اردکانیان: از مقابله با خشکسالی به سازگاری با کم آبی تغییر برنامه دهیم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 22 خرداد 1400
کد خبر : ۵۵۹۰۴۳
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۷
وزیر نیرو با اشاره به کاهش بارندگی ها و افزایش تبخیرها در نیم قرن اخیر گفت: برنامه ریزی کشور باید از مقابله با خشکسالی به سازگاری با کم آبی تغییر جهت دهد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، رضا اردکانیان در مراسم گردهمایی مدیران ارشد صنعت برق کشور افزود: با چالش‌های متعددی از جمله رشد مصرف، محدویت منابع، چالش های زیست محیطی روبه رو هستیم بنابراین زمان کوتاه است و باید نهایت استفاده را از زمان ببریم .
وی ادامه داد: خوشبختانه ما­دو منبع ارزشمند تجدیدپذیر و تجدیدناپذیر یعنی منابع انسانی و زمان داریم که باید از آن‌ها بهترین استفاده ­را ببریم.
اردکانیان گفت: باید توجه داشته باشیم که وجود مشکل و مسئله در منبع انسانی می‌تواند مانع به ثمر نشستن بسیاری از برنامه ها و منابع دیگر شود بنابراین استفاده شایسته از این منبع از برنامه های اصلی ما در دوره جدید وزارت نیرو خواهد بود.
وزیر نیرو افزود: در احکام جدیدی که در این دوره­­ وزارت نیرو صادر می شود پیوست هایی وجود دارد که این پیوست ها به نوعی توزیع کننده ماموریت های عمومی و تخصصی هر کدام از منصوبین در مسئولیت جدید خواهد بود و کنترل دقیق و منظم این ماموریت ها از برنامه های این دوره خواهد بود.
وی گفت: شایسته گزینی که ما در دوره جدید بر آن تاکید می کنیم ناظر به ایجاد فرصت های برابر برای همه شایستگان است. گرفتن مسئولیت ها باید با عنوان فرصتی برای خدمت به مردم شمرده شود و نباید از آن غافل شد.
اردکانیان با اشاره به تودیع و معارفه معاونت برق و انرژی گفت: امیدواریم در دوره جدید­معاونت برق و انرژی، شاهد استمرار و اعتلای اقدامات شایسته پیشین باشیم.
وزیر نیرو در ادامه با اشاره به دو مفهوم مدیریت مصرف و تقاضا، گفت: این دو مفهوم در عین نزدیکی به هم تفاوت‌های نیز با یکدیگر دارند. مدیریت مصرف ناظر بر انجام برنامه های برای مدیریت در دوره های کوتاه مدت و میان مدت تر است اما مدیریت تقاضا ناظر بر یک هدف بلندمدت است و باید به گونه‌ای عمل کرد که بسترساز توسعه در سایر بخش ها شود.
وی ادامه داد: بنابراین مدیریت تقاضا مستلزم گذر زمان بیشتر و به نوعی یک برنامه ریزی راهبردی­ تری است. اما باید توجه داشت که دستیابی به این دو مفهوم بدون کمک گرفتن از سایر علوم به ویژه علوم انسانی و اجتماعی امکان پذیر نیست.
اردکانیان در ادامه با اشاره به اینکه هدف همه­­ این تلاش ها، افزایش سطح رضایت مندی مردم است، گفت: نباید از نظر دور داشت که همه تلاش های ما به دلیل­ حفظ رضایت مندی مردم به تدوام اعتماد میان مسئولان با مردم است بنابراین توجه به سلامت کار و شفاف سازی می تواند بسیار موثر باشد.
وی تصریح کرد: توجه به پیوستگی کار از جمله نکات دیگری است که باید به آن توجه جدی داشت و از بخشی نگری در حوزه مدیریت آب و انرژی به شدت پرهیز کرد.
اردکانیان افزود: استفاده از منابع محدود موجود از نکاتی است که باید مورد توجه قرار گیرد؛ ­در ماه های گذشته شاهد کمبود بی سابقه بارش ها بودیم و این امر می تواند در برنامه های تولید انرژی به ویژه در حوزه نیروگاه های برقابی تاثیر بسیاری داشته باشد.

 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °