه شان حذف نمی شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی نماینده مجلس گفت: ما در تصویب لایحه بودجه 97 دولت را با چالش مواجه نمی کنیم، افزایش حامل های انرژی، حذف یارانه و برداشت از صندوق از جمله تمهیدات ما تامین بودجه پیشنهادی دولت برای طرح اشتغال زایی دولت در سال 97 است.

او افزود: یکی از دغدغه های ما این است که آیا ایجاد اشتغال در کشور به منابع مالی نیاز دارد یا برنامه های دولت جوابگوی نیاز اشتغال کشور است؟ این دغدغه مجلس است که هنوز اطمینانی در این زمینه وجود ندارد.

 50 میلیون ایرانی یارانه شان حذف نمی شود

جعفرزاده ایمن آبادی گفت: صحن علنی معمولا گزارشات کارشناسی شده کمیسیون تلفیق را کمتر تغییر می دهد اما برنامه اشتغال زایی دولت در بودجه 97 چندان برای مجلس اطمینان آور نیست.

این نماینده مجلس گفت: آنچه دولت در مجلس ارائه کرده نقاط مبهمی دارد، به نظر من برنامه اشتغال دولت در بودجه 97 منسجم و مشخص نیست، دغدغه ما این است که با فرض بر اینکه همه برنامه ها و وعده های دولت در زمینه اشتغال ممکن باشد اما برنامه دولت برای فارغ التحصیلان دانشگاهی که به دنبال اشتغال در رشته های نامرتبط هستند نیاز به بازنگری دارد، زیرا به نظر نمایندگان مجلس برنامه دولت در این زمینه دچار مشکل است.

او گفت: کارورزی اشتغال نیست، دولت باید برای آن فکر اساسی کند، ما خلاء در مبلغ درخواستی دولت باقی نگذاشته ایم فقط با طرح افزایش 50 درصدی قیمت حامل های انرژی که از سوی دولت مطرح شده بود موافق نبودیم اما تلاش کردیم از جایگزین های دیگر برای تامین منابع مالی مورد نظر دولت استفاده کنیم.

جعفرزاده ایمن آبادی افزود: البته سوخت گران می شود اما نه 50 درصد، زیرا این افزایش قیمت یک شوک اساسی برای کشور خواهد بود.

او گفت: ما پروژه های 20 ساله و بعضا بیش از 30 ساله در کشور داریم که هنوز نیمه تمام هستند و بعضا تبدیل به آثار باستانی شده اند لذا از دولت می خواهیم که این پروژه ها را واگذار کند، ما هر مجوزی که لازم است می دهیم، دقیق هستیم البته سخت گیری نمی کنیم زیرا پرداختی های ما از محل خسارت تاخیر از هزینه ساخت این پروژه ها بیشتر است.

این نماینده مجلس افزود: قانون هدفمندی یارانه ها از ابتدا به دولت می گفت هزینه های ناشی از افزایش حامل های انرژی تنها به میزان 50 درصد باید به صورت یارانه به مردم پرداخت شود بنابراین آنچه تا کنون انجام شده برخلاف قانون بوده است.

جعفرزاده ایمن آبادی گفت: یارانه 50 میلیون ایرانی حذف نمی شود، این گروه کسانی هستند که تحت حمایت پوشش سازمان های حمایت کننده، بازنشستگان و کارمندانی می شود که زیر 2 میلیون تومان دستمزد می گیرند.

مهرداد لاهوتی نماینده مجلس گفت: کشور باید سالانه 770 میلیارد تومان در کشور سرمایه گذاری کند. امسال دولت برای اولین بار یک بسته 73 هزار میلیاردی تعریف کرده که تامین بخشی از آن از طریق سوخت تامین می شود.

او گفت: ما با افزایش حامل های انرژی در کمیسیون تلفیق با هدف تامین منابع مالی دولت در جهت اشتغال زایی مخالفت کرده ایم زیرا در مجلس اراده ای برای این امر وجود نداشت.

 50 میلیون ایرانی یارانه شان حذف نمی شود

لاهوتی گفت: قرار است 10 هزار میلیارد تومان از محل فروش کالاهای قاچاق تامین شود، اگرچه این تصمیم نگران کننده است زیرا فرهنگ مصرف در جامعه را تشدید می کند.

این نماینده مجلس گفت: اشتغال زایی از تحصیل کرده ها شروع می شود، ما تا کنون در برنامه بودجه دولت های پیشین بسته ای با عنوان اشتغال نداشته ایم.

او گفت: ما 65 هزار پروژه نیمه تمام استانی در کشور داریم که باید به پایان برسد، سال گذشته بودجه عمرانی کشور بیش از 70 هزار میلیارد تومان بود که امسال این رقم به 60 هزار میلیارد تومان کاهش یافته که البته نگاه واقع بینانه ای است.

لاهوتی افزود: ما هرسال 40 درصد خسارت تاخیر پروژه ها را پرداخت می کنیم که رقم قابل توجهی است، بنابراین ما به این نتیجه رسیده ایم که اگر نمی توانیم طرحی را تمام کنیم بهتر است پروژه مربوطه را واگذار کنیم تا بخش خصوصی هم به سود برسد.

این نماینده مجلس افزود: ما باید بخش خصوصی را به عنوان بخش اقتصادی مهم در کشور باور کنیم که اگر این بخش وارد میدان شود پروژه های زیادی در کشور به اتمام می رسد.

 
 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۵°    ۳۹°