پایان بررسی ردیف ها و جداول بودجه 97 در کمیسیون تلفیق
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
15:16 - جمعه 14 آذر 1399
کد خبر : ۵۵۷۳۵۳
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۰
سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 1397 کل کشور در مجلس شورای اسلامی گفت: امروز بررسی ردیف ها و جداول بودجه 97 در کمیسیون تلقیق به اتمام می رسد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، به گفته یوسف نژاد، طبق برنامه، امروز بررسی جداول و ردیف های بودجه به اتمام می رسد و بر اساس آیین نامه داخلی مجلس، نمایندگان 10 روز فرصت ارائه پیشنهادهای بودجه ای خود را دارند و بعد از 10 روز، لایحه بودجه در دستور کار مجلس قرار می گیرد و در هفته دوم بهمن ماه مجلس شورای اسلامی بررسی مصوبات کمیسیون تلفیق بودجه را آغاز می کند .

* تغییر یک ردیف 200 میلیاردی از بودجه به نفع ایثارگران و معلولان
سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 97 با بیان اینکه از مصوبات روز گذشته درخصوص ردیف های هزینه ای مؤسسات آموزشی و فرهنگی جدول 17 بود که حذف شد و اعتبار آن 200 میلیارد تومان بود، گفت : 80درصد این اعتبار به ایثارگران برای تسهیلات و 20درصد دیگر در اختیار تسهیلات معلولان قرار گرفت.
نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دولت مکلف شد برای حمایت از کشاورزان در قالب جبران بخشی از یارانه سود و کارمزد سود، تسهیلات بانکی و کمک های بلاعوض، پرداخت یارانه ها و سایر مشوق ها را از محل طرح های کمک های فنی‌ اعتباری بخش کشاورزی و منابع طبیعی اختصاص دهد.

* خبر خوش یوسف نژاد برای بیماران مبتلا به ام‌اس، اوتیسم و پروانه ای
وی افزود: در مصوبه ای دیگر دولت مکلف شد بخشی از داروهای بیماران ناباروری را مشمول بیمه سلامت قرار دهد و بخشی از هزینه بیماران متابولیک، ام اس، بال‌پروانه ای و اوتیسم را همانند بیماران خاص محاسبه و پرداخت کند.
سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 97 عنوان کرد: پرداخت های سازمان های بیمه گر درمانی پایه باید برای خدمات سرپایی تخصصی حداکثر ظرف مدت سه ماه پس از تحویل اسناد در شهرهای زیر 100 هزار نفر اجرایی شود و ارائه کنندگان خدمات در سطوح مختلف مناطق فوق در اولویت قرار گیرند.

* شرط و شروط بخشودگی جرایم بدهکاران بانکی در سال 97

وی افزود: به منظور تشویق مشتریان بانک و تسویه مطالبات بانک ها و موسسات مالی و اعتباری چنانچه مشتریان بدهی خود را تا پایان شهریور ماه 97 تسویه کنند، بانک ها مکلف هستند جرایم مربوط را ببخشند .
یوسف نژاد گفت: همه احکام صادر شده ورشکستگی علیه بانک های رسمی کشور که صادر شده یا استناد می شود در هر مرحله ای متوقف و برای رسیدگی هیأتی متشکل از عضو کمیسیون اصل 90 مجلس، نماینده بانک مرکزی، نماینده دادستان کل کشور و نماینده دیوان عالی کشور تشکیل و تصمیم گرفته می شود، حکم آنها لازم الاجراست .
نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بنیاد شهید و امور ایثارگران می تواند به تعداد 4500 فقره وام مسکن از محل سهمیه سال 97 را برای ایثارگرانی که در سنوات قبل از این، تسهیلات خود را استفاده کرده اند، مجددا تخصیص دهد .
وی افزود: همه دستگاه های مشمول ماده 29 برنامه ششم توسعه و ماده 5 قانون مدیریت خدمات کشوری مجاز نیستند از سپرده گذاری کوتاه و بلندمدت خود نزد بانک سود دریافت کنند و حساب های آنها که تحت هر عنوانی قبل از تصویب این قانون افتتاح شوند، سود آنها به حساب های اختصاصی آنها نزد دستگاه، واریز و به صورت 100درصد تخصیص یافته، بر اساس قانون محاسبات عمومی هزینه شود، دیوان محاسبات مجاز به رسیدگی این حساب هاست.

* محدودیت برخی تعرفه ها و عوارض برای دستگاه های دولتی
یوسف نژاد گفت: دستگاه های موضوع ماده 5 قانون مدیریت خدمات کشوری  و ماده 29 قانون برنامه ششم توسعه و شورای اسلامی شهر و روستا مکلف هستند به گونه ای اقدام و نظارت کنند که در سال آینده، تعرفه  و عوارض بهای خدمات بهداشتی و درمانی، پزشکان، مهندسان نظام مهندسی کشاورزی و ساختمانی، وکلا و کارشناسان دادگستری، نظام پزشکی و دامپزشکی، غیر از موارد طرح در این قانون افزایش پیدا نکند، افزایش هر گونه عوارض و بهای خدمات توسط دستگاه های یاد شده به هر نحو ممنوع است.
وی افزود : تعرفه و خدماتی که توسط بخش خصوصی به استثنای موارد یاد شده ارائه می شود، مشمول این ممنوعیت نیست و تعرفه آنها مطابق تورم اعلامی سال 96 قابل افزایش است.
سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 97 ادامه داد: همه تصویبنامه ها، بخشنامه ها، دستورالعمل ها، تغییرات تشکیلاتی و ضرایب، جداول حقوقی، طبقه بندی مشاغل، افزایش مبنای حقوق، اعطای مجوز استخدام، مصوبات هیأت امنا و همه شوراهای گسترش عالی و فضای مجازی که متضمن بار مالی برای دولت باشد در صورتی قابل اجراست که بار مالی آنها در قانون بودجه کل کشور تصویب شده باشد، هر گونه اقدام بر خلاف این حکم تعهدزا محسوب می شود.

* گام 50 هزار میلیارد تومانی مجلس برای توسعه اشتغال
وی افزود : دولت مجاز است از محل طرح تملک دارایی های استانی و ملی 20 درصد از اعتبار را در قالب کمک های فنی و اعتباری در اختیار بانک ها به عنوان وجوه اداره شده قرار دهد تا صرف اشتغال شود؛ مقدار حدودی آن 10هزار میلیارد تومان است که بعلاوه 15 هزار میلیارد تومان صندوق توسعه ملی نزد بانک ها به عنوان سپرده و 3000 میلیارد که از محل دیگر مهیا شده، بانک ها موظف هستند برابر این میزان آورده داشته باشند، بنابراین 50 هزار میلیارد تومان برای بخش اشتغال در تبصره 17 در نظر گرفته شده است.
یوسف نژاد در پایان خاطرنشان کرد: درآمد فروش برق نیروگاه های برقابی، صرفا در توسعه و نگهداری آنها هزینه می شود.
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶°    ۱۱°