گفتگوی 18:30/ دستگاه ها از جستجوگر بومی حمایت کنند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
16:54 - پنجشنبه 07 اسفند 1399
کد خبر : ۵۵۸۶۳۷
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۰:۱۷
دو جستجوگر بومی «پارسی جو» و «یوز» قادرند نیاز 80 درصد از کاربران را به راحتی برآورده کنند، لذا برای برای توسعه نیازمند حمایت دستگاه ها و سازمان ها هستند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، علیرضا یاری رئیس پژوهشکده فناوری اطلاعات و مجری طرح جویشگر بومی گفت: هدف اول دولت از بحث فناوری اطلاعات، اشتغال زایی است که در این پروژه دنبال شده است.

او افزود: براساس آمار حدودا،  80 درصد از کسانی که از اینترنت استفاده می کنند حتما از موتورهای جستجوگر استفاده می کنند.

 گفتگوی 18:30/ دستگاه ها از جستجوگر بومی حمایت کنند

علیرضا یاری گفت: از جمله پروژه های راهبردی در کشور توسعه اقتصاد دیجیتال و در مرحله دوم صیانت از فرهنگ است البته ما بحث سانسور و جهت گیری را دنبال نمی کنیم بلکه حفاظت از افراد در مقابل تهاجمات فرهنگی را در اینترنت هدف اصلی ما از این طرح است. به این ترتیب ما به دنبال ارائه محتوای سالم به مخاطب هستیم.

او افزود: این جستجوگر در کشور را نمی توانیم ملی بنامیم زیرا بحث ملی در مباحث دولتی معنا دارد درحالیکه جستجوگرهای ما بومی هستند زیرا قرار است توسط بخش خصوصی اداره شود.

یاری گفت: گام نخست ما توسعه جستجوگر بومی «پارسی جو» و «یوز» و گام دوم و سوم تجاری سازی و اطلاع رسانی آن است.

او افزود: گوگل موتور جستجوگر خوبی است اما ما به دنبال گسترس بازار خدمات و جستجوهای بومی در کشور هستیم. گوگل مزیت های زیادی دارد که ما نمی توانیم به پای آن برسیم اما باید بتوانیم روی مزیت های بومی خود کار کنیم.

او گفت: این جستجوگر در حال حاضر می تواند نیاز کاربران داخلی را تامین کند، این موتورهای جستجوگر روی خبرها تاکید ویژه ای دارند.

او افزود: ما باید سازمان ها و ارگان ها را تشویق کنیم تا از خدمات بومی استفاده کنند تا با این کار از آن حمایت شود.

یاری گفت: خدمات فن آوری اطلاعات از آنجایی که ورود کشور به خدمات دیجیتال را ممکن می سازد می تواند از بعد اشتغالزایی مفید باشد.

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۰°    ۳°